האם גרמניה הבטיחה להתקין "שער אחורי" בצוללות מבלי ידיעת מצרים?

04/11/2020 ב- 16:38 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על האם גרמניה הבטיחה להתקין "שער אחורי" בצוללות מבלי ידיעת מצרים?

אחד הדברים שלא העליתי על דעתי עד לא מזמן הוא קיומה של פרצה מכוונת במערכות ההפעלה מתוצרת אמריקנית. הנדסת מחשבים ואנוכי הם כשמן ומים, ולא שיערתי אפשרות טכנית כזאת. ומי יכול היה לדמיין כי הממשל האמריקני בכבודו ובעצמו מכריח את חברות טכנולוגיית העילית לשתף עימו פעולה נגד לקוחות הקצה. דרך "שער אחורי" מסוגל פלוני שקיבל כלים מן הרשויות לחדור בקלות לכל מחשב שמותקנת בו מערכת הפעלה שעברה "טיפול" לפני יציאתה לשוק. הסודות הכי כמוסים נגלים לעיניים זרות מבלי שהאזרח יודע כי הוא נמצא תחת מעקב. העולם הדיגיטלי חשף את חיינו הנסתרים באופן בלתי נסבל.

הצוללות הטובות ביותר מונעות באמצעות כור גרעיני שמספק להן אנרגיה בלתי נדלית. הואיל וצוללת צבאית היא כלי נשק, נאסר לפי המסופר על כל המדינות למעט החברות הקבועות במועצת הביטחון להשתמש בצוללת גרעינית. יש האומרים כי האיסור ייחודי לגרמניה וליפן ומושתת על השאר כי אפשר. לפיכך, גרמניה רשאית לבנות רק צוללות לא-גרעיניות. מכיוון שבגרמניה עובדים מהנדסים גרמניים שנחשבים למעולים בתבל, יוצאות מקו הייצור הצוללות הלא-גרעיניות הטובות ביותר בעולם. במידה שצבאות במזרח התיכון מעוניינים לרכוש צוללות, מוטב אפוא לישראל שלא יקנו כאלה מתוצרת גרמנית. ברם, באופן שסותר את ההיגיון החליט ראש הממשלה בנימין נתניהו על דעת עצמו, ומבלי לשתף אף אחד בהחלטתו, להסכים למכירת צוללות גרמניות למצרים. זאת אומרת, ממשלת גרמניה התחשבה בדעתו. יכול היה לא להסכים ולהפעיל מנופי לחץ על המעצמה האירופית, ואולי לא היו משפיעים בסופו של דבר, אבל נאמר שהוא אפילו עודד בסתר את עסקת הרכישה. מדוע עשה זאת? יש הסבורים כי קיבל דמי תיווך. נתניהו מתעקש כי רצה רק בטובת המדינה, ומשום כך שמר בסוד את הסכמתו מידיעת הכלל.

יוצא אפוא שראש הממשלה קיבל הבטחה שמסירת הצוללות למצרים לא תפגע בעתיד בביטחונה של ישראל, לאו דווקא מן הצוללות עצמן. המצרים יכלו להבטיח כי תמורת ההסכמה שנתן לגרמנים, הם יעניקו לישראל אפשרויות להתחזק עוד יותר מבחינה ביטחונית מבלי שקהיר תשים מקל בגלגלים. למשל, המשך ההתעצמות הגרעינית של ישראל ללא תגובה נגדית מצד מצרים. באופן מהופך, המצרים יכלו לאיים על נתניהו, ולהבטיח כי יסירו את האיום הזה אם לא יתנגד לעסקת הצוללות בין ברלין וקהיר. אין הכוונה לסחיטה אישית, אלא ליכולת של מצרים לנסות ולהזיק לישראל במישורים בינלאומיים כמו בוועידות לאי-הפצת נשק גרעיני, או במישורים לאומיים, כגון הבעת רצון להקים בשטחה כור גרעיני. תמורת היכולת להגיע לאיזון תת-ימי עם ישראל הסכימה מצרים בשתיקה לוותר על שאיפותיה הגרעיניות ולוותר גם על הניסיונות לסכל את התעצמותה הגרעינית של ישראל.

הגרמנים יכלו להבטיח בידיעת נתניהו ובהסכמה שבשתיקה של מצרים או בהסכם מפורט לכל הצדדים כי הצוללות הללו לא תופנינה בשום פנים ואופן נגד ישראל. אם מצרים תעשה כן יהא עליה לצפות לתגובה גרמנית. זו יכולה להיות תגובה כלכלית, וזו עשויה להיות תגובה טכנית. באמצעות "שער אחורי" גרמניה תשבית באופן מיידי את הצוללות מכל פעולה. המצרים התנו את ההתערבות החריגה של הגרמנים במקרים יוצאי דופן בכך שההסכם יישמר בסוד, כדי שכבודה של מצרים יישמר גם כן.

עולה גם האפשרות כי הגרמנים מתאוות בצע לשמה, לא שיתפו את המצרים ברצונם להתקין "שער אחורי" במערכות ההפעלה של הצוללות. רק הם ונתניהו יודעים זאת, והוא הבטיח לנצור את הסוד בליבו ולא לשתף איש בסוגיה. העובדה שהגרמנים התנהגו כרודפי בצע כבר ידועה לכול. הם שילמו לכל מי שיכלו כדי לזרז את מכירת הצוללות ולקדם את עסקת הספינות עם ישראל. כאן עולה השאלה מדוע הסכים נתניהו. האם הגרמנים הבטיחו לו כי לא רק שישראל לא תינזק, אלא שהם יגמלו לה ביד רחבה, אם באופן גלוי ואם באופן חשאי. למשל, שימוש בדרכונים של האיחוד האירופי בידי אנשי המוסד. ואם לא זאת, אז האם הגרמנים העבירו לנתניהו שלמונים כדי שיסיר את התנגדותו, שהרי אם ישנו "שער אחורי" אין בה חשיבות ביטחונית, כי אם תדמיתית בלבד. התנהגות נתניהו מחשידה מאד. אפשר כי עוד אנשים בישראל כבר יודעים שהמצרים הפתיים עומדים לקבל לידיהם צוללות עם "שער אחורי", אבל הם אינם יכולים עדיין לטעון, במידה שלא נפתחת חקירה, שנתניהו הגדיל מאד את עושרו בעקבות העסקה עם מצרים.

מילות מפתח: סוד עסקת הצוללות, הסוד של נתניהו, מכירת צוללות גרמניות, דלת אחורית, הצוללת של גרמניה, העסקה עם מצרים, צוללת גרמנית.

בלוג בוורדפרס.קום.
Entries וכן תגובות feeds.

%d בלוגרים אהבו את זה: