גברו הסיכויים שביבי יירצח ואני משער מי עלול לבצע כדבר הזה

30/07/2020 ב- 19:41 | פורסם בהמדור לשירות הציבור | סגור לתגובות על גברו הסיכויים שביבי יירצח ואני משער מי עלול לבצע כדבר הזה

בראשית הדברים, מותר להירגע. ביבי נתניהו איננו דיקטטור. אפשר לומר עליו הרבה דברים לשלילה, אך מה שמאפיין אותו בעיקר היא פחדנותו. זהו כנראה תסביך משפחתי. השמועות כי אחיו יוני הרטיב במכנסיים רגע לפני שמת אולי נכונות. נאמר כי נמצא שתן עליו בצד הדם. וביבי מפחד באמת שיהרגו אותו בעילה זו או אחרת, והוא לא ייתן להזדמנות לקרות. מן הסיבה הזאת ממש ביבי איננו מעז לדמיין לעצמו את נטילת הדמוקרטיה מאיתנו. הוא מתאר במוחו מה אז עשוי להתרחש.

אולם, אסור לרגע אחד להמעיט בתחושת המוות המתקרב שאופפת אותו. זו אינה הפרנויה הרגילה שהוא סובל ממנה. ישנן בריות שמסוגלות לחוש כי נחצה הסף שמפריד ביניהן לבין הסוף. ושלא כדרכם של נרדפים, ביבי אינו מביט תדיר לאחור. הוא מישיר פניו קדימה והמוות לא משפיל את מבטו. הוא שם, והוא מחכה לו בקוצר סבלנות.

ביבי איננו שוטה. הוא יודע שנגזר גורלו למות. רק מטורפים משוכנעים שיחיו לנצח, ואמנם ביבי לוקה בשיגעון גדלות אך לא בטירוף. אבל מה שביבי עדיין אינו יודע הוא מי עלול לרצוח אותו. וכאן, יש הרבה פתחים לניחושים.

כידוע לנו, רצח פוליטי הוא מאורע ממשי. ועל מנת שרצח כזה יתבצע מוכרח הרוצח להחזיק באידיאולוגיה קיצונית שלפיה מותו של הפוליטיקאי חשוב יותר מחיי אותו הרוצח. איזו אידיאולוגיה קיצונית כזאת יש בשמאל? החתירה לשלום? ברור כי אם ביבי יחליט לוותר על הר הבית לטובת הסכם עם הערבים יקום יהודי משיחי ויפגע בו. לדידם של המתנחלים, דמו מותר במקרה הזה. הרי על ויתור יריחו בלבד, נשלח נבל לרצוח ראש ממשלה.

רצח על רקע מצוקה כלכלית הוא מאורע שסבירותו קלושה ביותר. אין להפחית מחומרת רגשותיהם של אנשים אשר היה להם הכול ואותו איבדו בגלל גחמה אישית של ראש ממשלה לפני דיון בבית משפט. אולם, אנשים כאלה הם כבר נואשים מכדי לעשות מעשה, ומה יועיל להם הרצח למעט נקמה חסרת תכלית? אנשים נוקמים כי פגעו בבני ביתם במתכוון, ולא בגלל פגיעה עם טווח שמתפזר לכל עבר.

רצח על רקע טירוף הוא מאורע שסבירותו גבוהה למדי. לא חסרים משוגעים ברחובות. מי לא נתקל במשוגע כזה והשתדל להרחיק עצמו מכל מגע עימו, מפני שאי אפשר לצפות מה יעשה זר ולבטח מאדם במצבו לגבי כל תגובה שהיא מצידנו. אבל איזה משוגע מסוגל לתכנן רצח של ראש ממשלה שעשרות מאבטחים מקיפים אותו מכל עבר. הרי זה דבר בלתי ישים אפילו לגבי אדם שפוי.

על פי האמור לעיל, אין להתכחש לתחושתו הכללית של ביבי נתניהו שהוא נמצא בסכנת חיים, ויש לתת את הדעת כי רק אדם מטורף מסוגל לנסות וליטול את חייו, בתנאי שיוכל להשתחל דרך מעגלי האבטחה. יוצא אפוא שמוכרח זה להיות אחד מבאי ביתו, שם איננו ממוגן כיאות. האם תהא זו אחת השפחות שאמונות על הניקיון וזוכות לקיתונות של זעם מפי הגברת עד שתצא מדעתה? האם יהא זה אב הבית שמעירים אותו שוב ושוב בשלוש לפנות בוקר כדי לברר למה קנה חלב בשקית ולא בקרטון והוא מאבד זמנית את שפיותו? אין לדעת, אך ברי כי הסיכויים נמוכים מאד. כאמור, אנו תרים אחר תרחיש בעל סיכויים גבוהים.

שוו בנפשכם שיום אחד נמאס לביבי מן ההפגנות הרעשניות. הוא גם תופש כי לאחר שלוש מערכות הבחירות האחרונות, גם ברביעית לא ינצח, ובית הכלא מפחיד אותו. הוא מטלפן בדחיפות לראש התביעה הכללית ומזמן אותו לפגישה: פרישתו תמורת הודאה מוחלטת ומאסר על תנאי. עתה, מי מכם אינו יכול לצפות מה תהא תגובתה של שרה? היא לא תצא מן הבית בבלפור כל עוד היא חיה, והיא מתכוונת לחיות לנצח. אם ביבי יהיה הגורם שבגללו תהא מוכרחה לצאת משם, היא תחטוף עוד יותר ג'ננה. שרה תלך לה למטבח, ונשאלת השאלה היסודית האם לא תחזור ובידה סכין?

זהו המקום להזכיר כי חלק ניכר ממקרי הרצח בישראל מתבצע על ידי בני משפחה, ואם ביבי רוצה להמשיך ולחיות, הגיעה השעה – אחרי דחיה אין קץ – שסופסוף ישלח את אשתו להסתכלות. יקבעו נא הפסיכיאטרים את דרגת המסוכנות שלה ויחליטו מה לעשות.

בלוג בוורדפרס.קום.
Entries וכן תגובות feeds.

%d בלוגרים אהבו את זה: