העכבר השואג והאריה שותת הדם

28/10/2018 ב- 06:55 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על העכבר השואג והאריה שותת הדם

אי אפשר שלא להבחין בפעלתנות חסרת המעצורים של מר נתניהו בימים האחרונים. בבית שאן הבטיח לקהל הבוחרים שאם יצביעו לליכוד, הוא יחבר את ביתם במסילות אל ירושלים. תשע שנים ברציפות הוא ראש הממשלה ואפילו את תל-אביב לא הצליח לחבר לבירה. הסיבה היא, כנראה, השמאלנים המרובים שגרים בה. במסקט הוא נחת בחשאי עם איך אפשר בלי שרה והתדיין עם סולטן עומאן שהוא ידאג לפסי ברזל והוא יסדר רכבות וכהנה וכהנה הבטחות שמעון פרסיות בלי כיסוי. לחברי הכנסת סיפר שישראל היא מדינה מגניבה כל כך, עד שמלך ירדן כה התקנא ונגס ממנה שטחים חכורים בצוהר ובנהריים, והרי לכם הראייה.

נתניהו מסובך בפלילים עד הלהב המשונן שחובק את הצוואר. מוחו קודח מחמת תבהלה או בהילות, כמו עוד רגע נעצר העולם ומבקשים ממנו בנימוס תקיף לרדת. הוא נצמד בחוזקה למושב, ומגשש בכסיסת שערות לבדוק אם נותר עדיין הדבק שמחבר את ראשו הסגול לגוף. האיש חי לו כאילו אין מחר ועוד שניה היא עתיד רחוק. הוא זקוק בדחיפות לפסי-כיאט-רית.

מה שרואים מתנגדיו, לא רואים מעריציו. אצל האחרונים זהו אותו ביבי הישן. הם לא מבחינים כיצד הוא הולך ומגדיל את ההימור. תחת להתחנף אליהם בשעת צרתו, הוא חובט בהם. אם יתהלך בקרית שמונה עם אלה ויכה עוברים ושבים, יעמדו אנשים בתור ויפנו לעברו את הלחי הראשונה, הלחי השנייה, ויצטערו שאזלו להם הלחיים. וביבי מגדיל עוד יותר את ההימור, והולך לכל מקום עם ראי ומכריח את האנשים להתבונן אל החפץ כדי לראות את הפרצוף האמיתי שניבט אליהם: הם כולם משעממים אותו. אתם, קובע הראי, לא מעניינים.

אולם, היריבים לא נזקקים לראי שיתווך ביניהם לבין המציאות. הם רואים את ביבי נכוחה: שליט שמתחיל לפתח שיגעון גדלות הוא זה שמרגיש את כיסאו רועד, והם רוצים להיות שם כשייפול. הרי הם חוקי היער: ראש העדר שאינו בטוח בכוחותיו לא ישתף אף אחד בספקותיו. כל סימן לחולשתו הוא יסווה בהאדרתו, ינפח נוצותיו ויטיל את גרגרתו מעלה. פצעו אותו והוא יכפיל וישלש את מפגני הראווה המזויפים שלו. רק הרחק מכול ירשה ללשונו ללקק את דמעותיו, ובעוד זו עסוקה בליקוקים עצמיים, מטפטפות אחת אחרי השנייה טיפות מן הפצעים ומותירות עקבות, והעכברים יוצאים מכל החורים ומריחים את הדם. הם מתחילים להמר כנגדו. זה הדבר שקורה לבנימין, ואשר עשה גדעון סער. ביער, עכברון לא מחליף את האריה, וגדעון סער הוא עוד אחד מאותו דבר. היורש שיבעט את ביבי החוצה יהיה אריה אחר.

בלוג בוורדפרס.קום.
Entries וכן תגובות feeds.

%d בלוגרים אהבו את זה: