תחזית אישית לקללה הכי נפוצה בשנת 2023

11/12/2019 ב- 03:59 | פורסם במעגלים מתכלים | סגור לתגובות על תחזית אישית לקללה הכי נפוצה בשנת 2023

בדיעבד, החוויה הקשה ביותר אינה הסוף של הדבר הטוב שממנו נהנינו, אלא התקופה שנמשכת עד אליו מן היום שנודע לנו כי יגיע. ברגע הזה מאבדת ההנאה את טעמה המתוק, והחיים שהיו אז רוויים באושר ניכר הופכים להיות מכבידים ביותר. זוהי תחושת ריקנות שנתקעת בגרון. אי אפשר לירוק אותה החוצה ואי אפשר לבלוע אותה פנימה. קמים עימה בבוקר, הולכים לישון איתה בלילה, ואם מתעוררים במיטה פתאום בגלל לחץ משלפוחית השתן, מיד היא מחייכת בשטניות: היי, אני עדיין כאן!

על רקע מצוקתו הרגשית הזאת נפגשתי כידיד לעת צרה עם חברי לשיחות פוליטיות. הבחירות הראשונות לכנסת בשנה הזו כבר היו קרובות, ובחוץ היתה האווירה נעימה יחסית. דעתי הרציונאלית קובעת שאין ולא יכולה להיות מפלגת מרכז. קיים קו שאינו דמיוני בכלל החוצץ בין גוש הימין לגוש השמאל. אם מפלגה מצד אחד של המפה הפוליטית עורקת לאחר היוודע תוצאות ההצבעה כדי להשתלב בקואליציה שבצד השני, הרי שהיא עושה כך מטעמים אופורטוניסטיים בלבד. אפשר שהכיסא בלשכות הממשלה נוח יותר, ואליו נלווים כיבודים נוספים. אולם, הוא התעקש: השקפתי נטועה במרכז. אין לי עמדה באשר לעתיד השטחים ביהודה ושומרון. אני לא בעד סיפוחם ואני לא בעד נסיגה מהם. בגרפים של סקרי דעת קהל מופיע הנתח של "לא יודע", אז אני שייך לשם. הקנטתי אותו מתוך לצון: בעוד ארבע שנים הקללה הנפוצה בישראל תהיה "הוא איש מרכז קיצוני". את כולכם יכנו "בוגדים". הוא צחק והרגשתו העכורה התפוגגה.

בחלוף שעה ומחצה הראה סימנים של עצבנות. מדובר ברגעים שאני משתוקק אליהם ביותר. בניגוד אליי היודע לומר ישירות לבן שיחי שעליי לקום וללכת, יש המנסים לסיים את הפגישה שהם ביקשוה באמצעות חוסר סבלנות מוחלט. על כל דבר הם מגיבים בחוסר עניין במילים "כן, כן", ורק רוצים להימלט אל דרכם. אני לא מתיר להם לעשות זאת בקלות. אמשוך את הפגישה עוד רבע שעה עד אשר פניהם יחליפו צבעים מחמת זעם כלפי עצמם.

השעה היתה עשרים דקות לפני עשר בלילה כשיצאתי מבית הקפה. הגשם עודנו טפטף ואני צעדתי עם מטרייתי עד שנתקלו עיניי בבחורה שאינה מצליחה לצעוד אפילו שני צעדים בכיוון אחד. עזרתי לה להגיע לעמוד תאורה כדי שתישען עליו, ובינתיים ניסיתי למצוא דרך איך נוכל שנינו לעמוד תחת מטריה אחת במצב הזה. כעבור רגע הגשם התחזק והזזתי את עצמנו מן העמוד וביקשתי שתיתמך בגופי. היא לא היתה מסוגלת להגיב בשום אופן. גופה היה רווי אלכוהול. מילים בלי הקשר שקושש מוחה השתוי נפלטו מפיה במבטא אמריקני. ערבוביה של אנגלית ונשיפות חדות נשמעו לאוזניי כשחקרתיה לאיזה בית מלון עליי לקחתה. היא לא זכרה, אך ניחושי המושכל התברר כנכון. עסקינן בתיירת, ועל פי חזותה גם הסקתי שהיא יהודיה. ממרום שנותיי קל לזהות את המופע המשונה המופגן לעיתים בגופן של אשכנזיות עמנו. הוא מתבטא בדרך כלל בהיעדר סימטריה בפרצוף ובגובה קלוש.

משום היותי בררן בגישתי השלמה לנשים מוכרח אני לציין את חוסר יופייה לפי אמות מידתי, על מנת ששום בריה בררנית כמותי לא תהרהר חלילה כי אני מבדיל בין יפות לבלתי יפות בבואי לעזור לזולת. לפרמטר הזה אין משקל עודף בהחלטותיי. בלב טהור אני מסייע לכול, ואם תהא זו גברת נאה ודאי לא אנסה לזכות בטובת הנאה מינית אחרי כן. ההבהרה היסודית הזו ראויה לציון הואיל ומרבית הגברים והנשים פחות בררנים. ובגלל שהם כאלה וסבורים שכולם נוהגים כמותם בהיעדר בררנות, עשויים הללו לחשוב שאני מנצל לרעה את איבוד שליטתה של הצעירה.

נראה היה ברגעים ההם שמישהו הגזים בתפילותיו. שערי השמיים נפתחו וכל המים שהיו שם נפלו עלינו. השיכורה רצתה לישון ולא אכפת לה היכן. יודע אני כי בתי מלון מגישים לתיירים כרטיסי מידע עבור סיטואציות כאלה כדי שיוכלו בעזרת הזולת לשוב אל מקום לינתם. הכיצד אעז לפשפש בכיסיה של בחורה בגילופין באמצע הרחוב. ייראו בי סוטה או גנב לעת מצוא שתר אחר כספה. זקוק הייתי אפוא לפלונית כדי שתבצע את מעשה החיטוט. אך איפה כל הפלוניות?

עצרתי חובש כיפה שאץ לדרכו והבהרתי לפניו את הקושיה. הוא התפלא לשמוע ועדכן אותי כי לעיניו נראינו כזוג אוהבים. רק עתה שמתי לב שהיא מחבקת אותי בעוצמה לבל תישמט, בעוד אני מסיט אחורה את המטריה כדי לאפשר למטרייתו של הזר להיצמד אלינו לשם שיחה. במחיצתו רציתי לשלוף את הארנק שלה. לדידו, רשאי הייתי ליטול אותו לעצמי ולהשאירה על הארץ. כשם שהחילונים נוהגים לומר "אף אחד לא לוקח איתו שום דבר למטה", בהתכוונם לקבר, אמר כמעט כזאת והיה חידוש בדבריו: אף אחד לא לוקח איתו שום דבר למעלה.

אחרי שהתרחק עצרתי שתי נשים בזו אחר זו, וכעת הצטופפנו ארבע נפשות תחת מטרייתי, אך הן סירבו לחטט בחפציה. אחת מהן תהתה האם אני שוטר סמוי שמבקש להפיל אותה בפח. יש לך פרצוף כזה, אמרה בביטחון מוחלט והלכה לה. את השנייה ניסיתי לשכנע שאינני כזה, ומשלא הועיל הדבר הזדהיתי כשוטר סמוי והוריתי לה לפשפש בכל כיסיה וחפציה של השתויה. משנמצא הכרטיס המיוחל הובלתי אותה אל בית המלון. היינו מרוחקים אך כמאתיים מטר ממנו.

למחרת באתי לבקר אותה. לאור היום היתה יפהפיה או שכולן כעורות בעלטה. היא נראתה נינוחה למדי והודתה לי שהגעתי לשאול לשלומה, אם כי לא זכרה מאומה מליל אתמול. מישהו השקה אותי בהרבה יין, אמרה, אך לא ידעה לספר אם הוא ערבי מוסלמי, ערבי נוצרי או ערבי יהודי. לשמוע יהודיה אשכנזית מארה"ב מדברת על אחינו המזרחים כערבים יהודיים הרגיז אותי ממש. ברגע הזה הצטערתי שכה התאמצתי לסייע לה. איזו גזענות איומה, פלטתי לתוך ליבי. היא לא הבחינה באכזבתי והמשיכה לספר מהי סיבת בואה לישראל. הגיעה כדי להתנדב למען צאצאי המסתננים מאריתריאה. כך נודע לי פתאום כי את גני הילדים שלהם בדרום תל-אביב מפעילות בין השאר מתנדבות מחוץ לארץ.

אני סוציאליסט לפי השיטה הנורדית: מסים גבוהים מאד תמורת שירותי רווחה מקסימליים. גם תומך מאז נעוריי בוויתור על רוב השטחים יחד עם המתנחלים שיושבים שם. והנה מסבירה לי האורחת כי אינני שמאלני, אך משום שאני בעד גירוש כל התושבים הלא-חוקיים בשלבים. אתה איש מרכז, העידה על קלוני.

בלוג בוורדפרס.קום.
Entries וכן תגובות feeds.

%d בלוגרים אהבו את זה: