פני ישראל: תופעות משונות בסוף העשור

20/12/2019 ב- 02:53 | פורסם בדברים מעניינים יש בעולם | סגור לתגובות על פני ישראל: תופעות משונות בסוף העשור

במסגרת ציוציו על "ישראל היפה" כתב חבר הכנסת יועז הנדל בטוויטר: אוריאל אהרוני, סגן במיל' מגדס"ר אלכסנדרוני, לא ויתר על נוכחותו במילואים, וכך, תוך כדי מילואים, נקרא לחדר לידה עם הולדת בתו. למילואים חזר מיד אחרי הלידה, מתוך תחושת מסירות. מצדיע לו, ולא פחות חשוב, לאפרת אשתו. גאווה למילואימניקים.

נחלקות הדעות האם ראוי שגבר ינטוש את אשתו מיד עם לידתה, שהרי אין מצויים אנו בזמן מלחמה. מה כבר יכול להיות דחוף כל כך לעזוב אותה במיטתה ולנסוע באופן מיידי ובלי השתהות בחזרה לבסיס הצבאי. כולם התפלאו. אחרי בירור התגלה כי סגן אוריאל אהרוני הוא קצין דת, משמש כרב היחידה, ולא היה מוכן להזניח את חיילי המחנה אפילו לשעות ספורות בלעדיו. לדבריו, היה עליו לבדוק היטב ובקפדנות יתרה כי המטבח עומד בדרישות הכשרות לפני שתוגש שם ארוחת הבוקר.

באתר האינטרנט של לינקדאין פורסמה מודעה: לרשת הסופרמרקטים של ו'ולמארט האמריקנית דרושים עובדים בעיר Jerusalem במדינת IL. בתוך זמן קצר צללו המניות של רמי לוי, שופרסל ויוחננוף הנסחרות בבורסה בתל-אביב. החרדה מן המתחרה החזקה היתה עצומה. משמע הדבר, אנשים שהחזיקו במניות עד אותה שעה והיו בפאניקה מכרו אותן במחיר מוזל והפסידו ממון רב. איש מהם לא חשב לעצמו ללחוץ על הקישור במודעה, ואז היה מגלה כי מדובר בסיילם שבמדינת אילינוי, ארה"ב.

כמו בכל שנה נערך טקס אזכרה ממלכתי לראש הממשלה הראשון, אחד ששמו היה דוד בן גוריון, ומתברר שלא כולם זוכרים אותו. הרי זה היה מזמן. משרד התרבות שעליו מושלת הגברת מירי רגב אחראי לשלוח למוזמנים את ההודעה על הטקס השנתי. במקום שתמונתו של דוד בן גוריון – זה שחשבנו כי דיוקנו מוכר לכול – תופיע על המודעה, נחרדו המוזמנים לגלות כי צצה מתוכה תמונתו של ראש הממשלה השלישי לוי אשכול. הם אפילו לא נראים דומים זה לזה.

כל הכבוד לעיר רמלה שסופסוף יזמה ערב להעצמה נשית. בתקופה חשוכה של הדרת נשים מן המרחב הציבורי על ידי דתיים נחוץ מעשה שכזה עד מאד. נאמר כי במאורע להעצמת הנשים יופיעו על הבמה האיש הדתי ג'קי לוי, האיש הדתי קובי אריאלי, וזמר בשם משה להב מלהקת 'הטיש הגדול'. תפקידן של הנשים בערב שנועד להעצמתן אינו חלילה לבוא במחיצת הג'נטלמנים הללו על הבמה, אלא לשבת בקהל ולשיר מן הספסלים יחד עם הטיש. איזו מבוכה!

תוספת מאוחרת: המתמטיקה על פי ההיסטוריון אורן נהרי

הפדיחות של שלהי העשור שמנינו אותן מוקדם מדי לא תמו עד סופו. הגדיל לעשות עורך חדשות החוץ של אתר וואלה, בסכמו את העשור שחלף בתחום סיקורו: 1 בינואר 2010- 31 בדצמבר 2019: "אם הייתי חכם לפני מעשה, כמו שאשתי חכמה אחרי מעשה, הייתי חכם גדול, אמר פעם שלום עליכם, וצדק לחלוטין. אחרי מעשה כולנו גאונים… ואפשר לומר שהראייה הטובה ביותר בעולם איננה ראייה שש שש. זו ראיה בדיעבד".

ולאחר שסיים להתפייט, הוא ממשיך: "העשור התחיל כשבבית הלבן יושב ג'ורג' בוש הבן, נשיא ארצות הברית, בקדנציה השנייה שלו…" דומה שרצה לספר על ראשית המילניום, כהקדמה לתחילת העשור, ולא מצא מילים, או שהתבלבל מפאת הרבה שנים.

בלוג בוורדפרס.קום.
Entries וכן תגובות feeds.

%d בלוגרים אהבו את זה: