אל תחכו למרוקאים

29/07/2020 ב- 03:45 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על אל תחכו למרוקאים

בעיצומה של אולימפיאדת סידני הבלתי נשכחת, הורה היועץ המשפטי לממשלה דאז לסגור את תיק חקירת המתנות שקיבלה משפחת נתניהו. אלה היו הימים האחרונים בחברת ד' אהובתי. כל אחד מאיתנו הרשה לעצמו לנהוג בחופשיות יתרה. היא החלה פתאום לעשן בנוכחותי, ואני טרחתי להעיד כמה נורא בעיניי שהצביעה עבור ביבי נתניהו בבחירות הקודמות, חודשים אחדים אחרי הרצח. אני זוכר שאמרתי לה זאת: האם הומרוס לא לימדנו שאסור לקבל מתנות מזרים? אם לפני כן היתה מתרשמת לטובה מיכולתי לקשר כל שיחה לספרות ולהיסטוריה, נראה שבפעם הזאת כבר נמאס לה. אמנם לא התכוונה באמת, אך אמרה: ביבי הוא המתנה!

אחרי שציפי לבני ניצחה בבחירות והפסידה למציאות, התחלתי לשאול מי אחראי להכנסת הסוס הטרויאני למעון ראש הממשלה. האם היושב במרומים מעניש את עם ישראל? האם זוהי דרכם של המזרחים להמשיך בנקמת הדם שלהם כלפי האשכנזים? בחלוף הזמן קיבלה האורווה המלכותית את הכינוי "הבית מבלפור" כדי לציין שנושלה מידי העם. זהו אינו עוד המעון הרשמי אלא נכס שמשפחת מיליקובסקי השתלטה עליו. עד היום לא הצלחנו לפנותה משם, אך דומה שבשבועות האחרונים הושגה התקדמות רבה. כמעט מדי ערב צרים עליו המונים במטרה להוציא משם את הסוס המתייוון, החזירה הכרמלית ובן הכלאיים שהמליטה.

ניתן לשער ששמאלנים רבים נמנים מבין המפגינים, ומותר לבטא כי אלה גם הפגנות פוליטיות. סופסוף יצאו תומכי השמאל ממקומות המסתור שלהם ושוב נגלים. מי שהספיד אותם כאילו נקברו באדמה מגלה שקמו לתחייה בעיר הקודש. זוהי אחרית הימים ועוד מעט תגיע הגאולה. לא עוד מתחבאים מאחורי מתנחל מחמד או מזרחית מבית שאן. השמאל ייסד את המדינה; השמאל הקים את הכור בדימונה; השמאל שחרר את ירושלים; השמאל השמיד את ארגון 'ספטמבר השחור'; השמאל כיתר את הארמיה השלישית במדבר סיני. יש לנו במה להתגאות. אנו מוכרחים להופיע בחזית.

אולם, אנו יהודים. דורות על גבי דורות בגלות אירופה לימדונו להיות כנועים. מתוך המחנה שלנו צצים ראשים גלותיים ואומרים שלבדנו לא נצליח לגרש את הסוס, שאסור כי המחאה תהיה פוליטית, שנחוץ לשלב בתוכה גם מתנחלי מחמד ומזרחיות מעיירות פיתוח, שמתישהו יבואו ויצטרפו, ואם נקרא רק "לא ביבי" הם יישארו בביתם.

ואני אומר: אל תחכו לתושבי קרית מלאכי ונתיבות כי הם לא יבואו. אמנם גרים בהן בני עמנו, אבל זו אינה ישראל השנייה. שם זו אינה ישראל בכלל. מדובר בתרבות מסתורית שזר לא יבין אותה. הם מאמינים שיש אלוהים, הם מאמינים שאלוהים הבטיח רק לנו את הארץ, והם מאמינים שמושיע אחד מסוגל למלא את ההבטחה. הם יהודים כפי שהיו היהודים בימיו של ישו, לפני החורבן. ביבי הוא המשיח שלהם, ביבי הוא המתנה שאלוהים העניק לעם ישראל, ואנו לא יכולים להסתמך על ציבור ששטפו את מוחו בצורה כזאת. אף פעם לא יכולנו. לראיה, המתנצרים התפלגו מאיתנו. עכשיו תורם של המרוקאים לרצות ולגבור עלינו.

אליליהם שמקיפים את נתניהו כחומה בצורה בעיר עתיקה, מסיבוני דרך אמסלם וכלה באוחנה, מסיתים את המשטרה נגדנו, אך מפני שאנו זועקים את האמת: סוס טרויאני השתלט על המדינה! אכן, לאוקואון מטרויה מדבר מפינו. ומעציב לראות כי ההסתה שיוצרים האלילים פועלת על מקצת מן השוטרים. כנחשי ענק מנסים בכל כוחם לחנוק את המחאה שלנו. אולם, אסור לנו להירתע. לא המשטרה יוצאת נגדנו אלא שוטרים מוסתים, ואפילו ביבי ישסה את המשטרה בנו – ננצח! ואפילו ביבי ישסה את שירות הביטחון הכללי בנו – ננצח! ואפילו ביבי ישסה את צבא ההגנה לישראל בנו – ננצח! אנו יודעים לנצח. בכל המלחמות שישראל לא ניצחה בהן עמדו מנהיגים שצמחו בימין, ואילו השמאל קורץ מחומר של גיבורים. הומרוס ידע זאת וכתב על כך, ומי שלא קרא את שירתו או לא שמע עליה בכלל – ינוצח!

בערב תשעה באב עלינו לדעת כי אם נגזרה מלחמה נגד אחינו שמשתרכים מאחור – נצא לקראתם בראש מורם וננצח. אם לא ניאבק – ישראל כפי שנולדנו אליה לא תהא אותה המדינה שנמות בה. מוכרחים אנו לזכור את הלקח שנלמד בעבר וליישמו בשטח. אפשר כי הסוס הנוכחי אינו חפץ להיות דיקטטור, אך יבוא סוס חדש וירצה. האחים שנותרו בפרהיסטוריה משתוקקים להמליך עליהם מלך, למשוח לעצמם משיח. אם לא ביבי, אז מושחת אחר. הגיעה השעה לשים קץ לחלומותיהם.

למען אלה שלמדו את תורת ישראל מפי שדים והחמיצו את הלימודים הקלאסיים: פליניוס הזקן דיווח בכתביו כי בארמונו של מחריב בית המקדש מצוי פסל לאוקואון. במשך מאות שנים היה בחזקת לא נודע עד שאיכר מצא אותו במקרה בשנת 1506. הנה לפנינו הכהן מטרויה ושני בניו הנאבקים בנחשי ענק ששלחו האלילים להחניקם כדי שלא יספרו את האמת: ביבי נתניהו הוא סוס טרויאני מעשי ידי טיטוס שנועד לחבל במדינת היהודים.

בלוג בוורדפרס.קום.
Entries וכן תגובות feeds.

%d בלוגרים אהבו את זה: