האם כפיתי על הוועדה לאנרגיה אטומית להודות בבנייה בלתי חוקית בדימונה?

20/09/2018 ב- 19:09 | פורסם בהמדור לשירות הציבור | סגור לתגובות על האם כפיתי על הוועדה לאנרגיה אטומית להודות בבנייה בלתי חוקית בדימונה?

לעיתים רחוקות פונים אליי קוראים ובפיהם שאלה משונה: איך עוקפים את הצנזורה ונשארים בחיים? ככל הנראה, משמש אני מבלי שאדע כדוגמה הטובה ביותר של עוקף צנזורה סדרתי. כמובן, אינני מודה, לא בגלוי ולא במרומז, שאי-פעם עקפתי את הצנזורה הצבאית במכוון או שגיליתי סודות מדינה מתוך כוונה. אינני מודה בדברים הללו לא רק בגלל אימת הדין אלא מפני שאינני סבור בכלל כי כך פעלתי בעבר.

דמותי התפרסמה מעט כמי שחשפה את רוב הפרטים הידועים כיום בפרשת העציר איקס עד אשר לרשויות המדינה לא נותרה ברירה אלא להודות בהם ולחשוף בלית ברירה לציבור את אשר כבר גיליתי להמונים. אני עשיתי זאת כיוון שלא ידעתי שהוטלה צנזורה על המידע החסוי. הרי התקיים צו איסור פרסום על עצם צו איסור הפרסום. אז איך יכולתי לדעת? אנשי מערכת הביטחון השתוללו מזעם. הם לא האמינו לי שלא ידעתי מכול וכול וטענו שרק אידיוט היה מספר על מכירת הרכיבים הפגומים באיטליה לתעשיית הגרעין באיראן, וכי אני אינני אידיוט, לסברתם. הם איימו עליי, אני איימתי בחזרה, ולבסוף נרגעו הרוחות. מעולם לא נחקרתי בנידון, אני מתחייב בזאת.

לא מזמן נכשלו שני שיגורים של 'שרביט קסמים' לעבר טילים ששוגרו משטח סוריה. לא יכולתי להביע שום דבר בסוגיה מפני שלחיל האוויר הישראלי נמאס ממני. ברם, אני כתבתי כל מה שצריך לדעת על 'שרביט קסמים' כבר בשנת 2012 ומה שחזיתי התקיים במלואו. הצנזורה יכולה להגביל את פרסומיי אבל להוויה יש חופש משלה. אי אפשר לכפות על הפיסיקה חוקים בלתי-טבעיים. ל'שרביט קסמים' יש מגבלות שהן מכורח המציאות.

באמת ובתמים לא הבנתי מדוע מערכת הביטחון מציקה. מה לי ולה? על כן, הצלחתי להשיג את התיק המודיעיני על אודותיי, ומה אספר: זו היתה ממש חוויה מרנינה. במיוחד מצאה חן בעיניי ההתקמצנות במחמאות. החבר'ה שם לא מעריכים אותי כיאות. עתה, האם מכירים הם עוד מישהו שקרא את התיק הסודי שהכינו עליו?

כשהייתי בן עשרים ומשהו מצאתי עצמי במערכת יחסים עם בחורה אחת שלא מכבר נפרדה מחבר שלה. זה היה קשר מדהים באמת במוזרותו. הוא המשיך לבקר אצלה כשאני נכחתי שם, ולשנינו לא היה נוח לגרש אותו החוצה. הוא אפילו הצטרף פעם אחת לבילוי שלנו. אך זהו לא הדבר המדהים. מכיוון שהיה עשיר דיו הוא שכר שני חוקרים פרטיים בנפרד לבלוש אחריי. תיכף ומיד שניהם היו תחת מעקב משלי, שהוא הרבה יותר מעמיק, ומכיוון שרציתי להשתטות ידעתי איך לספק לכל אחד מהם נתונים שקריים ושונים אלה מאלה עליי מבלי שיכלו לנחש שזו הונאה מושלמת. כעבור זמן, לאחר שהגישו את הדו"חות המשונים שלהם, הגיעה שעתם לשלם את החשבון. החבר שלה לשעבר נותר ללא פגע. חיבבתי את הטיפוס. ממנה נפרדתי אחרי תקופת-מה. היא זלזלה בי מן ההתחלה. טענה כל העת שהחיסרון הגדול שלי הוא שאינני חכם כמותו.

אינני יודע אפוא מדוע ישנם קוראים הסבורים במחשבותיהם המדומיינות שאני עוקף את צנזורה אימתי שמתחשק לי. אולי כוונתם היא שאני מצליח תמיד לכתוב דברים שלעיניים תמימות של רוב קוראיי הן נראות שטויות גמורות, או עוד משהו שיהודה או איך שקוראים לו מתרברב בו שוב ובלי ביסוס. הנה, למשל, ברשימתי 'ביבי מתבצר עם תומכיו על המצדה' רשמתי ב-8 באפריל 2018 (בדקו עתה גם במטמון של גוגל לשם השוואה):

כזכור, המתיק הנשיא יצחק הרצוג את עונש המאסר של נתניהו והעמידו על מחציתו. בתום הערעור שהגיש ראש הממשלה לשעבר באמצעות באי כוחו לבית המשפט העליון הוחלט כי העונש יישאר על כנו – עשרים שנות מאסר על קבלת שוחד בהיקף של מיליארד שקל בעסקת הכור הגרעיני השני בדימונה, שרוב מוחלט של אזרחי המדינה לא ידע כלל שהוא הולך ומוקם על ידי הרוסים. המכרז עצמו היה סודי ביותר ורק אחרי שהתפוצצה הפרשה בו'ול סטריט ז'ורנל נתברר כי האמריקנים זכו בו, אך שוחד בהיקף עצום הסיט את ראש הממשלה דאז לבחור בקבלן רוסי לביצוע העבודה החשאית. והנה הנשיא הרצוג, במעשה תקדימי מאין כמוהו, החליט להמתיק את העונש עוד לפני הביצוע, ורבים הזכירו כי כך נהג אביו המנוח כשכיהן במשכן נשיאי ישראל וחנן את אנשי שירות הביטחון הכללי עוד בטרם החלה חקירתם.

וברשימתי 'טראמפ תפס טרמפ על הכבוד הלאומי של טורקיה' רשמתי ב-16 באוגוסט 2018 (בדקו עתה גם במטמון של גוגל לשם השוואה):

צמיחה כלכלית היא סוגיה חמקמקה ומפוקפקת, לעיתים. בשנת 2017 הושגה הצמיחה הנאה בישראל באמצעות הלוואות למימון מלא של רכישת מכוניות חדשות. המדינה נזקקת להגדלת הונה לצרכים צבאיים שונים ומשונים, בין השאר אולי למען הקמת כור גרעיני חדיש שיחליף את הכור המיושן ליד דימונה, ולשם כך היא מעודדת בכל מאודה צריכת מוצרים ששיעורי המיסוי עליהם גבוהים ביותר.

במקריות מפתיעה אני הוא היחיד בארץ ובעולם שידע לספר מדמיונו על תנופת בניה בדימונה. הנכם מוזמנים לבדוק זאת במכון של מחקרי מדיה. והאמינו נא, זהו רק דמיון מתוך תעתועיי שאינו מבוסס על שום ידיעה. אלא שמערכת הביטחון אשר מנטרת כל משפט ברשת העברית על כורים גרעיניים מצאה נכון להיום להודות באופן חריג ביותר שאינו הולם אותה שאכן מתבצעות עבודות בניה בקריה למחקר גרעיני שליד דימונה. מעולם, מעולם, לא היה כדבר הזה שהוועדה לאנרגיה אטומית בישרה לציבור מה מתרחש שם, גם לא שקרים. ובדרך כלל, עסקינן בשקרים מפאת הצורך, כמובן.

למרבה הצער, יתכן כי העולם לא ייהנה עוד זמן רב ממעלליי. על פניי נזרע הרס מסבל בל יתואר. בכל פעם שמצב בריאותי מידרדר במהירות משוכנעים הרופאים שהנה הגיע הקץ. מתישהו יתמזל מזלם להיות צודקים.

מודעות פרסומת

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com.
Entries וכן תגובות feeds.