האם נמצא בחלומות פתרונות מציאותיים לתסבוכות החיים?

03/06/2021 ב- 04:04 | פורסם בהשוליים המתרחבים של קו אינסופי | סגור לתגובות על האם נמצא בחלומות פתרונות מציאותיים לתסבוכות החיים?

לפני שבועות אחדים חלמתי חלום שזכרתיו במפורט. נראיתי בו צעיר בהרבה מגילי, כבן שלושים בקירוב, בטרם האפיר חלקית שיערי. בת זוגי ביום של החלום היתה טייסת בסוכנות ריסוס שאותה שעה עשתה ניתוח פלסטי כלשהו. היא לא הופיעה בחלום כלל, אך בכל רגעיו היה ברור מיהי: זו מזכירה באוניברסיטה אחת שהכרתיה שנים אחרי כן, והיא מרוצה בהחלט מן הגוף שלה. אין עוררין שהיא צודקת באשר למראה שלה. מה לה ולתעופה, אינני יודע. עם זאת, מתישהו בשנים האחרונות התייעצה איתי בנוגע להדברה בדירתה. ביום ההוא חזרתי לתל-אביב אחרי שהות של יומיים בצפון הארץ. נשלחתי מטעם מעסיקיי להתקין דרגנוע במבנה ממשלתי. רצו שם רק אותי. הזיקה המובהקת ביני לבין המדרגות הנעות היא שאני נמנע להשתמש בהן אם ישנן מדרגות אבן.

אחרי ההקדמה המודעת שמאפיינת כמעט כל חלום מראשיתו מתחיל הוא באמצע העלילה: פתאום מצאתי בכיסי שרוך שקשר אליו שני מפתחות ומיד התברר לי כי לאחר שהשתמשתי בהם במבנה המדובר, שכחתי להחזירו למקומו. אם אודה שנטלתי אותו עד הנה בגלל אי שימת לב, איאלץ לעשות את הדרך הארוכה בחזרה עד שם ולהשיבו. לא חשקה נפשי לזאת, כמובן. הבטחתי לבת זוגי שאגיע עוד מעט לבקר אותה אחרי שהסתיים הניתוח.

החלום היה מורכב מסצנה אחת: ניסיוני להיפטר מהר ככל האפשר מן השרוך ושני המפתחות. שיוויתי בנפשי כי בקרוב יעמדו על חסרונו ומישהו ישאל האם אולי זה נמצא עדיין ברשותי. במאמץ רב הרמתי אדנית כבדה והנחתי את השרוך והמפתחות מתחת לה. ברנש אחד חלף לידי ונבהלתי. הרמתי אותה מחדש ונטלתי בחזרה לידיי את השרוך. ואני מסתובב פה ושם ומחפש מקום חדש להעלימו בו, ובינתיים נתקל בדרך באנשים ומדבר עימם על הא ועל דא. והנה נראית לנגד עיניי עשבייה גבוהה. הוצאתי בחופזה את השרוך ושני המפתחות והשלכתי אותו הרחק אל עומק העשב.

כשהתעוררתי מן החלום תיכף אמרתי לעצמי שאידיוט הייתי. לכשימצאו ביום מן הימים דווקא בת"א את השרוך עם שני המפתחות שהיו שייכים למבנה בצפון, ברור כי יקשרו את הסתרתו אליי. הדבר אשר הייתי צריך לעשות הוא להוציא את המפתחות מן השרוך, ואז להיפטר מכל אחד מהם בנפרד. מתישהו ימצאו רק מפתח אחד במקום מסוים, מתישהו ימצאו את השרוך לבדו במקום אחר, ומתישהו ימצאו את המפתח הנוסף במקום מחבוא משלו. איש לא ידע לקשר בין הממצאים הללו, וכך לא יקשרו אותם אליי.

הרבה פעמים מספרים על השתאותם של חולמים ביחס לפעילות המזהירה של מוחם שמבצבצת רק בשעה שהם ישנים. איך לא חשבתי על כך בזמן ערות, הללו תמהים. מוכרח אני להתוודות כי לרוב מתאכזב אנוכי מן הרמה השכלית הנמוכה שמפגין מוחי בחלומותיי. לא רק שהביצועים נחותים והפתרונים לבעיות הצצות הינם גרועים, אלא בעיקר אני מזדעזע מחד-ממדיותה של החשיבה בחלום. בזמן ערות מופעלים רבדים רבים שלה, מפתחות שונים יימצאו בידינו, ובאחד מהם נצליח לפתוח את הפיתרון הנעול ולראותו.

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com.
Entries וכן תגובות feeds.

%d בלוגרים אהבו את זה: