מדוע לא בוצעה נתיחה שלאחר המוות בגופתו של יוני נתניהו?

03/07/2020 ב- 11:41 | פורסם בהמדור לשירות הציבור | סגור לתגובות על מדוע לא בוצעה נתיחה שלאחר המוות בגופתו של יוני נתניהו?

כבר שנים לוחשי סודות מספרים מה נכתב בתיק החסוי על מבצע 'כדור הרעם'. במיוחד מעניין התיאור של נפילת יוני נתניהו בנמל התעופה של אנטבה. יוני מיודענו לא נהרג לחינם מאיזשהו כדור תועה או קליע שנפלט. הוא מצא את מותו מוקדם מן הצפוי מפני שחשף את עצמו מוקדם מדי. הוא פתח באש שלא לצורך וכך התגלה מיקומו. הודות לאלילת המזל, פתיחת האש המוקדמת, עוד לפני שהחלה ההסתערות ממש, לא הביאה לרציחתם של כל בני הערובה ממטוס אייר פראנס החטוף. אולם, כך יכול היה לקרות.

מזה שנים התקבע בציבור תיאור שגוי, ככל הנראה, לגבי נסיבות מותו של יוני נתניהו. מייחסים לו מות גיבורים בשעה שיודעי דבר מפקפקים וגורסים אחרת. לדידם, יוני קיבל פיק ברכיים מגודל השעה ומחמת בהלה פתאומית ובלתי מוסברת הוא פתח באש מוקדם מדי והביא לחשיפת הכוח שלו. זה שירה בו לא שיער כי ברגעים אלה מתבצעת תוכנית ישראלית לשחרור החטופים. מי יכול היה לדמיין דבר כזה אלפי קילומטרים מבור חיל האוויר שבקריה. מכיוון שמטרת ההרקולסים הנוחתים היתה עדיין בגדר לא נודע עבור האוגנדים, לא התפתח במקום קרב. המקומיים הסתפקו בהיתקלויות של אש על רקע הדריכות הברורה. לא הרחק משם היו מוחזקים נוסעי המטוס ומאוימים במוות.

מחלו לי נא על התיאור הגראפי, שאינו נועד לבזות את המת, אלא כדי לספר מה אומרים אותם יודעי דבר. כשהושבה גופתו של יוני נתניהו לארץ, נמצאו עליה כתמי דמו ושרידי שתן. ידוע מזה אלפי שנים שלוחמים מסוגלים להשתין מרוב פחד כשאימת המוות נופלת עליהם. על מנת שלא יפחדו היו מסממים אותם כמעט בכל הדורות. כיום שוטפים את מוחם באמצעים אחרים. כמו כן, ידוע כי לעיתים נדירות, בשעה שאדם נפצע קשה, מאבד זה את השליטה על שלפוחית השתן שלו. הוא מרוקן אותה לגמרי. עתה, אם היתה מתבצעת נתיחה שלאחר המוות בגופתו של יוני נתניהו יכולנו לדעת בבטחה מספקת באילו נסיבות יצא השתן. דומה הדבר לאדם שנמצאה גופתו בים. אם ריאותיו מלאות בנוזלים, אזי שטבע בייסורים מבליעת מים. אם הריאות עודן מחזיקות אוויר בתוכן, הוא מת בחטף בים מכל סיבה שהיא, אך לא מפני שהמים הפריעו לו לנשום. הוא איבד את נשימתו כדרך כל מת ביבשה. אם היתה מתבצעת נתיחה בגופתו של יוני נתניהו ניתן היה להיווכח מה יש בשלפוחית השתן שלו. אם התרוקנה, אזי כך קרה מפני פצעי המוות. אם נמצא בה נוזל, ברי כי יוני נתניהו השתין מרוב פחד וכשהרגיש את הנוזל החמים על עורו, עצר בעד פרץ השתן.

מהללים את יוני נתניהו כפי שהיללו את שמעון בר כוכבא. כיום אנו יודעים מהו האסון הכבד שהמיטה חתרנותו של בר כוכבא על עם ישראל – ושלא לצורך, כמובן. אכן, הצדק עם הללו שמכריזים כי פרות קדושות אינן צריכות להישחט, אך מחויבים אנו לברר את קדושתן. הטענה כי יוני נתניהו היה גיבור אינה מצוצה מן האצבע, אך היא גם אינה ברורה כמו קו ישר שנמתח באמצעות סרגל. יתכן שהיה גיבור ויתכן שהיה פחדן, ואת זאת או זאת לא נוכל לדעת מבלי שביררנו מדוע יצא השתן, אלא אם יטען מאן דהוא שיוני נתניהו הגיבור נהג ככל מתרחץ בים, והתפנה לעשות את אשר עשה כשכולם היו עסוקים בדברים אחרים.

בלוג בוורדפרס.קום.
Entries וכן תגובות feeds.

%d בלוגרים אהבו את זה: