עוד סיבה שרוסיה תעדיף את טראמפ ולא מדברים עליה

27/10/2020 ב- 04:07 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על עוד סיבה שרוסיה תעדיף את טראמפ ולא מדברים עליה

ביולי 2018 שפשפתי את אוזניי ושאלתי עצמי ברצינות מה לא בסדר איתי. הרי אינני עושה זאת דווקא. באמת אני סובל מחשיבה הפוכה מכולם. אינכם תופשים מהי ההרגשה להיות מרבית הזמן בדעת מיעוט ולדעת כי הצדק עימי. בחודש ההוא רמז דונלד טראמפ באופן בוטה כי ארה"ב עומדת לעזוב את הברית הצפון אטלנטית. במהלך כהונתו הבטיח כי יפרוש מארגונים בינלאומיים ועמד במילתו. מיד קפצו כל הפרשנים על השלל, ראיינו היסטוריונים מכובדים, ומישהו שעישן מקטרת במרפסת אמר לכתבת שהגיעה עד אליו: שלחו לו נערת פיתוי ועכשיו הרוסים סוחטים אותו.

אף אחד לא דיבר על התפרקות נאט"ו כתוצאה מיישום האמירה הקפריזית, ולפיכך לא הצלחתי להבין מהו האינטרס הרוסי במידה שטראמפ יפרוש מאמנת ההגנה. ארצות הברית היא יריבה אידיאולוגית. לעומתה, גרמניה היא אויבת היסטורית. מה יקרה אם יוחלט בו'ושינגטון לנטוש את אירופה? גרמניה תצטרך לבנות כוח חלופי לצבא האמריקני מפני שרק היא מסוגלת. האם זאת רוסיה רוצה? ודאי שלא. ברם, כל המומחים לא הרהרו בכלל בכיוון הזה. אף אחד לא העלה בדעתו צבא גרמני אימתני, כאילו שכדבר הזה לא יכול לקרות שוב. מקץ שנתיים יהיה לגרמנים ארסנל גרעיני נרחב דיו כדי ליצור איום אמין על כל מי שיעז לתקוף אותם. הנה כי כן, את זה בדיוק רוצים הרוסים ועל כן הם סוחטים את טראמפ האומלל.

מהי רוסיה בימינו? מדינת ענק שנסמכת על הטריטוריה העצומה שלה כדי להתקיים. טלו ממנה את המחצבים והיא תישאר עירומה מכל משאביה. אין לה הון אנושי להתבשם ממנו. כל שנותר לה הם ניחוח הנפט והגז שאין לו ריח. אם לא תייצא אותם בכמויות אדירות מדי שנה תחדל רוסיה להתקיים. היא תתפורר לרסיסים מפני שלא תוכל עוד לתחזק את עצמה.

בגלל ניצול הגובל בשיגעון מתכלים המחצבים לפני שהם מתחדשים. מתישהו יתרוקנו המכרות הידועים ברוסיה ושדות הגז והנפט ייוותרו שוממים. זהו מרוץ כנגד השעון עבור הרוסים. הם מוכרחים לגלות שדות נוספים לפני שהמחוג יגיע לקו הסיום. אולם לרוסיה יש בעיה. אומנם היא המדינה הגדולה בתבל, אבל חלק ניכר ממנה הוא ארץ קפואה. על מנת לחפש שדות גז ונפט במקומות חדשים מוכרחה האדמה להפשיר. כאן נכנס טראמפ לתמונה. הטענות משוללות היסוד שלו כי האטמוספרה הולכת ומתקררת משחקות לידי הרוסים. אפילו בחלומות הוורודים ביותר שלהם לא יכלו להאמין כי ישב אדם בבית הלבן ויתהדר בפני כולם שהוא לא מקשיב למדענים אף פעם. טרופים ליסנקו ודאי מתהפך בקברו בהנאה בארבע השנים האחרונות.

אם ייבחר ג'ו ביידן לנשיאות הוא ישיב את ארה"ב לכל האמנות למניעת ההידרדרות באקלים שטראמפ פרש מהן, וייתכן כי אף יציע מגבלות חמורות יותר מכפי שמישהו מתאר לעצמו עתה. לרוסים עלול לקרות הדבר הנורא מכול, כי אם ארצות הברית תרצה לחסל את רוסיה, כל אשר תצטרך יהא להפחית כמה שיותר את ההתחממות הגלובלית, ואולי אף לעצור אותה. החלומות על חילוץ הגז והנפט מארקטיקה הנחשפת מקרחוניה יגוועו יחד עם האומה הרוסית.

לרוסיה יש אינטרס מובהק שאנשים בלתי אחראים כמו טראמפ ימשיכו לנהל את העולם מן החדר הסגלגל. אנשים כמותם חיוניים מאד להישרדותה, ומשום מה לא נשמע בסוגיה זו קולם של הפרשנים, ההיסטוריונים וההוא עם המקטרת. אולי גם הם חושבים כך. אולי אף הם יודעים זאת כמוני, אבל הרוסים שלחו אליהם נערות פיתוי וכעת סוחטים אותם לבל יפטפטו ויספרו לכולם.

בלוג בוורדפרס.קום.
Entries וכן תגובות feeds.

%d בלוגרים אהבו את זה: