ביבי: נתתי שוחד עקב אילוצים של ביטחון המדינה שאין לספר עליהם

05/12/2018 ב- 10:01 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על ביבי: נתתי שוחד עקב אילוצים של ביטחון המדינה שאין לספר עליהם

כשהיה צ'יקו אדרי ראש אגף התנועה עד לפני ארבע שנים הוא הורה לבטל דו"ח כנגד קצין משטרה על נסיעה במהירות הגבוהה בעשרות קמ"ש מעל המותר. היא היתה במסגרת עשייה מבצעית, אדרי הצהיר. מבקר המדינה צלל לתוך יומן המבצעים ולא מצא בו שום תיעוד לפעילות כזאת בעת ביצוע העבירה. זו לא היתה מעידה חד-פעמית לדעת המבקר. הוא מצא שזו היתה התנהגות שיטתית מצד אדרי. פעם אחר פעם רמס את החוק ואפילו לא מכוח סמכות. היו פעמים שלא היה מורשה בכלל לטפל במספר עניינים ובכל זאת התערב בהם לטובת מקורביו. פעילות מבצעית, היה מסביר.

מין מצא את מינו, כמאמר הפתגם. כאשר בנימין נתניהו רוצה להסתיר מן הציבור כל מיני דברים נקלים שעשה, הוא מיד משתמש בתירוץ הביטחוני. נאסר עליו לשתף אותנו בסודות המבצעיים הללו. רב הנסתר על הגלוי, מבהיר נתניהו בארשת מיוחדת ומצביעיו הנאמנים כמובן מאמינים. כה סקרן אני לראות מה יתחולל אחרי שיסתלק מן העולם. האם תגענה בתולות להשתטח על קברו? האם מחפשי ישועה יניחו פתק בין קפלי המצבה? ביבי עוד יוכר כצדיק הדור. מדי שנה תצאנה תהלוכות זיכרון שתעבורנה בנקודות מחייו של האיש. ויה דולורוזה של ביבי. "פסטיבל רבין", כציטוט אנשי ימין מרוגזים בראשית נובמבר, עוד יתגמד בהשוואה למצעד הרבבות השנתי בנתיב הייסורים שידע הנרדף אומלל.

לא כולם ליכודניקים שאיבדו קשר עם המציאות. ימנים שמצביעים למפלגות אחרות מפרשים את הנסיבות למען עצמם: לא טוב הדבר שמנהיג מכהן יותר משתי קדנציות רצופות. המקפצה עולה לו לראש והוא משתין ממנה על כולנו. אולם, זוהי שטות. האם בנימין ושרה נתניהו לא ניסו לגנוב מתנות שהתקבלו במהלך כהונתו הקודמת? האובססיה החולנית שלהם למתנות הופיעה במערכה הראשונה שלו וירתה כבר אז צרורות.

עוד לא התהפך העולם. הוועדה למינוי בכירים חרצה את דינה ללא מורא והסדר נשמר. נתניהו השתדל מאד למלא שורותיה באנשי שלומו ועושי דברו גם בדרכים רב-שלביות, כמו ניסיונו למנות את עפרה ברכה, אמה של מזכירתו בלשכת רה"מ, לנציבת שירות המדינה שמתוקף משרתה תהא חברה בוועדה האמורה. חלקם נפסלו מלהצטרף אליה. חלקם מכהנים בה. סיבת נתניהו שקופה כבדולח עבור קורא עתידות: כחשוד בפלילים חמורים הוא חפץ שמפקד המשטרה הבא יהיה אדם נוח עבורו ויסכל כל חקירה שתיפתח נגדו. מי יודע עוד כמה כדורים בקנה יש למשפחת הפשע המפורסמת ביותר במדינה. ומי מכם ישתומם אם יום אחד נשמע שראש הממשלה יוזם תוכנית לאומית לשגר ישראלי לירח כדי לגזור לעצמו קופון שמן מן המסע. עסקינן ברודף בצע במימדים תנ"כיים.

המזימה לא הצליחה. הוועדה בראשות השופט אליעזר גולדברג פסלה את מועמדותו של צ'יקו אדרי למפקח הכללי. יותר מדי סיפורים תמוהים נקשרו בשמו, אם כי חובה לציין שאף אחד מהם אינו מוביל לנתניהו. על כן, לא ברורה ההתעקשות של מקורבי משפחת נתניהו לפסול את פסילת הוועדה. ראש הממשלה עצמו מנוע מלהביע דעתו בפומבי בהיותו נחקר. האם ישנה בכל זאת זיקה שבשתיקה בין אדרי ונתניהו שאיננו יודעים אודותיה? ואיך אדרי ייהנה מאמון הציבור אם יעמוד בראש המשטרה כאשר העננה הזו רובצת מעליו כל הזמן? ואולי נתניהו יודע עוד דברים קלוקלים עליו ויסחט אותו? או שנתניהו יודע את שכולנו יודעים: כמותו גם אדרי סבור כי ישנם אנשים שמתוקף תפקידם הם נמצאים מעל החוק (ראש אגף התנועה, ראש ממשלה וכו') וכמו כן, הוא אחד שנוהג להקל ראש בעבירות חמורות (של קולגות ומי ינחש מה צופן העתיד).

אני חושד במניע אחר. זהו עומד להיות מעשה דווקאי של ראש הממשלה. נתניהו הנלחץ אל הקיר כחולדה פצועה, משיב מלחמה בשארית כוחותיו כנגד כל הוועדות הרודפות אותו. לאוזני מעריציו המושבעים אינו חדל מלרטון שמוסדות המדינה מפריעים לו למשול, שגורמים עוינים מתוכם מונעים את מימוש הבחירה הדמוקרטית של העם. וכך נוטל לעצמו עוד ועוד סמכויות שלטוניות. הוא שר החוץ ושר הבריאות (מלית ברירה. נכנע לצרכים קואליציוניים), והיה שר התקשורת בימי החשדות לשוחד, וכעת גם שר הביטחון, ואת הוועדות שאינו לרוחו הוא מנסה להעיף עם הרוח.

ראש הממשלה אוהב להקביל בין אדולף היטלר לבין אויביה החיצוניים של ישראל, במיוחד בנאומיו בערב יום השואה (נתניהו עצמו נחשב בעיני רבים בחברה הישראלית לאויב שלה מבית). לפני שימשיך במנהגו לגנוב עוד תיקים משרים אחרים ראוי להיזכר שקיבל פחות מנדטים מהצורר הנאצי. המפלגה שבראשה הוא עומד קיבלה 25 אחוזים מקולות הבוחרים, ומפלגתו של היטלר קיבלה 33 אחוזים. לאחרון היתה יותר לגיטימיות מראש ממשלתנו ליטול לעצמו עוד ועוד סמכויות (וכנתניהו גם היטלר מינה עצמו לשר הביטחון של הרייך), וראינו מה קרה אחרי כן. הוא נהיה לדיקטטור.

נתניהו בכובעו החדש, "מר ביטחון של האומה העברית המתחדשת", ישתמש בכל אמצעי כדי להישאר בשלטון עד שיצטרכו ליטול יום אחד את פגרו מן הלשכה. הוא יעשה זאת כדרכו אך ביתר עוצמה על ידי הפחדה ושקרים, ומי יודע, אולי גם יהרהר על צווים שיגבילו את חירותנו לדעת ולפעול. קודמו בתפקיד וגם שאר חברי הקבינט הביטחוני לא סברו שיש דחיפות לטפל באיום המנהרות של חזבאללה, וגם בישיבה שקדמה להתפטרותו של איווט ליברמן לא דובר עליהן בכלל. לא בעטיין נמנע נתניהו מלהורות על תקיפת עזה, כאילו שזו תעסיק מדי את צה"ל כשיש מעשים הכרחיים יותר לבצע. אין באמת "רב הנסתר על הגלוי" למעט הצורך הברור והחיוני שלו בהישרדות אישית בפוליטיקה הישראלית. נתניהו נרתע מעימות כולל בעזה שיקבור אותו בסקרי דעת הקהל, והוא ניצל יוזמה פרטית של רמטכ"ל בדמדומיו לאיטום המנהרות החודרות כדי לטעון מדוע סירב בשעתו להגן על תושבי הדרום מתוקפנות חמאס.

מותר לכנותי חסיד נבון של ההשוואה בין ישראל לגרמניה הנאצית. ראשית, אני סבור כי האנושות תדע בעתיד משטר אימים גרוע אף יותר מזה של הנאצים, והוא יתכן בכל מקום. שנית, אני מחזיק בדעה כי מדינת היהודים חייבת להיות אור לגויים ככל יכולתה, ולא רק הודות להנחיה המוסרית של הנביא ישעיהו לעם ישראל. היינו הקרבנות של הרדיפה הנאצית ואסור בשום פנים ואופן שההיסטוריה תחזור על עצמה בחילופי תפקידים.

כל יום, כל שעה, מוכרחים אנו להיות עם עשר אצבעות על הדופק ולא מפני היותנו כובשי עם שכן. זהו סיפור אחר. הנאצים התעמרו קודם כל בגרמנים. לאחר מכן נעשו לכובשים. כך אין שום מניעה שמשטר ישראלי לא ירדוף את יריביו הפנימיים. אין לו צורך באויב מבחוץ כדי לחשוף את רשעותו. אמנם נתניהו ניחן בכושר נאום דמגוגי ובאהדה לפולחן אישיות כהיטלר, אך שלא כמותו הוא פחדן. הוא גם לא דיקטטור בהווייתו כשם שהיה היטלר בנימי נשמתו הארורה. נתניהו נסחף לעמוד בראש אויבי הדמוקרטיה כדי להציל עצמו מן החוק כך שיהיה מעליו. הצרה תבוא אחרי נתניהו. העם מתרגל מתוך ייאוש לצורה כזאת של התעמרות ב"משעממים ובלא מעניינים", וכשיגיע מישהו אחר לשלטון הוא ישתולל עוד יותר. הדיקטטורה החלושה של נתניהו מתחילה במינוי מפקד משטרה שלא ירדוף אותו, ותיגמר בדיקטטורה של יורשו שבה מפקד המשטרה ירדוף אזרחים שמתנגדים לשלטון.

היטלר החליט שמגופתו לא יישאר זכר כדי שלא יבזו אפילו את אפרו. לא יהיה ממנה כלום, הורה. אם נתניהו ימשיך לייסר אותנו תצטרכנה בתולות ישראל למצוא לעצמן קבר אחר. אדמת הארץ לא תוכל להכיל את הכלומיות הזו. כפי שהוכיחו המנהרות, שום מקום לא יהיה עמוק דיו כדי למשוך אותו החוצה ולהאכיל מבשרו המצחין את הדגים באגם. השושלת המסואבת שלו (אבא עריץ, אמא מטורפת ובן עם מאפיינים של נירון קיסר בצעירותו) תיגדע לפני שיצמח דבר מזרעיה.

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com.
Entries וכן תגובות feeds.