חידה: היכן הוטבע לראשונה המונח "ריקלינים"?

02/04/2018 ב- 06:12 | פורסם בהמדור לשירות הציבור | סגור לתגובות על חידה: היכן הוטבע לראשונה המונח "ריקלינים"?

בשנת 2013 לא הרבה הכירו את שמעון ריקלין. למעשה, מעט מאד. בימים ההם לא היה מלך בישראל, ודף הטוויטר שלי היה מן הנקראים ביותר בעברית, בעיקר משום שמאות אלפים מן העם עדיין לא פתחו חשבון ברשת החברתית הזו. היתה שם ברנז'ה מצומצמת יחסית, והייתי אחד מכוכביה. אין לי מושג למה. הרי אינני משתייך לסוג של חביב הקהל. ומר ריקלין הנכבד נמנה בגאון על אחד מעוקביי.

על שם שמעון ריקלין הוטבע המונח "ריקלינים" שמשמעו כיום "פנאטים ימניים חסרי מודעות להזייתם שעושים צחוק מעצמם", והוא באמת כזה. על פני ימים ולילות היה מתווכח איתי ועם כל מי שתמך בעמדותיי על דברים שאין על מה להתנצח בנוגע אליהם – על עובדות. האם הפלשתינים חיים תחת משטר צבאי? לא. יש להם אלטרנטיבה. הם רשאים לעזוב לארץ ערבית אחרת. תשובות מעין אלה תמיד נשלפו בשברירי שניות ממוחו. לשכנע אותו אחרת אי אפשר היה, אך בניגוד גמור למתנחלים רבים שהתקוטטו עימי במילים, ריקלין אינו איש מדנים. להיפך, תמיד גזר על עצמו להתכסות לבסוף בלבוש המסכן. כך אף פעם לא הפסיד. הוא הקרבן. ואחריו קמו גדודים של חקיינים. כשהתחלתי להשתמש ראשון לפני כולם במונח "ריקלינים" בשנת 2013 התכוונתי למתקרבנים, אלה שמתחזים לקרבנות. אולם, לא אני הייתי ממציא המילה. קדמה לי אחת מעוקבותיי בשם עינת ברזילי, וממנה אימצתי את מילת הרבים הזו. וזה סיפור המעשה מן ה-16 באפריל 2013, חג העצמאות:

אני לעוקביי: כל הקשקוש של אומת הסטרט-אפ אינו תופש כשבדנמרק הקטנה יש רמת חיים ואיכות חיים גבוהות הרבה יותר משלנו. ולה יש גבול עם האויב האולטימטיבי – גרמניה.

שמעון ריקלין אליי: מה לא תעשה כדי לא לשמוח ביום שיבת ציון שאין לו דוגמא בהיסטוריה. גרמניה כיום היא האויב? לא האסלאם הקיצוני???

עינת ברזילי לשמעון: עניין אחר – אתה שמעון תרגמת את מר חזק? ואת גברת מותק מסדרת המר? רכשתי לאחיינים והנה שמעון ריקלין

שמעון לעינת: לצערי יש שמעון ריקלין מקביל ואנחנו הפוכים כמעט בכל…

אני לעינת: היית צריכה להקדיש תשומת לב רבה יותר למתרגם 🙂 מדובר באיש השמאל הקיצוני.

עינת אליי: ממש יין ויאנג. נגטיב ופוזיטיב. ים-יבשה של הריקלינים באשר הם 😉

שמעון לעינת: כמה שאת צודקת… הכול ההיפך. לפעמים מתקשרים אליי ומחפשים אותו ולהיפך.

אתם תופשים? באיזשהו מקום בארץ חי שמעון ריקלין אחר וקובר עצמו כל בוקר מחדש למשמע השם השלו.

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com.
Entries וכן תגובות feeds.

%d בלוגרים אהבו את זה: