סילבן שלום ולא להתראות

17/12/2015 ב- 12:18 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על סילבן שלום ולא להתראות

ניתן למחול לג'ודי ניר מוזס בגין איומיה הפומביים כלפי קרבנות התקיפות של בעלה, שהושמעו עד כה בצנעה, ועדיין יש לברר אם התרחשו, אימתי, ומהי מהות העבירה. הגברת מוזס היא אשה יצרית ואינה שולטת תמיד בעצמה. זכורה לי פעם אחת כשהתנדבתי למען נזקקים, והיא היתה שם וחיבקה אותי כה חזק, וזה היה מוזר. מאז שאני זוכר את עצמי אני מונע מן הזולת לקרב אליי יותר מדי, לגעת בי כך פתאום ללא היתר מפורש בשפת גופי. כנראה, תסבוכת מולדת. אבל היא לא הרפתה והמשיכה לחבק אותי, כמו כל אחד אחר שהיה שם. אף על פי כן, אלה הם איומים חמורים ביותר, במיוחד לאור ידיעת הקרבנות כי בידיה כוח רב מדי.

לשר סילבן שלום אי אפשר לסלוח. נשגב מבינתי באילו קומבינות הוא מצליח להישאר במרומי הפוליטיקה הארצית, מבלי לעשות כמעט מאומה, מבלי שהותיר חותם משמעותי בפעילותו רבת השנים. האזרח הזה תופס מקום לריק בכנסת ישראל, שיכול היה לשבת בו חבר מועיל יותר.

כמובן, המעשים המגונים שמייחסות לו נשים אנונימיות, בשלב הזה, מחייבים החלטה של הרשויות לחקור את האיש האם ביצע אותם. הוא אינו רשאי לרבוץ במשכן נבחרי הציבור כשעננה כה כבדה של חשדות תלויה מעליו. אסור לתת לו לחסות מאחורי החסינות הפרלמנטרית. יש לזמן אותו בהקדם האפשרי אל המחלקה לפשעים חמורים ולשאול אותו שאלות שמחייבות תשובות. אם יבחר לממש את זכות השתיקה, ייאלצו שאר חברי הכנסת להדיר רגליהם מקרבתו למען כבודם.

יחד עם זאת, יש לשאול שאלות כלליות נוספות, מבלי להמתין שתישאלנה ביום מן הימים: האם כל מערכות השלטון סובלות מתופעה מגונה זו? האם כלל מוסדות המדינה? אחרי שהתברר כי בכירי המשטרה לא הצליחו להתרחק מן החטא, מותר ורצוי לתהות האם גם הפרקליטות נגועה? דומה כי משתוללת בקרבנו מגפה של הטרדות מיניות, ויש לה מרפא – חקירה, משפט, מאסר. לפטנט הזה עדיין לא אבד התוקף.

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com.
Entries וכן תגובות feeds.

%d בלוגרים אהבו את זה: