פילוסופיה בגרוש: 339-346

13/04/2021 ב- 03:23 | פורסם בפילוסופיה בגרוש | סגור לתגובות על פילוסופיה בגרוש: 339-346

הלקט הארבעים ושבעה של דברים חשובים, חשובים פחות ובלתי חשובים, שאספתי במשך השנים:

339. ב-5 בספטמבר 1999, בשעה 17:30 בדיוק, התפוצצו שתי מכוניות תופת בטבריה ובחיפה, אם כי לא במקומות שיועדו להן ומוקדם משציפו שולחיהן. יומיים לפני כן הונהג שעון חורף בישראל, וברשות הפלשתינית עדיין שרר שעון קיץ. שעוני הפצצות כוונו לפיו והופעלו שעה אחת קודם מן המתוכנן. רק שלושת המחבלים שהיו בתוכן נהרגו ופיגועי הטרור נמנעו.

340. בפולחן הפגאני שהתקיים באנגליה נמנו חמישה חגים. אחד מהם חל ב-31 באוקטובר ובו העלו מדורות ענק בטקס "אש הצורך" כדי לחזק את השמש באמצעות מאגיה של חיקוי. בתקופה הזאת בשנה ראו האנגלוסכסים צורך לשקם את כוחה ההולך ומידלדל. כשקבעו הנוצרים את 'יום כל המקודשים' ב-1 בנובמבר, חל חג 'אש הצורך' בערבו של יום זה והיה לליל כל המקודשים. המסורת המעורבבת נדדה עד המושבה האמריקנית. בארה"ב ממשיכים לחגוג את ליל כל המקודשים בתחפושות של מכשפות ושדים ובפעלולי אור מפחידים כגון יצירת ברקים מלאכותיים והשמעת קולות רעם מוקלטים.

341. סכסוך שכנים, כידוע לכל מי שהחוויה המפוקפקת בערה בעצמותיו, מוציא מן הנצים את המיטב מדמיונם הפרוע כדי להתיש זה את זה. כך קרה באחת השכונות היוקרתיות של לונדון בין שני אלילי זמר הגרים בסמיכות, כשרובי ו'יליאמס החליט לבנות בריכת שחייה ענקית במרתף ביתו. ג'ימי פייג' אשר נבהל מן התוכנית הגרנדיוזית והרועשת הביע התנגדותו הנחרצת בפני רשויות העיר וגרם לעיכוב בן שנים בהוצאתה אל הפועל. בשלב כלשהו נמאס לרובי ו'יליאמס להתגושש במשרדי העירייה. מי שחלף ליד בתיהם של השניים שמע את המוסיקה של בלאק סאבאת', פינק פלויד ודיפ פרפל מנוגנת בקולי קלות. הלהקות הללו היו המתחרות של לד זפלין בשעתן, ואינן חביבות במיוחד על ג'ימי פייג', חבר הלהקה, שהזדרז להתלונן על הרעש הבלתי נסבל.

342. אשה בשם Luz Cuevas זיהתה את בתה למרות שלא ראתה אותה מאז היתה בת עשרה ימים. במהלך שריפה שפרצה בביתה בדצמבר 1997 נעלמה התינוקת. האם מעולם לא השלימה עם מותה אף על פי שכך קבעה המשטרה. הרי מצאה חלון פתוח בבית השרוף והיתה משוכנעת שנפרץ. לא השארתי חלונות פתוחים בחורף, סיפרה. שש שנים לאחר מכן הלכה למסיבת ילדים, ושם ראתה ילדה עם גומות חן כפי שהיו לתינוקת שלה. האם הצליחה למרוט כמה שערות מראש הילדה ולאחר בדיקת דנ"א הוכח שהיא אכן בתה. אחת השכנות הודתה שחטפה אותה והציתה את הבית כדי לטשטש את עקבותיה.

343. ב-25 באוקטובר 1930 פרסם ניו יורק טיימס כי מנועיהן של 40 מכוניות דממו פתאום ובבת אחת באמצע כביש בסכסוניה שבגרמניה, מבלי יכולת להתניען מחדש במשך כשעה.

344. בתנ"ך מסופר על שני אנשים שהלכו לתמנה. בספר בראשית לח י"ב נאמר כי יהודה עלה תמנתה, ובספר שופטים יד א' נכתב כי שמשון ירד תמנתה. מכאן שאנשים הבאים אל ארץ-ישראל עולים אליה ואילו העוזבים אותה יורדים ממנה.

345. ב-28 ביולי 1945 שרר ערפל כבד מעל ניו יורק. מטוס צבאי מדגם B-25 מיטשל איבד את דרכו והתנגש בקומה ה-79 של האמפייר סטייט בילדינג, המגדל הגבוה בעיר. לא מעט נהרגו, אך דווקא אחת הפצועות זכתה לתהילת עולם. הצוות הרפואי הכניס אותה למעלית מבלי שנתן דעתו שמא כבלי הנשיאה שלה ניזוקו בעקבות ההתרסקות. המעלית צנחה אפוא 75 קומות אל הקרקע. איש מהם לא העז לייחל בליבו כי האשה תצא ממנה בחיים. למרבה הפלא היא שרדה.

346. כל המטפס לרום אלף מטרים בהר דונון המשקיף על חבל הריין ימצא גוש אבן חול, קצת מתחת לפסגה, ומצוין בו: "במקום זה החל ההיריון שממנו נולד ויקטור הוגו". על פי המסופר, שם התעברה אמו של הסופר הצרפתי במאי 1801.

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com.
Entries וכן תגובות feeds.

%d בלוגרים אהבו את זה: