איזו השראה אתם מקבלים ממרים פרץ ומשירה איסקוב?

12/03/2021 ב- 16:42 | פורסם בהמדור לשירות הציבור | סגור לתגובות על איזו השראה אתם מקבלים ממרים פרץ ומשירה איסקוב?

ישנן פעמים בימות חיי שאני שואל עצמי איך מחמיץ מוחי יעד מסוים חרף ניסיונותיי לכוון אותו אליו. אין מדובר במקרים שהמחשבות עסוקות בסוגיות כלשהן, ומטבע הדברים מפספסות פה ושם עניינים אחרים. גם אין עסקינן במקרים שהמחשבה אינה מסוגלת לטפס עד אליהם בגלל סיבוכיות-יתר שלהם, או שאין ביכולתה להידרדר אל פתיתי הבל חסרי כל השפעה על קיומה של נפש אחת בתבל. אני מתכוון ליעד ברור שנראה היטב לנגד מחשבתי, וככל שתתקרב אליו פתאום הוא ייעלם מפני שסטתה מעבר לו או חלפה על פנייו.

מזה שנים אני שומע על ההשראה שכולם מקבלים ממרים פרץ. איזו השראה אתם מקבלים מאשה אומללה ששני בניה מתו בשירות הצבאי. מהי ההשראה הזאת שמדברים עליה, משבחים ומהללים, ואני היחידי שלא מצליח לתפוש? מה יש בשכול הפרטי שלה, אשר ודאי אינו לאומי בשום מידה, אשר מעורר בכם השראה? האם צריך אדם לחוות מוות כפול מקרוב כדי שנקבל ממנו השראה?

בחודשים האחרונים שומע אני על ההשראה שכולם מקבלים משירה איסקוב. איזו השראה אתם מקבלים מאשה אומללה שבעלה ניסה לרצוח אותה לעיני בנה? מהי ההשראה הזאת שמדברים עליה, משבחים ומהללים, ואני היחידי שלא מצליח לתפוש? מה יש בזעזוע האישי שחוותה הניצולה אשר מעורר בכם השראה? האם צריך אדם כמעט להירצח כדי שנקבל ממנו השראה?

מרים פרץ ושירה איסקוב חוו טרגדיות ומתמודדות איתן בדרכן שלהן. זכותן של הבריות לכבד את הדרך שלהן, וזכותן של בריות אחרות לכבד דרך אחרת להתמודד. אפילו שיגעון והתאבדות הן דרכים כאלה, ומי אנו שנשפוט דרגות של אומללות וכיצד על הנפש להתמודד מול כל אחת מהן? מי קבע אצלכם שאבלות תמידית ובכי בלתי פוסק על מותו של אהוב אינם אמורים להעניק השראה לאיש? מי שם אתכם להחליט לגבי גורלות של אנשים שאינכם מכירים בכלל?

אני שומע על ההשראה שאתם מקבלים ממרים פרץ ומשירה איסקוב, ואני חושב על כל אותן נשים שהן קרבנות של אלימות ומתמודדות בדרכים אחרות משלהן אל מול הטרגדיות שפקדו אותן. מה הן צריכות לחשוב לעצמן? האם עליהן לתהות בליבן מה לא בסדר אצלן בשעה שהן מתמודדות בדרך שונה לגמרי מזו של מרים פרץ ומזו של שירה איסקוב?

עליי להודות שההשראה נחה עליי מסיבות אחרות לחלוטין, ודאי לא בגלל אמא שאיבדה את שני בניה בקרב ולא בגלל אשה אשר כמעט איבדה את חייה באלימות נוראה. ההשראה נחה עליי בעקבות פריצות דרך במדע וגילויים חדשים. ההשראה נחה עליי כשאני רואה כי האנושות צועדת לקראת חברה חכמה יותר וצודקת יותר. ההשראה נחה עליי כשאני מבחין בתקווה לעתיד כזה שהולכת ומתבהרת באופק. סבורני שהכול בסדר אצלי בעניין זה. בדקו נא מה לא בסדר אצלכם כאשר מקורות ההשראה שלכם הם סתמיים למדי ואין בהם דבר ממשי, למעשה.

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com.
Entries וכן תגובות feeds.

%d בלוגרים אהבו את זה: