פירסט ליידי, ללא ספק!

28/01/2018 ב- 18:39 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על פירסט ליידי, ללא ספק!

צריך להניח שמצויות עוד הרבה הקלטות של משפחת נתניהו במצבים לא נעימים, והן נשלחות לפרסום באמצעי התקשורת בזיקה להתרחשויות הנוגעות אליהן. כאשר דחה בנימין נתניהו את הביקורת הציבורית על בזבוז כספי המדינה בגין אבטחת בניו באומרו שהינה פוליטית צצה במהדורת החדשות הקלטה שמציגה שעה בחייו של הבן יאיר עם מאבטחיו, ואוי לאוזניים ששמעוה. וכאשר דורשת שרה רעייתו בניגוד לפרוטוקול שיקראו לה מעתה "הגברת הראשונה" ולא עוד אשת ראש הממשלה, צצה באתר חדשות הקלטה שמציגה מה חושבת שרה על התואר הבזוי בעיניה – אשת ראש הממשלה.

עוד בטרם נבחר ליו"ר הליכוד הסתבך בנימין נתניהו בשל הקלטה מוסרטת, שלימים נודעה בשם "הקלטת הלוהטת". היא מעולם לא פורסמה בפומבי, אך מישהו עדיין מחזיק בקובץ הווידאו הזה, ובו מצולם נתניהו, על פי שמועות, נושא שתי מזוודות בידיו החסונות. אחת שלו ואחת של שחורת שיער עם חצאית בהירה שפוסעת מעט אחריו, עד ששניהם נבלעים מתחת לבניין רב-קומות עם עמודים. אחרי כן, הודה נתניהו שהפר אמונים לשרה. האם עשה כן עם האשה הזו? כל שהשמועה מספרת היא שזהותה של האלמונית עודנה שמורה אצל מי שנזקק לפרט הזה. אין זאת אומרת שראש הממשלה נסחט, אלא שאותו פלוני חש מאוים ושומר על האמצעי הזה שיגונן עליו. מה נאמר ומה נזמר, אולי זו עוד שמועה, ומי ידע להגיד על מה הן מבוססות.

וישנה הקלטה לא פחות מהוללת שבה נשמעת שרה נתניהו נוזפת וצורחת על אשה אומללה שבקושי היתה מסוגלת לדבר בשיחה בת חצי שעה מרוב בעתה. מוניק בן מלך שמה. היא הקליטה את השיחה מיוזמתה, אך מכיוון שאיננה מנוסה בשמירת חפצים יקרי ערך כאלה, גורמים כלשהם שכפלו לעצמם את ההקלטה הזו מבלי ידיעתה, כך מדווחת השמועה, ואולי תגיע השעה ונקשיב לה במלואה.

ויש עוד ועוד הקלטות שמסתובבות להן בחשאי, קרוב לוודאי. הציבור ממאן לתפוש כי כל מה שמאוחסן באופן דיגיטלי הוא פרוץ לחלוטין, וזה לא משנה בכלל אם האחסון נעשה בהתקן נייח בבית או בתיבת דואל שש קומות מתחת לאדמה. אנשים שומרים להם מכתבים ששלחו למכותבים שלהם ושנשלחו אליהם, ושנחשפים בתוכם דברים מביכים ביותר, ותמיד יימצא גורם שיתעניין בהם.

יש לציין כי אני לא ידעתי על הקלטת של יאיר בכלל, והופתעתי מאד ממה ששמעתי כשפורסמה החודש. באמת, לא ידעתי שהוא טיפוס נקלה כזה. ברם, כולנו יודעים מדוע פורסמה – לא בשל שפלותו של "יאיר בני הוא נער צעיר" בן ה-27. ראש שב"כ לשעבר טען כי בניו של ראש הממשלה אינם נזקקים לאבטחה צמודה, ואחרי כן התחוללה מהומה ציבורית אשר אותה הדף נתניהו בשקרים הרגילים שלו, שפועלים כבמטה קסם רק על מחצית האוכלוסייה. אך תחת להתמודד בדרך הפרחת השקרים בחר גורם כלשהו ליידע את כולנו היאך משתמש הבן יאיר באבטחה שמעניק לו משלם המיסים בעל כורחו ואפילו תוך כדי כפייה. זמן מה אחרי פרסום הקלטת הוזעק לרח' בלפור הבן אבנר יחד עם צבא מאבטחיו מטיול באוסטרליה הרחוקה בתואנה שהוא מתגעגע לכלבה קאיה. שמעתי על חתולים שהלכו לאיבוד וחזרו הביתה ממרחק של אלפי קילומטרים, קראתי על כלבים שנשכחו בארץ אחרת וידעו לשוב אל בעליהם אחרי כמה חודשים, אולם מעשה פלאי שכזה אצל בן אנוש טרם נשמע עד עצם החודש הזה.

וטרם נרגענו וכבר צצה פרשה חדשה. שרה אינה רוצה שיקראו לה יותר אשת ראש הממשלה. היא מבקשת תואר משל עצמה. היא סולדת מכל כינוי שיש בו תלות בבעלה. מה הולך ביניהם איש אינו יודע, למעט אזכוריה בנאומיו: "שרה רעייתי היקרה" ושאר מרעין. אך אם יש תואר כזה בישראל, "הגברת הראשונה", הוא ודאי שמור לאשת נשיא המדינה, מפני שהוא עומד בראש המדינה, ולא ראש הממשלה. אולם, שרה תובעת אותו לעצמה, בניגוד לכללי הטקס, וכל פקיד בשירות המדינה שמעז להביע התנגדות נקרא לשיחת בירור מאיימת ומפחידה. בעקבות זאת, צצה הקלטה של שרה הזועמת. יש הרבה הקלטות סמויות שלה, ככל הנראה, והמיוחד בהקלטה הזו שהיא עוסקת בתואר "אשת ראש הממשלה", תואר שגורם לשרה לחלומות בלהות, ליקיצות מוקדמות בשלוש לפנות בוקר, ולניסיונות נואשים להירדם מחדש באמצעות שתיית חלב פרה מקרטון.

אני לא נסער מן הצעקות של שרה בהקלטה. אנו לא יודעים לספר מה קדם להתקפת הזעם שלה. השמועות מספרות שזוהי תופעה שכיחה אצלה, אך מוטב לא להסתמך עליהן בבואנו לקבוע עמדה. אולי היתה לה היסטוריה של כעס עם עורך המדור בעיתון; ואולי הכעיסה בשבוע ההוא יועץ התקשורת עימו היא נשמעת משוחחת, ועתה מצאה הזדמנות לפרוק עליו את עצביה המתוחים. מה גם, שיתכן כי דווקא הוא הגדיש את הסאה אצלה על לא עוול בכפו אחרי יום מריר במיוחד שחלף עליה. אם בהקלטה היא נשמעת צווחת בשל זוטות, הרי שהמציאות אשר מעבר לה עשויה להיות מורכבת הרבה יותר, כפי שהינה בדרך כלל.

כולנו צועקים לעיתים בחיינו, וכולנו סופגים צעקות מן הזולת. וזה בכלל לא קשור למנטליות עדתית ולמוצא תרבותי. אני ספגתי צעקות רמות במוזיאון ת"א מנורבגית שסירבה להירגע כשהתבקשה, שסירבה לשתות מים, שסירבה אפילו לשמפניה ורודה. עד שלא כילתה את כל צעקותיה לא נרגעה. כן, גם הנורבגים צועקים. ומי שאינו מאמין שיתבונן בציור 'הצעקה' של האמן הנורבגי אדוורד מונק. אולם, לצעקה צריכה שתהיה עילה מוצדקת, סיבה הגיונית. אם שרה חושדת שביבי בגד בה מותר לה לצעוק עד השמיים. איש לא יבוא אליה בטענות.

מה שמעניין בהקלטה הוא התגנדרותה של שרה במקצועה: פסי-כו-לו-גית! מזה שני עשורים טורחים לספר לנו שהיא פסיכולוגית, והיא פסיכולוגית, והיא פסיכולוגית, ונשאלת השאלה מה יש לה להתגנדר בעיסוק הזה. אין עסקינן ברביצה תחת אילן בהמתנה שייפול תפוח על ראשה, ואין עסקינן בעבודה משעממת במשרד פטנטים שווייצרי, וגם אין עסקינן בהתבוננות דקדקנית במקורי פרושים בגלפגוס. עסקינן בפסי-כו-לו-גית, למען השם.

ידיעה בעיתון 'ידיעות אחרונות' שבעקבותיה שרה נתניהו השתוללה מכעס.

שיחת טלפון שבה מביעה שרה נתניהו את אכזבתה בקולי קולות.

בלוג בוורדפרס.קום.
Entries וכן תגובות feeds.

%d בלוגרים אהבו את זה: