הצפונבונים מתחילים לקפוץ מהספינה הטובעת של משה איבגי

12/02/2016 ב- 09:59 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על הצפונבונים מתחילים לקפוץ מהספינה הטובעת של משה איבגי
תגים:

בימים בהם נרדף ינון מגל ברשתות החברתיות צברה לה תאוצה קנוניה משונה. הוא הודה בהטרדה מילולית עם קונוטציה מינית בוטה, אך בימין הקיצוני נאמר מפי רבים כי לרדיפה יש הקשר פוליטי, כאילו מעולם לא רדפו בארץ הזאת אחר יצחק לאור, משורר השמאל הרדיקלי. כפי הנראה, אותם דוברים פוטרים בקלות מעשה של הטרדה מינית. שמא זו מין המצאה של פמיניסטיות שמאלניות כדי להיטפל אל ימנים כמותם. שאולי השתייכות למחנה "הנכון" מקנה חסינות אצל בני השבט. והיו שמאלנים מטופשים שניצלו את הסיטואציה לצרכיהם הפוליטיים וטענו בתוקף שאין להתפלא כי דווקא בימין הפוליטי מתרחשים פשעים מיניים. אז החלו לצוץ דיווחים נגד השחקן משה איבגי, המזוהה עם מחנה השמאל, והתברר כי הוא אינו נהנה מפריבילגיה מיוחדת. ואכן, מי שמטריד מינית צריך להיות מוקע בציבור, אפילו אם מהות ההטרדה אינה נכללת בתחום הצר של העבירה הפלילית.

אתמול שוחחתי עם צפונבון הרצליאני, אחד מן האינטלקטואלדים, אלה עם משקפיים של אינטלקטואלים, המשקפיים העגולים, העיגולדים. הוא יפה נפש צחורה באמת. יוצא נגד עוולות הכיבוש הישראלי. יוצא נגד עוולות הכיבוש הזכרי. אגב, הוא קושר בין שתי העוולות. סיבה ותוצאה, להשקפתו. החייל הכובש חוזר הביתה ואונס את שכנותיו. זוהי דעתו. ואולי המקור לשתי העוולות הוא אחד? שמא הצ'ופצ'יק במוחו של הזכר זקוק לריגושים מעין אלה. כמובן, עוולה אחת מסוגלת להעצים עוולה אחרת, אך אין ביניהן תלות אובליגטורית.

מפיו התברר לי כי משה איבגי אינו יכול להיות מזוהה באמת עם מחנה השמאל. שיש איתו בעיה. שהוא אינו ממש "אחד משלהם". הוא מזרחי. לגרסתו, איבגי חיפש חום ואהבה בקרבם (שהרי החמימות האנושית של בני אשכנז היא מן המפורסמות). לשם כך שיחק דמות שמאלנית. בתמימותו האמין הצפונבון שאיבגי הוא לא רק שחקן ענק, אלא שמאלני ענק. עתה ברור לו שאיבגי הוא רק שחקן ענק שהצליח לגלם דמות יפת נפש והערים עליו. הוא הולך שולל, גורס הצפונבון. בסופו של דבר, התגלה כי מתחת לעורו (השחום) של משה איבגי מסתתר אוהד בית"ר ירושלים טיפוסי ששורף את המועדון.

הצפונבון מתכחש כי יש קשר בין משה איבגי והאידיאולוגיה של השמאל. הוא בחר בה רק כדי להתחבב עליהם כיוון שנזקק להכרה אצלם. סיפר כי הרבה זמן לא הבין איך "טיפוס מזרחי" כמו איבגי חושב כמותו ומדבר כמותו, עד שנחשף פרצופו האמיתי של המתחזה, שאינו אלא עוד ליכודניק במסווה. מי שמדבר כמו שמאלני, מבטא דעות כמו שמאלני, אולם נראה כמו משה איבגי, היה צריך להדליק נורות אדומות אצלנו, מתפלא הצפונבון "שנפל בפח". זאת אומרת, אם משה איבגי נראה כמו ליכודניק, מדבר במבטא של ליכודניק, מטריד נשים כמו ליכודניק, אז הוא חייב להיות ליכודניק מחופש לשמאלני. אך האמת סופה להתגלות, מסביר הצפונבון. מי שנראה כמו ליכודניק, מי שנראה כמו משה איבגי, יש לצפות כי בסתר יתנהג כפי שמצופה מליכודניק, שבאין רואים גם יטריד מינית.

יש לו עור לבנבן לצפונבון שלא שזפה אותו השמש הממרקת את החטאים באורה. חטאו הגדול הוא האיבה לעור כהה משלו. הצפונבון, כך מתברר, מתקשה לקבל מזרחים אל מחנה השמאל, כפי שהנאצים התקשו לקבל מומרים שהוטבלו לנצרות בטענה שיהודים אינם יכולים להשתנות ולהיות גרמנים, שתמיד יישארו בני הגזע האסיאתי. שחס וחלילה לא יוכתם השבט הלבן, שלא יודבק רבב על החליפה שמכסה את עורו הצח, מתנער הצפונבון מאיבגי. לא בגלל מעשיו. אלא בגלל מזרחיותו. עשינו טעות, מלמל הצפונבון. בגין רחמנותם וחסד ליבם אימצו איזה איבגי לחיקם ולא שמו לב שיש איתו בעיה. שאין לו עור צחור כפי שיש להם.

מודעות פרסומת

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com.
Entries וכן תגובות feeds.