רוויזיה בגיל ההסכמה או אכיפה

16/06/2020 ב- 15:04 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על רוויזיה בגיל ההסכמה או אכיפה

באמצע העשור הקודם, שאך הסתיים לא מזמן, אירע מקרה משונה ביותר בתל-אביב. זו היתה שעת לילה במרכז העיר, ובגינה קטנה ישבתי על ספסל עם בת זוגי, וגוללתי לאוזניה סיפור מעציב. בתומו היא חיבקה אותי ממושכות, ובדיוק ברגע ההוא נעמדה אשה אחת לידנו ונדמה שזעקתה ניתזה ממרחקים: לא נמאס לכם?! ארבע עיניים מופתעות התבוננו בה וניסו להבין את פשר הדבר. לא התמזמזנו שם, ואפילו חטאנו בזאת, מהי זכותה להעיר לנו. גם עיני האשה נראו מופתעות מאד. עדיין עמדה והשתוממה ומבטה החל להשתנות כאדם שתופש פתאום כי קרום חלב מחליק מלשונו מטה לגרון. בלונדינית כבת ארבעים התרוממה ממקומה ואמרה לי: היא משוגעת. בוא ונלך למקום אחר. והאשה הלכה והחווירה. היא הרימה את עיניה אל הבלונדינית הגבוהה והתנצלה: אני ממש מצטערת… שמעתי אתכם מדברים בשפה זרה… באים הנה ערבים עם נערות דוברות רוסית… כל הזמן אני נוזפת בהם כדי שיסתלקו מכאן… אני ממלאת את תפקיד המשטרה אשר אף פעם אינה מגיעה… את לא נראית קטינה… בכלל לא כזאת… ואז פנתה אליי וחקרה אותי: ואתה ערבי או משלנו? קמתי גם אני, והאשה נאלצה להטות ראשה מעלה יותר, ובגייסי את המבטא הכי ערבי שיכולתי לאמץ דיברתי מפי: דחילק, גברת. רק אתמול השתחררתי מבית הסוהר. תני לנו קצת ליהנות. האשה ההמומה פלטה: אבל אתה לא ערבי! ואז פנתה ללכת בזריזות.

טינת הזר לא הדהימה אותי כמו היחס המפלה שלה. היא שונאת ערבים, היא מתעבת רוסים, אך איננה מתערבת בחייהם כל עוד אינם נוגעים לעניין שמפריע לה והוא הערבוב ביניהם. אך רק ערבוב מקבוצות גיל נפרדות מוציא אותה מכליה ונוטע בה אומץ להציק להם באמצע הליל. כמובן, מותר לה. מותר לכל אזרח לאכוף את הסדר אם מופרע. היא איננה האדם היחיד בישראל שחוטא ביחס המפלה הזה. מובטח לכולנו כי לא תטריד חייל בן עשרים עם נערתו בת החמש-עשרה בשעת להט. אף אחד בארץ הזאת איננו מוטרד מן החטא הגלוי לעיניו. והמשטרה? מעולם לא נודע שאכפה את החוק האוסר קשר מיני אף אם הזוג הצעיר מודה בקיומו בפרהסיה.

הפרשה המוזרה שנודעה לאחרונה, אשר בה מעורבים שני כדורגלים באמצע העשור השלישי בחייהם ושתי נערות בנות 15 שהתחזו למבוגרות יותר, מעידה יותר מכול על היחס המפלה ערבים ורוסיות או גברים מפורסמים ומעריצות צמודות. או אז ההמון מתעורר, מביט שמאלה וימינה, משפשף עוד יותר את העיניים ושואג: איך סולן הלהקה הפופולרית מעז לתנות אהבים עם הגרופיות שלו מן התיכון. במילים מפורשות יותר שאינן נאמרות: איך הלז מרהיב עוז לנצל את מעמדו הרם בקהילה כדי לנצל אותן מבחינה מינית. אבל אם מדובר באזרח אלמוני – הוא רשאי או שאף אחד אינו אומר דבר.

זו פרשה חדשה שחוזרת על עצמה: הידוענים משוכנעים כי יד אלוהים נגעה בהם או שהינם כבר בדרגה שלו ומותר להם הכול, והנערות רק רוצות לגעת בתהילה. אולם, מוטב היה שהפרשה היתה נמנעת. מוטב היה שכדורגלנים המשמשים דוגמה מרצונם ועל כורחם לאוהדיהם היו נמנעים מלאסוף אותן בשער בית הספר. ומוטב שהיו מחנכים את הבנות הללו לא לרדוף בכל מחיר אחר בחור נערץ רק כדי לספר בגאווה למחרת: אתמול הייתי איתו. מוטב גם להעניק יחס בלתי מפלה לכולם.

אני מציע לאכוף את החוק כלשונו וכתבו ולהשליך חיילים לצינוק אם התנסו במגע מיני מלא עם חברותיהן מכתה ט' או לבצע רוויזיה בגיל ההסכמה. קרי, אם פער הגילאים איננו עולה על חמש שנים, יהא גיל ההסכמה של הנערה קטן בשנתיים. אינני סבור כי ראוי מבחינה חברתית שבנות ארבע-עשרה תתחלנה לקיים יחסי מין, ואינני משוכנע כי כדאי לאישיותן הרכה שתעשינה כן. ברם, דעתי היא שאפליה מכל סוג שהוא מסוכנת יותר לחברה ולכל אלה שמעורבים בה גם בעקיפין ובכללם אנחנו – המצקצקים לפרקים ובמרבית הזמן עוצמים עיניים.

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com.
Entries וכן תגובות feeds.

%d בלוגרים אהבו את זה: