אני קורא למשטרת ישראל לחקור מיד את שמעון ריקלין

27/04/2021 ב- 08:16 | פורסם בהמדור לשירות הציבור | סגור לתגובות על אני קורא למשטרת ישראל לחקור מיד את שמעון ריקלין

הבוקר הגיע לידיעתי ציוץ של אמש מאת העיתונאי בן כספית שהזכיר לי נשכחות. הוא פרסם צילום של שיחה שהתקיימה בטו'יטר בין שמעון ריקלין ועודד קרמר ב-18 במאי 2015. אני יכול להעיד כי החיבור בין השניים נעשה באמצעותי בתחילת העשור הקודם (ריקלין היה אז אלמוני). שניהם עקבו אחריי באופן פעיל למדי, ומן השיחות שהתפתחו בינינו החלו לעקוב זה אחר זה. יש לציין כי ריקלין היה אז מתנחל קיצוני אנטי-ביבי, ולא הטיפוס הביביסטי שפוגשות עיניי ברח' הארבעה בת"א כמעט מדי שבוע בעצם ימים אלה. קרמר היה אז מדווח מכל מיני חתונות שנקלע אליהן ומדבר הרבה על יחסי הון-עיתון-שלטון.

באותו היום עסק קרמר בפיטוריו של אבי ברגר, מנכ"ל משרד התקשורת דאז, שהנהיג קו תקיף נגד בזק. שר התקשורת בנימין נתניהו מינה את שלמה פילבר במקומו. ריקלין כהרגלו הגיב. אי אפשר היה לבטא דבר כלשהו באינטרנט מבלי שנקרא מה דעתו.

ריקלין: (הציוץ נמחק בחודשים האחרונים לפי צילום השיחה שבו נראה קרמר עוטה מסכה. גם שאר הציוצים נמחקו לכאורה, אולם תועדו באמצעות הצילום).
קרמר: איך בדיוק וואלה יהיה ישראל היום של התקשורת? הוא יחולק בחינם בזמן ששאר האתרים יעלו כסף?
ריקלין: ברור שאינטרנט שונה. אני מדבר על תעדוף בזק במגוון של דרכים תמורת תמיכה בלתי מסויגת בנתניהו.
קרמר: הכוח של ישראל היום היה בשבירת המנגנון הכלכלי ושיברת המתחרים. באינטרנט זה הרבה יותר קשה עד בלתי אפשרי. הסכנה הא מתן רישיון טלוויזיוני עם הקלות מופלגות שישבור את ערוץ שתיים וערוץ עשר. ואגב, כבר היום וואלה מאוד קשוב לצרכן הלשכה.
ריקלין: לשם זה הולך ולא רק. כשתראה בוואלה כותרת נגד נתניהו תביא לפה.

בנוסף יכול אני להעיד כי ריקלין היה אז מיודד עם עמית סגל וינון מגל. גם שניהם עקבו אחריי כשנרשמו לטו'יטר. אחר כך אינפלו אותי מפני שלא עקבתי אחריהם בחזרה, כנראה. אני קורא אפוא למשטרה לחקור את ריקלין האם שמע מפיו של מגל על הנעשה בוואלה בתקופה ששימש עורך ראשי באתר. כמו כן, אסכים לספק מידע לחוקרים כיצד לפרוץ לטלפון הסלולרי של ריקלין במידה שינעל אותו ואיך לשחזר את המחיקות, אם נעשו לכאורה. אם ריקלין השליך את המכשיר לים, אשמח להתגייס למילואים מיוחדים ולחקור אותו. אם יש דברים בגו, אוציא אותם ממנו.

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com.
Entries וכן תגובות feeds.

%d בלוגרים אהבו את זה: