השועל והכרם מרחוב בלפור

08/12/2018 ב- 04:15 | פורסם בהשוליים המתרחבים של קו אינסופי | סגור לתגובות על השועל והכרם מרחוב בלפור

היה היה שועל לא פיקח במיוחד שעלה לגדולה אחרי שסילק בדרכים לא כשרות את השליט הקודם – שועל זקן ושבע קרבות. מספרים ששלח אליו מתנקשים עם מזון מורעל וצפה מראש הגבעה כיצד חרחר הגוסס עד מוות. אחרי שראה את ארון המתים הולך ומתרחק, נכנס יחד עם אשתו השועלה אל הכרם ברחוב בלפור שעבר אליו בירושה אחר סילוק השליט. בכרם גדלו גפנים לרוב וזוג השועלים אכלו מאשכולות הענבים הבשלים ושתו מיינם ותפחו והשמינו עד שלא יכלו לצאת עוד מהשער. אלה החיים הטובים, חושבים כולם לעצמם. אך לשועלה היו עוד כל מיני דרישות מוזרות.

היא דרשה מן המבשלות להיפטר מן הקליפה ומן החרצנים של כל ענב, ואם פיסת קליפה זעירה נותרה או שכהוגן נחבא חרצן היתה צורחת עד שכל הציפורים בכרם היו נבהלות ומתרוממות בבת אחת השמימה. הקליפה היא אשר מאזנת את ההפרזה באכילת הפרי, ובלעדיה היתה האוכלת מן הענבים הקלופים נתונה בשיטיון ובשיכרון גדלות ומתוכם היתה רואה חלקי קליפות שאינם ומתבוננת בחרצנים שלא נודעו, והחלה לחשוד שהמבשלות זוממות להרע לה, ועוד יותר היתה צורחת.

החליטו הציפורים לגשת לינשוף שישפוט מה יש לעשות. בגלל הצרחות אינן מצליחות לגדל את גוזליהן. מרוב בהלה מפסיקים הם לאכול את זחלי הפרפרים. והינשוף התמהמה בתשובתו. עוסק הוא בזוג המלכותי. ובינתיים המשיכו הזחלים לאכול באין מפריע את הענבים ועלי הגפנים וכמעט חיסלו אותם כליל עד שלא היה להם הרבה מה לאכול. הם עזבו למקום אחר והציפורים בכרם נעשו מורעבות. התנטושנה את ביתן או תשובנה אל הינשוף?

הורה הינשוף לשועלה לפצות את הציפורים. יהיה עליה להביא אל הכרם ברחוב בלפור ענבים בשלים ממקומות אחרים. היא צרחה וצרחה, אך דבר לא עזר. זהו פסק הדין. והנה חשב בעלה השועל להתחכם. הוא לא יקנה ענבים ויינות מכספו. לא ולא! הוא לא יפתח את ארנקו! הוא הרי השליט העליון. הוא יעניק הטבות לבעלי הון מבלי שייוודע לחיות היער. פה יוריד מהם נטל המס, שם יכשיר עוד שרץ. ובתמורה ירכשו בעלי ההון למען השועלה טונות של ענבים מדי שבוע.

הציפורים נרגעו והשלווה חזרה לכרם. גם השועלה המשיכה לזלול באין מפריע ולפעמים שוב היתה צורחת עד השמיים. אז היה מופיע הינשוף, ובעלה השועל מוכרח היה להעניק עוד הטבות בסתר כדי שעוד ועוד ענבים יגיעו. אך מאין יבואו? מכרמים אחרים. הציפורים שהתגוררו שם ניזוקו. לא נותרו בהם יותר ענבים. כולם נלקחו אל הכרם מרחוב בלפור. גם הן פנו לינשוף וסיפרו את סיפורן. עתה נודעו לו הדברים והחליט לחקור.

הוא נחשף לשחיתות של השועל והשועלה והחליט להעמידם לדין. מה יעשו זוג השועלים? בשום פנים ואופן לא אשלם מכספי עבור הוצאות המשפט, הודיע השועל לאשתו השועלה וביקש אישור מיוחד מן הינשוף לקבל אותו מבעלי הון שבגין הענבים אשר קנו לו הוחלט לשפוט אותו. הינשוף החליט כי די ואסר עליו לקבל ממון ממקורות אחרים. ומהו הרכוש אשר ישנו לשועל ולשועלה שיכסה את ההוצאות? רק הכרם שקיבלו בירושה. הכרם שממנו השמינו כל כך. בשארית כספם קנו מעט אוכל, הרעב הציק להם מאד, ועתה היו חייבים לצאת גם מן הכרם. שום ברירה לא נותרה אלא להעמיד אותו למכירה. וכפי שנכנסו צנומי גוף אל הכרם כך יצאו ממנו באותה מידת משקל.

הערה: נכתב לאחר שהופצה הידיעה כי נדחתה בקשת נתניהו למימון הוצאותיו המשפטיות מבעלי הון – שבגין עבירות של קשרי קח ותן לא חוקיים עימם הוא נחשד. סיבת הדחייה היא שלא ראוי המעשה עבור "ראש ממשלה מכהן". אליה וקוץ בה. יתפטר ויעזוב את הבית בבלפור ויורשה להשיג את המימון כאוות נפשו.

מודעות פרסומת

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com.
Entries וכן תגובות feeds.