על פחות מכך נפל המערך

27/02/2018 ב- 06:19 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על על פחות מכך נפל המערך

ניתן להניח שהמשטרה יודעת על ההצעה של אלי קמיר להילה גרסטל מזה חודשים, ובחרה לחשוף אותה בעיתוי הנוח לה. מן הסתם, השוטרים קיבלו את הידיעה מאזרח מודאג. הלה יכול להיות פלוני שהילה גרסטל מעניינת אותו בהקשר אחר, ודרכה הגיע לאחת מבנות שיחה, שסיפרה לבת-שיח אחרת על ההצעה. יש אנשים שהם עקשנים כפרד, כך מספרים. כל שביב מידע עשוי לסקרן אותם ולהובילם לפרשיה חדשה. מותר לשער כי בהתחלה מיאנו להאמין לו השוטרים, אז הוא פנה בעצמו לבת השיח האחרונה בשרשרת, התחזה לאיזה מישהו חשוב והקליט אותה בווידוי על מה שקראה (וגם הוא קרא). תיבת הדואר האלקטרוני נמצאת איתנו יותר מעשרים שנה ובני אדם טרם הפנימו שהיא פרוצה לחלוטין. אם רוצים לשמור מכתב, יש להעתיק אותו לקובץ טקסט בתקליטור, ואחר כך את המכתב יש למחוק כליל מן התיבה.

ומי יודע אילו עסקאות מפוקפקות רקמו פרקליטים מסוימים כנגד הילה גרסטל כשהיתה נציבת הביקורת עליהם. כנראה, אפילו הבטחות בעלמא לבטל כתבי אישום שאינם קיימים על הנייר תמורת מידע מפליל אודותיה. כך הם הפלילו את עצמם אם מישהו תיעד אותם. לא רק הדג מסריח מהראש. גם השורשים רקובים. על רות דוד אחת אנו יודעים. מישהו מסוגל לנחש כמה יש כמותה? לפי הדחף האדיר בפרקליטות לגונן עליה מותר לתהות כי יש לא מעט. עובדה היא שעד היום לא זז דבר בעניינה. תנו לי שעתיים לחקור אותה במתקן שב"כ ואני מוציא ממנה הודאה מלאה על פשעיה שתהא מגובה בראיות תומכות. שעתיים ולא יותר. לפעמים פרקליטים מסוכנים יותר למדינה מאשר מחבלים, ולכן לא צריכה להיות מניעה לחקור אותם בשיטות דומות.

שמעו סיפור: רות דוד פעלה יחד עם רונאל פישר להחלפת התובע בתיק כנגד יאיר ביטון, בעליה של חברת ב. יאיר, בחשד שהלבין הון בהיקף של כ־60 מיליון שקל. היא בבירור רצתה תובע נוח יותר. על מעשה חמור זה של התערבות לא חוקית עדיין לא הועמדה לדין. מנכ"ל החברה דאז, אייל הנדלר, נחקר אף הוא בפרשה. בשלב מסוים ביקש התובע להכריז עליו עד עוין מכיוון שבחקירתו הנגדית חזר בו במספר נושאים מהותיים, הן ממה שאמר בחקירתו הראשית והן מגרסתו במשטרה. הנדלר היה בעבר חבר מפלגת הליכוד ואחת מחברותיו הקרובות היא השרה מירי רגב. הוא גם אחד התורמים שלה. בין השאר, הוא נשוי לסטלה הנדלר, מנכ"לית בזק המושעית בגין סיוע לשוחד שהעביר יו"ר הליכוד לבעל השליטה בקבוצת בזק. מירי רגב היא הנוזפת העיקרית כנגד גורמי האכיפה בפרשה הזו. המשרד שלה מצוי גם בקשרי עבודה לא ברורים עם אלי קמיר. אף סטלה הנדלר כפתה על בזק לשלם לאלי קמיר סכומי כסף גבוהים מאד שאיש אינו מבין על מה ומדוע.

הילה גרסטל היתה צריכה ללכת למשטרה מיד לאחר שקיבלה את ההצעה המגונה מאלי קמיר. אך לא בגלל שהיא שופטת לשעבר שאמונה על שמירת החוק וכך מצופה ממנה שתעשה, אלא מפני שהיתה צריכה לדעת שמישהו בעתיד יחטט בעברה כדי להשיג מידע עליה, והוא אכן הצליח. את ההצעה לגרסטל העביר קמיר מניר חפץ. האם ניר חפץ יזם אותה או היה כלי שרת בידי שרה נתניהו? אם שרה הינה היוזמת, האם עשתה כך כלפי כל המועמדים למשרת היועץ המשפטי לממשלה? כבר שמענו סיפורים משונים שהיא ראיינה בעצמה את המועמדים לראשות המוסד. האם הנכם מבינים כעת מדוע רצו לבטל את שיטת הסניוריטי (הוותק) בנשיאות בית המשפט העליון? אסתר חיות לא באה טוב למישהו בעין, והוא העדיף נשיא אחר על פניה שאפשר לרקום עימו מזימות.

מזה זמן עדים אנו לאובדן הולך וגובר של הציבור במערכות המדינה. דומה שרק המשטרה עודנה מתפקדת, ושממנה עוד מצפים שתפעל לטובת האזרחים. אובדן האמון לא ישנה הרבה במערכת המשפט. היא מונופול כמו חברת החשמל, וכל מוקד כוח בלי בלמים מסתאב, בסופו של דבר. מנגד, אובדן האמון הזה יביא לשינויים ניכרים במערכת הפוליטית. ראו מה קרה לקראת הבחירות בארה"ב: מצביעי המפלגה הדמוקרטית שתמכו בברני סנדרס לא חלמו מימיהם להיות סוציאליסטים כמותו. הם עדיין קפיטליסטים. אובדן האמון במערכת הוא אשר חיזק אותו אל מול הילרי קלינטון, המועמדת של המערכת. ומי זכה במועמדות המפלגה הרפובליקנית? האיש שייצג יותר מכל את אנטי של המערכת – דונלד טראמפ.

בשבוע האחרון נערכו כמה סקרים, והפרשנים הפוליטיים שתמיד שוגים הסבירו לנו כי בעת משבר מתחזקות המפלגות הגדולות. כמה מדהים שתושבי ישראל עדיין קשובים לתחזיות הכושלות שלהם. כשיגבר אי-האמון במערכת יקרוס גם הליכוד שהוא אחד ממייצגי המערכת המובהקים ביותר וזרועותיו הארוכות מצויות בכל מקום. צפויים אנו לראות הצלחה כבירה אצל הקיצונים. אנטי-ממסדיים דווקא הם שיגרפו את רוב הקולות. ראו נא מה קורה אצל הערבים אזרחינו. אתם מכירים אותם. רובם אינם נגד המדינה, אולם אין להם אמון במערכת, ולפיכך הם מצביעים שוב ושוב לנציגים קיצוניים בבחירות לכנסת, ואנו שואלים למה? במוקדם או במאוחר תקבלו תשובה אצלכם.

בלוג בוורדפרס.קום.
Entries וכן תגובות feeds.

%d בלוגרים אהבו את זה: