ביבי מתבצר עם תומכיו על המצדה

08/04/2018 ב- 09:50 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על ביבי מתבצר עם תומכיו על המצדה

"על מה נלין ולעוד מה נפלל", זעקו הכותרות אתמול. מתחת להן ציטטו שני העיתונים הגדולים בישראל את הפרשן הוותיק של ערוץ 4: "קפץ לו הביבי הישן, למי שעוד זוכר". כמעט הכול היו מרותקים אמש למהדורות החדשות, איש איש חייך לעצמו ולזולתו. הרבה זמן שלא נודעה סערה לשמה במדינה והחיים מתנהלים על מי מנוחות: הפוליטיקאים עושים את עבודתם נאמנה והמשטרה אינה מזמנת אותם לחקירות. כה משעמם היה בשנה האחרונה עד שכולם נאחזו בתזזית כאשר רעש אדמה בעוצמה של 5.9 בסולם ריכטר זעזע את אדמת הארץ, אולם למעט מנוף ישן שנפל באתר בנייה ריק מאדם לא נגרם כל נזק. ואחרי כן רבים הלהיטו את הסוגיה הנשכחת: מה עושים לגבי אתרי הבנייה השוממים? כ-180 אלף דירות ריקות מצויות ברחבי הארץ אחרי שרבבות משפחות ואזרחים נטשו אותה. משעמם כאן מדי, הסבירו את סיבת הגירתם למדינה מעניינת יותר. מי התעניין באמת כאשר בשולי הידיעות נמצא מקום לכתבה קטנה: "ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו יתחיל לרצות את עונשו בחודש הבא, כך נקבע בין סנגוריו לרשות הכליאה הארצית".

כזכור, המתיק הנשיא יצחק הרצוג את עונש המאסר של נתניהו והעמידו על מחציתו. בתום הערעור שהגיש ראש הממשלה לשעבר באמצעות באי כוחו לבית המשפט העליון הוחלט כי העונש יישאר על כנו – עשרים שנות מאסר על קבלת שוחד בהיקף של מיליארד שקל בעסקת הכור הגרעיני השני בדימונה, שרוב מוחלט של אזרחי המדינה לא ידע כלל שהוא הולך ומוקם על ידי הרוסים. המכרז עצמו היה סודי ביותר ורק אחרי שהתפוצצה הפרשה בו'ול סטריט ז'ורנל נתברר כי האמריקנים זכו בו, אך שוחד בהיקף עצום הסיט את ראש הממשלה דאז לבחור בקבלן רוסי לביצוע העבודה החשאית. והנה הנשיא הרצוג, במעשה תקדימי מאין כמוהו, החליט להמתיק את העונש עוד לפני הביצוע, ורבים הזכירו כי כך נהג אביו המנוח כשכיהן במשכן נשיאי ישראל וחנן את אנשי שירות הביטחון הכללי עוד בטרם החלה חקירתם.

זעם לא נשמע מפי איש בשל מעשה הרצוג. לנתניהו אין יותר אויבים בעם. האזרחים מגלים כלפיו אדישות גמורה. יש מי שנזכר בגעגועים לימים הגועשים של כהונתו ארוכת השנים במעון ראש הממשלה ברח' בלפור בבירה, שנהרס אחרי שהתברר שלא ניתן לשקם אותו. משפחת נתניהו הסתירה יהלומים ותכשיטים מפלטינה בשווי מאות מיליוני שקלים בתוך קירות הבית מתוך אמונה שלא תצטרך לעזוב אותו לעולם, והקירות החלולים, כך קבע מהנדס העיר ירושלים, עומדים לקרוס בכל רגע. אולם, מאז שאולץ להתפטר גילה נתניהו ממלכתיות מופתית ולא השתלח אפילו פעם אחת בגורמי אכיפת החוק. להיפך, שוב ושוב דיבר על אודותיהם בכבוד רב, והציבור כבר שכח כי בעבר הסית נגד יצחק רבין עד שנרצח והסית נגד מפלגות השמאל עד שבנס לא נקטל איש כשהתפוצצה מכונית תופת מתחת לבית מפלגת העבודה. אם כי בחנות דגי הנוי הסמוכה התנפצו כל האקווריומים ובעלי החיים המימיים מצאו את מותם בחנק.

והנה שלשום באישון ליל פרצו נתניהו ומאות מתומכיו את שערי המבצר העתיק בהר מצדה, והם מאיימים לבצע התאבדות המונית אם לא יזכה ראש הממשלה לשעבר בחנינה מוחלטת. הפעולה הזו הפתיעה רבים בעם. פתאום אין זכר לממלכתיות שבה התנהל נתניהו בשנים האחרונות. "הוא הרדים אותנו", קבע השדרן הבכיר בתחנת גלי צה"ל, שנפתחה מחדש בתחילת השנה. המשטרה קוראת לנתניהו להסגיר את עצמו לידי רשויות החוק, אך נאמניו הרבים מאיימים לפוצץ את האתר הארכיאולוגי החשוב אם אך יתקרבו אליו שוטרים. למותר לציין, שהכבל של הרכבל נחתך ואי אפשר להשתמש בו לעת עתה. השוטרים יצטרכו לטפס לאורך שביל הנחש כדי לתפוס את נתניהו בחיים. החשש הוא שפעילי הימין אשר איתו לא יאפשרו לו לסגת מן ההר, ואם יבחר לעזוב בשלום את מצדה הם ירצחוהו נפש ויתאבדו בהמוניהם לאחר מכן. היוצר את הגולם מוכרח לדעת שמא יקום על יוצרו.

כתבת בביטאון הדו-שבועי של עיריית טבריה הזכירה נשכחות: "אל לנו להיראות מופתעים. טועים לחשוב שביבי הוא איש של ספינים, אך הוא אף פעם אינו פועל לפיהם. מאחורי הקלעים הוא תמיד מכין הפתעה שמהממת את כולם. זו השיטה שלו. כך נהג בעסקת חילופי המחבלים תמורת שחרור גלעד שליט, כך מנע את הבחירות בצרפו בחופזה את קדימה בראשות שאול מופז לממשלתו, כך פירק את הממשלה בפתאומיות בגלל חוק החינמון, כך פילג בעזרת אהוד ברק את מפלגת העבודה כדי להקים את סיעת עצמאות, כך התאחד עם יריבו אביגדור ליברמן לקראת הבחירות, וכך הכריז על הסכם עם האו"ם להוצאת אלפי מסתננים אל גרמניה ואיטליה – שלכל אחת מהן נודע על כך פתאום!"

מודעות פרסומת

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com.
Entries וכן תגובות feeds.