מה חזו האסטרולוגים ביחס לבוכריס?

03/03/2016 ב- 14:09 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על מה חזו האסטרולוגים ביחס לבוכריס?
תגים: ,

היה זה עוד שבוע בחייו של תא"ל אופק בוכריס הנועז והצנוע. בבוקר הקיץ בשעה שש ורבע בדיוק, לגם שלושה ספלי קפה ברצף מתוך הרגל, נשק לרעייתו על הלחי כתמיד, חיבק את ילדיו בסדר הרגיל, והתיישב ליד הנהג במכוניתו שהסיע אותו לאי-שם. ביום שגרתי ראוי היה להתעכב על סגפנותו של בוכריס המהולל, שמוותר על סוכר שימתיק את הקפה שלו. אך לא בכל יום בחיי מפקד שדה מתייצבות חיילות לשעבר ומגנות כמעט בגופן על איש הגבורה. כולן היו פקידותיו ובאופן מתוזמר להפליא דיווחו אתמול עד כמה בוכריס היה מחמיר עם עצמו. אפילו לבחוש בכפית לא היה מרשה להן, שחלילה לא ייגעו תאי עורו הנושלים של הקדוש המעונה בנפשן החוטאת. וכך נותרו כל היום – כל השירות הצבאי – באפס מעשה.

איש של ערכים שיש לחקותם, מתארים אותו מקורביו. אפילו את הכינוי גיבור הדביקו לו. ופתאום צצה חיילת ומספרת כי המח"ט שלה הוא עירום. במו עיניה ראתה את מערומיו. איש אינו מפקפק כי כך הוא נראה מתחת למדיו. גם על תהילתו הצבאית של אופק בוכריס אין עוררין. הפעם האחרונה שכוחות צה"ל השתתפו בקרב מלחמתי היתה ביוני 1982. ואילו הוא נפצע בקרב יריות בזמן היתקלות עם מחבלים, ולא במלחמה. היתקלות שתהיה בעוכריו מפני שעל מיקומן המדויק של צלקות הירי תספר לימים אותה חיילת בחדרי מצ"ח.

בוכריס הינו איש צבא, בחר בעצמו במקצוע שלו ומתפרנס ממנו באופן נאה למדי. הוא אינו אלטרואיסט. לעולם לא יוכל להיות גיבור באותה מידתו של עובר-אורח המסכן חייו להציל נפש אחת מטביעה שאותה אינו מכיר כלל. אך מהו הקשר בין גבורה שאותה מדבררים לבין ההאשמות המוטחות בפניו? האם מכריו של נהג אוטובוס ירוממו את שמו ויפארו את עברו כמי שהצליח לעלות את הקסטל ביום שיאשימוהו בגניבה? מן ההיסטוריה ידוע מקרהו של בעל כרכרה שניצל מתלייה מכיוון שלא רק דרס את כלבת הדוכס אלא גם ידע להנעים זמירות בערבי ירח. מזלו של אופק בוכריס שהוא חי במאה ה-21. לפני שלוש-מאות שנה היה טיפוס שנוי במחלוקת מקבל הזמנה מחייבת לדו-קרב של אקדחים, ואחד מן השניים היה נותר שרוע על הארץ בצהרי היום, או שהמוזמן היה מכריז בחוצות הכפר על פחדנותו ושומר על חייו. בימינו כל פחדן שפל מסוגל להיות גיבור על בחורות תמות, חיילים פחותי דרגה, בני אדם תחת כיבוש, וגמלים שמשוטטים להנאתם במדבר. וכבר פסקו חז"ל: איזהו גיבור אמיתי – הכובש את ייצרו.

הסיבה שבגללה מצליח מפקד בכיר בצבא לאנוס היכן שנכשלים אנשי שררה אחרים היא חוסר יכולתה של הקרבן להימלט. היא חיילת צעירה. מרחב התמרון שלה מוגבל למדי. הוא מחליט וקובע היכן תימצא בכל עת. אי האפשרות שלה להתחמק ממנו הוא גם התעללות בנפשה, יש להוסיף. משום כך יש להבדיל בין יחסי מרות בצבא לבין יחסים מעין אלה במקומות עבודה אזרחיים. בניגוד לאזרחית חופשייה, החיילת אינה מסוגלת להשתחרר מלפיתת האנס. מפני היותה אסירה במבצרו נעשית היא שפחת המין שלו עד שחרורה מצה"ל.

"בוכריס קיים איתי יחסי מין תקופה ארוכה. אני לא רציתי אבל לא יכולתי לעשות כלום. הייתי פקידה שלו בלשכה. רק חיילת בסדיר. והוא קצין בכיר, 'המפקד הנערץ' כמו שכולם יודעים, מפקד שגדול ממני בעשרים שנים לפחות. הוא הסיע אותי הביתה לא פעם, רצה להיות בקרבתי. באחת הפעמים הזזתי לו את הידיים בכוח, לא רציתי שזה יקרה אבל זה המשיך", סיפרה החיילת בעדותה. ובכל זאת, תמהים רבים בטוקבקים מדוע הנאנסת לכאורה טרם הודתה לבוכריס הדגול אם באמת הסכים לגעת בה. זהו קולו של ההמון הלץ. ומיהו בוכריס בכלל, האם רומנטיקן צמרת שאין לעמוד בפניו, או קצין שנהנה מכוחניות צבאית שקשה לעמוד בפניה?

ואיך אפשר לתאר אותו כאדם עם ערכיות נעלה, אני מתפלא. מתי ראינו את בוכריס מצטרף לסייע לדרי הרחוב הנמים את שנתם עם מזרקיהם בידם? כמו רובנו, חי האיש חיים נהנתנים, מצפצף על העולם, ומי יודע מהם כל חטאיו. אלא שערכיותו נמדדת על ידי אוהדיו בכיפה שהוא חובש על ראשו, כמובן. אדם דתי הוא ערכי בעיניהם. ובלילות שבת, ליד השולחן, מיטיב בוכריס לשיר מכולם.

אין שום קשר ידוע בין שיוך פוליטי כלשהו, מוצא עדתי, אורח חיים דתי או חילוני, עיסוק צבאי או משלח-יד אזרחי לבין אנסים. ועדיין בטוחים הדיוטות רבים כי ישנם אנשים – שלא מן המחנה שלהם – עם נטייה מובנית לחטוא בפשיעה מינית. לכן החילונים השמאלניים עטים על בוכריס "התוקפן", וכתגובת נגד עטים הדתיים הימניים על החיילת "המעלילה". כמעט מחנה שלם של מאמינים מסוכך על בוכריס בשל עובדה אחת בלבד – דתיותו. שמא אם ייפול האיש לתהום תפיל המשקולת שעל גופו את כל הדתיים בעקבותיו.

ורק בורים ועמי ארצות מסוגלים לטעון, כי אם כל החיילות האחרות ששירתו תחת בוכריס מדקלמות כי איננו כפי שהיא מתארת אותו, אזי היא בודה זאת מליבה. או אותו נהג אוטובוס לשם דוגמא שלא יתכן כי גנב דבר-מה מנוסעת מפני שכל נוסעיו האחרים מעידים כי ארנקיהם הגיעו בשלום אל היעד. כידוע, זהו הכשל הלוגי הנודע של האינדוקציה. במשך עידנים היו בטוחים כולם כי ברבורים מחויבים להיות רק לבנים. זו היתה הסקה אינדוקטיבית על סמך תצפיות במיליוני פרטים רק בצבע הזה. ופתאום נתגלה כי באוסטרליה חי מין של ברבור שחור! אפילו אם רק חיילת יחידה מעידה כי אופק בוכריס אנס אותה, די בה בלבד כדי להרשיעו. אין שום משמעות לעדויות אופי של חיילות אחרות.

מנגד, אפילו אם עשרים נשים תספרנה כי בוכריס אנס אותן, יתכן כי לא עשה להן מאומה והן מעלילות עליו, בין אם הן מיודעות זו לזו או בין אם לאו. בהקשר זה במיוחד נפוצה קונספירציה כאילו נשים מנסות לטרפד מינויים לתפקיד בכיר של מכריהן הקודמים בגין נקמה. אלא שבמקרה של בוכריס לא היה ניסיון שכזה. ההחלטה על מינויו החדש התקבלה לפני חודשים אחדים. ובכל זאת נשאל מדוע מתעוררות הן רק בשלב מאוחר שכזה? כשאחרי שנים רבות צץ בטלוויזיה השם של מי שפגע בהן בנוגע למינוי קרוב, מתעורר אצלן הרצון שלא ייגרם אי-צדק, ובגללו הן מתגברות על הרתיעה הממושכת ומספרות את סיפורן.

אופק בוכריס זכאי לחפותו כל עוד לא נתבררו בחקירתו החשדות הכבדים נגדו או שהושגה הכרעה בעניינם בבית דין צבאי. חרף זאת, אי אפשר להמעיט באפשרות התיאורטית שהתקיימו יחסי מין בינו לבין החיילת, ובזמן מעשה לא קלט שהוא כופה אותם עליה וסבר בשגגה כי היא נעתרת לו מרצונה. בגלל ההכחשה הגורפת שלו עלול להחמיר מצבו, מאשר היה מכחיש מקצת מן הדברים, אם תימצאנה ראיות נסיבתיות למגע מיני ביניהם. אז תתקבל טענתה של החיילת במלואה. אם בוכריס אכן כך נהג כלפיה מבלי שהבין מה הוא מעולל לה, אסור לו להיכלם מאשתו, מילדיו ומן הכיפה שעל ראשו, ובגלל זאת ישלם מחיר יקר מנשוא, כי לא רק בהדחתו מן השירות הצבאי ידובר. מוטב לו אפוא להודות בהקדם בקיום יחסי מין עימה מתוך הסתכלות אחורה אל מקרהו של משה קצב שהתבייש לחתום על עסקת טיעון מקלה שהציעה התביעה הכללית. הוא לא רצה שישתמע מהודאתו כי בגד באשתו. כיום הוא נמק בכלא. ואם ילמד בוכריס את לקח קצב, יהיו הכוכבים בעזרתו. מעיון בהורוסקופ השבועי שלו למד אני כי בימים אלה יתחיל ליהנות משגשוג כלכלי ארוך-טווח ומחיי משפחה נהדרים, והעתיד הקרוב צופן לו טובות.

ראו גם:

מה חושב הציבור על מעשי האונס המיוחסים לבוכריס?

בלוג בוורדפרס.קום.
Entries וכן תגובות feeds.

%d בלוגרים אהבו את זה: