לתת לחמאס את אלאור אזריה תמורת שרידי גולדין ואורון

09/04/2018 ב- 15:57 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על לתת לחמאס את אלאור אזריה תמורת שרידי גולדין ואורון

ארנו בלטרם היה גיבור, ועל כך אין איש חולק. השוטר הצרפתי בן ה-44 התחלף מיוזמתו עם בת ערובה שהוחזקה בסופרמרקט על ידי מחבל מרוקאי, וקרוב לוודאי שהציל את חייה מפני שמאוחר יותר הוא נהרג בחילופי אש בעיירה טרב. בגלל מקרים כגון אלה של הקרבה עצמית וברית דמים מצליחה שוב ושוב החברה הצרפתית להתאחד חרף אווירת הפילוג האופפת אותה מאז מלחמת העצמאות של אלג'יריה.

הסיפור של אלג'יריה התגלגל בהיסטוריה לעזה. המתיישבים הצרפתיים הפגינו בלי הפסק כנגד הפינוי מבתיהם ולבסוף פונו עד האחרון שבהם. אותו הדבר קרה למתנחלים היהודיים ברצועת עזה. כולם סולקו בחזרה לגבולות ישראל וכל מחאותיהם הקולניות לא סייעו בידם. הרמטכ"ל משה יעלון התנגד לתוכנית ההתנתקות מעזה ונבעט החוצה מצה"ל. גם גנרלים צרפתיים התנגדו לעזיבת אלג'יריה ואף תכננו פוטש צבאי. כמו כן, כל התשתיות באלג'יריה נהרסו כליל והשפעת המלחמה מורגשת עד היום, והעתק-הדבק של תוצאה עגומה זו פגשה את עזה ולא סרה ממנה.

בעימות הצבאי האחרון נשרפה כמעט לאפר גופתו של אורון שאול, יחד עם ששת חבריו שהיו ברגע ההוא בכלי רכב משוריין בשכונת שג'אעיה. הפלשתינים חטפו את שרידיו המפויחים ומחזיקים בהם. הדר גולדין מת מפצעיו כשנחטף מגזרת רפיח אל תוך מנהרה בעת שדימם. גם את גופתו לא השיבו הפלשתינים. ארגון חמאס דורש לקבל כמה מאנשיו עבור החזרת גופות החיילים למשפחותיהם, וממשלת ישראל מתנגדת לפי שעה.

צערה של משפחת גולדין וכאבה של משפחת אורון קשים מנשוא. את המחיר היקר ביותר בחברה הישראלית הן כבר שילמו – אובדן חיי בניהם למען המולדת. כל אשר הן רוצות הוא להביא אותם לקבורה כדי שיוכלו לפקוד את קבריהם ביום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ובימים אחרים. וחרף התנגדות הממשלה לעסקת חליפין עם חמאס יש מוצא. כמו לצרפתים גם לנו יש גיבור!

אני מציע בזאת להעביר מן הכלא הצבאי את אלאור אזריה הגיבור לרשות חמאס ולקבל תמורתו את גופותיהם של אורון שאול והדר גולדין. ממורשע בהריגת סכינאי חסר ישע יעשה הוא את מעשה בלטרם וייחשב לגיבור בפי כל העם. הרי עתה יש מחלוקת: חלק אומרים – רוצח! חלק אומרים – גיבור! ואני מאמין כי החובש אלאור אזריה וגם תומכיו ירצו להראות קבל עם ישראל ועדותיו כי הוא אכן גיבור.

מתישהו נשחרר אותו, אם לא תיפול עליו חלילה פצצה של טונה. אמר ארמסטרונג: זהו צעד קטן לאדם וצעד גדול לאנושות. וטרומפלדור אמר: טוב למות בעד ארצנו. ואילו דן חלוץ יאמר: זו רק מכה קלה בכנף. את שרידי גופתו המפויחת של אלאור הגיבור נקבל בחזרה תמורת חילופין עם רוצח ערבים אחר. כמותם, אף פעם לא חסר. הו כן, אף הערבים באים לרצוח אותנו. אז שנכניס את הגרמנים לתאי הגז כפי שהם עשו לנו?

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com.
Entries וכן תגובות feeds.

%d בלוגרים אהבו את זה: