האם צפוי לתאומים גורל דומה?

12/03/2018 ב- 04:19 | פורסם בדברים מעניינים יש בעולם | סגור לתגובות על האם צפוי לתאומים גורל דומה?

ביום שני שעבר הובאה לשריפה גופתה של אדית טיילור (Edith Taylor). היא הלכה לעולמה בגיל 104 בדיוק חודש לפני כן, ב-5 בפברואר. מובן שנדהמתי לגלות זאת. גם אתם הייתם משתוממים מאד. הידיעה על כך פורסמה באינטרנט ב-26 בפברואר. אני איתרתי את שמה במנוע החיפוש בבוקר ה-5 במרץ, שעות אחדות לפני טקס לווייתה. היא לא האשה שניסיתי לאתרה. מדובר באדית טיילור אחרת, אף היא מאנגליה.

העלילה המוזרה החלה ביום ראשון שעבר כשקניתי שתי מטריות לחורף הבא במבצע של "קנה אחת וקבל חינם את השנייה". ברח' יבנה לא יכולתי שלא להבחין בתאומות קצרות-קומה (כבנות 25, 1.30 מטר בהערכה גסה). למחרת החלטתי לרכוש עוד שתי מטריות מן הדגם הזה מפני שמצאתי אותן איתנות. בדרכי לחנות ראיתי את התאומות הללו ברח' אחד העם. זו היתה אותה השעה לערך, באותו המקום כמעט, כך שאין להתפלא על כך. ואומנם בפעם השנייה ראיתין כששתי המטריות החדשות טרם בידיי, אולם לדידי נחשב הדבר כהיינו הך: פעמיים ברצף פוגש אני בדרך תאומות שדומות אחת לשנייה כמו שתי טיפות מים שנופלות על שתי מטריות זהות. כשחזרתי הביתה התחלתי לחפש מידע על תקריות ממוזלות עם תאומים. כך עלתה אדית טיילור בגורל.

ב-22 באפריל 1975 מתו התאומים הזהים ארתור וג'ון מאופורת' (John & Arthur Mowforth). הידיעה על כך התפרסמה בעולם כולו, מסינגפור ב-23 באפריל בעיתון New Nation ועד קנדה ב-26 באפריל בעיתון Lethbridge Herald. וזו לשונה: ג'ון וארתור מאופורת', תאומים זהים שהיו להם אינטרסים משותפים וחיו חיים מקבילים כמעט, מתו באותו הלילה כשכל אחד מהם חטף התקף לב, כך אמרה אחותם ביום שלישי. גב' אדית טיילור גם סיפרה: "זה לא ייאמן, כילדים הם עשו הכול ביחד, מה שקרה לאחד בדרך כלל קרה לאחר". התאומים בני ה-66 שירתו בחיל האוויר הבריטי, וכל אחד מהם התמנה למפקד טייסת. ג'ון מת בבית חולים בבריסטול, במערב אנגליה, ואחיו ארתור מת בבית חולים בו'ינדזור, ממערב ללונדון.

ביום שבת דווח ברדיו בתוך שעות ספורות שנהרגו שני רוכבי אופניים כבני 70 מפגיעת מכוניות: אחד נפגע בעת שרכב צפונית לצומת רופין. השני נפגע בעת שרכב ליד נתיבות. בנתונים הללו אין שום דבר מפליא. ברם, ב-5 במרץ לפני 16 שנה קרה דבר יוצא דופן. שימו נא לב, שוב ה-5 במרץ, אותו יום בשנה שראיתי את התאומות בפעם השנייה בעקבות שתי המטריות; אותו היום שבו חיפשתי את אדית טיילור, אחותם של ג'ון וארתור, שלווייתה של אחת באותו השם נערכה גם ביום הזה.

על פי BBC, ב-5 במרץ 2002 תאומים בני 70 נהרגו בשתי תאונות נפרדות באותו הכביש בצפון פינלנד, במרחק של 1.5 ק"מ זה מזה. הראשון מבין התאומים נפגע על ידי משאית בעת שרכב על אופניו. כשעתיים לאחר מכן, חצה התאום השני את הכביש על אופניו. הוא עדיין לא ידע שאחיו נהרג. המשטרה טרם בישרה למשפחה על דבר מותו. וגם הוא נפגע על ידי משאית.

את הידיעה על התאומים הפיניים איתרתי ביום שבת, לפני יומיים, כשהיה לי פנאי להתעמק בסוגיית הגורל המשותף לתאומים. עתה שוו בנפשכם מה הרגשתי בליבי כשלפני כן שמעתי ברדיו ששני רוכבי אופניים בגילם נהרגו ביום הזה בישראל בשתי תאונות דרכים. אנו עוסקים בלוח זמנים של הימים האחרונים: אותם תאריכים בשנה עם אירועים זהים. אלה אינם פרטי מידע שיכולתי להוסיף בדיעבד בשנים הבאות. אלה הם פרטים על אירועים שקרו בתוך שבוע!

ב-26 בדצמבר 1994 התפרסמה בעיתון הסקוטי The Herald הידיעה הבאה: התאומות בנות ה-31 לוריין ולוויניה כריסמס (Lorraine & Levinia Christmas) המתגוררות בכפרים שונים התנגשו בערב חג המולד זו במכוניתה של זו על כביש עטוי קרח מבלי שהבחינו אחת בשנייה. את החג של כריסמס בילו התאומות כריסמס יחדיו בבית החולים.

במהלך חיפושיי באינטרנט צדה את עיניי הידיעה הזו – טרגדיה תאומה.

עוד מצאתי לגביה כי ב-21 ביולי 1975 התפרסמה בעיתון The Royal Gazette הידיעה הבאה מהמילטון בירת ברמודה: האחים ארסקין ונוויל אבין (Erskine & Neville Ebbin) נהרגו כמעט שנה בדיוק אחד אחרי השני, כשנסעו על אותו טוסטוס באותו הכביש, והתנגשו באותה מונית, עם אותו נהג ששמו ו'ילארד מאנדרס (Willard Manders), שהסיע את אותו הנוסע בשני המקרים. שניהם נהרגו כשהיו בגיל 17. נוויל נהרג ב-30 ביולי 1974. ארסקין נהרג ב-18 ביולי 1975.

העובדה שאין מדובר בתאומים זהים וגם לא בתאומים אלא באחים מתאריכי לידה שונים כרוב האחים ניתנת כאן רק כדי להסביר שאין קשר מסתורי בין אחים באשר לגורלם, והוא נקבע כתוצאה מן הנסיבות. בעיר המילטון מתגוררים כאלף בני אדם בלבד. כמה כבישים כבר יש בה? כמה מוניות נוסעות עליהם? הסיכוי ששני אחים הגרים שם יהיו מעורבים בתאונות דרכים דומות זו לזו הינו גבוה לאין שיעור מאשר בסאו פאולו, למשל.

הפרטים הבאים פורסמו בשני העיתונים החשובים ביותר בתבל: ב-11 בינואר 1978 בו'ושינגטון פוסט, וב-9 בדצמבר 1979 בניו יורק טיימס. שני העיתונים מספרים כי כשהיו בני פחות מחודש הופרדו התאומים הזהים ג'ים לואיס וג'ים ספרינגר (Jim Lewis & Jim Springer), ובגיל 39 הם נפגשו מחדש. מוכרח אני לציין כי על פי ניו יורק טיימס הם התאחדו ב-9 בפברואר 1979, כאשר על פי ו'ושינגטון פוסט אירע כך בשנת 1977. כמאמר הקלישאה, הבה נייחל כי רק התאריך אינו מדויק בו'ושינגטון פוסט.

התצלום הזה שלהם בלובשם חולצות משובצות הופיע בגיליון של כתב העת 'סיינס' בראיון עם חוקר תאומים והתפרסם ב-3 ביולי 2009.

הם נולדו ב-19 באוגוסט 1939 למהגרת בת 35 ולא נשואה מאוהיו שמסרה אותם לאימוץ. לשני זוגות ההורים המאמצים סופר כי לבנם המאומץ היה תאום שמת בלידתו. כל זוג הורים קרא לתינוק בשם ג'ים, וכל אחד מהם גדל עם אח חורג בשם לארי. בבית הספר הם אהבו ביותר את שיעורי המתמטיקה ולא אהבו בכלל את שיעורי הלשון. שניהם נמשכו לשרטוט טכני ולנגרות. כל אחד מהם התחתן עם בחורה בשם לינדה, התגרש ממנה ואחר כך נישא מחדש לאשה בשם בטי. לשניהם היה בן שנקרא ג'יימס אלן. האחד ג'יימס אלן לואיס והשני ג'יימס אלן ספרינגר. המכונית של שניהם היתה שברולט בצבע כחול. לחופשות המשפחתיות נהגו הם לנסוע לאותו חוף בפלורידה. שניהם עישנו סיגריות מתוצרת 'סאלם' ושתו את הבירה 'מילר לייט'. שניהם עבדו בעיסוקים דומים: ג'ים לואיס היה מאבטח במפעל פלדה, וג'ים ספינגר היה סגן שריף. כשנפגשו גובהם היה 1.83 מטר ומשקלם 82 ק"ג, וזה מעיד כי הסביבה השפיעה על התבטאות הגנים הזהים שלהם באותו האופן. אגב, לשניהם גם היה כלב בשם טוי (צעצוע), והנה היום הזה ממש מתפרסם בעיתון החינמי 'ישראל היום' כי השיר 'טוי' מטעם ישראל לאירוויזיון 2018 נחשף.

Israel-Hayom_Toy

ישנם עוד סיפורים על סנכרון בין תאומים באמתחתי, אך דומני שהרושם המלהיב עלול להתקהות אם אביא את כולם לפניכם כדברי הפתגם "כל המוסיף גורע". מאידך, נהוג גם לומר "כל המרבה הרי זה משובח". אז מה עליי לעשות?

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com.
Entries וכן תגובות feeds.