בוטל מינויה של פרופ' יעל אמיתי עקב פרסום שמה בתיבה הלבנה

09/07/2018 ב- 10:58 | פורסם בהמדור לשירות הציבור | סגור לתגובות על בוטל מינויה של פרופ' יעל אמיתי עקב פרסום שמה בתיבה הלבנה

לפני שלוש-עשרה שנה פורסמה באתר זה רשימת הפרופסורים תומכי הסירוב. בשעתו, פרסום זה עורר הדים רבים מאד ברשת, אך בשנים אחרי כן הציצו בה מתי מעט מפעם לפעם. אינני מתחרט על פרסומה, ואם הסבה נזק לתומך סירוב מתוך הרשימה הרי שאינני מקונן בגין תוצאה זו. עם זאת, לא שמתי דבר זה כמטרה לנגד עיניי.

לא מכבר במהלך השנה קיבלתי פנייה כללית מגורם כלשהו מרשויות המדינה לגבי מהימנות הרשימה. מצאתי שאותו גורם השתמש במילות החיפוש "יעל אמיתי". לא ידעתי מהו רצונו. הוא גם שאל אותי מספר שאלות על אודותיי, שעליהן לא השבתי, כמובן.

והנה התבשרתי דרך כלי התקשורת כי בוטל מינויה של פרופ' יעל אמיתי לוועדה מקצועית, ולא מפאת דלות כישוריה אלא מחמת היותה תומכת ותיקה בסרבנות חיילים לשירות בשטחים הכבושים.

אסביר שוב לקשי הבנה מקרב עמיתיי השמאלנים: אם יעל אמיתי הגיעה לעמדתה המקצועית דרך התחנפות לגויים באמצעות הבעת טינה פומבית למדינת היהודים ולחברה הישראלית, אסור בשום פנים ואופן שתוכל לנצל את העמדה הזו כדי לקבל מינויים מן המדינה. אני תומך בהחזרת רוב השטחים הכבושים לפלשתינים (גם בלעדי הסכם שלום). את היעד הזה, אשר אולי שותפה לו גם יעל אמיתי, יש לנסות ולהשיג ביום הבוחר ולא דרך המרדת חיילי צה"ל – ולבטח לא כאשר התומכים בסרבנות מסוג זה הם פרופסורים המקבלים שכר מן המדינה. אם יעל אמיתי לא התחנפה לגויים או לא הגיעה לעמדתה המקצועית דרך התחנפות לגויים, אזי ממליץ אני שתקבל את המינוי מטעם המדינה.

למותר לציין שהשר אופיר אקוניס, ששמו שורבב לביטול המינוי, דוחה בעיניי ברמות מבחילות ממש. יצער אותי מאד לדעת אם האיש הבלתי נסבל הזה מנצל את התיבה הלבנה לשם התחנפות למצביעים קיצוניים מן הימין.

בלוג בוורדפרס.קום.
Entries וכן תגובות feeds.