הולכות ואוזלות הסיבות לרצות ולהיות ישראלי

12/12/2015 ב- 15:19 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על הולכות ואוזלות הסיבות לרצות ולהיות ישראלי

לפני הרבה שנים כפרתי באמונתם של בני ישראל באלוהיהם. טענתי כי חייבת היא להיות שגויה. אם נבראו בצלם אלוהים, ואם מאמינים הם שאלוהים הינו יחיד, היה עליהם לנהוג כיחידאים. במקום זאת, השתיתו את קהילותיהם על ערבות הדדית. הם היו בני אדם בעלי צלם חברתי. נראה שטעיתי מן ההתחלה.

באוגוסט 2015 נעצר נכדו של מאיר כהנא ונחשפה בפומבי תוכנית "המרד" שלו שנועדה לערער לתמיד את יסודות המדינה הדמוקרטית – דרך מלחמת גוג ומגוג במזרח התיכון – כדי להקים במקומה ממלכה טוטליטרית דתית. לשם כך קיבלו אנשיו הנחיות איומות להצית כנסיות ולנתץ מנזרים, להבעיר מסגדים ולשלוח אש בבתי הפלשתינים. העבירה אשר יש לייחס לו היא בגידה בעת חירום, עם מלוא המשמעויות החמורות שלה. במקום זאת, הבחור מחייך מפה לאוזן באולם בית הדין, המעודדים שלו אינם סרים ממנו, ומאז התעצם עוד יותר צבא חסידיו בראש כל גבעה. וגם קנה לו קהל אוהדים קטן ברחוב הישראלי המיואש. איש צבא בכיר היטיב לדייק: האיום הקיומי למדינת ישראל יתפתח מרעיונות של אנשים כמותו – לא מטהרן.

באוקטובר 2015 נותק זרם החשמל בערי השרון בעקבות סערת גשמים. במשך כמה יממות ישבו משפחות בבתיהן המוצפים והמתינו לשווא שעובדי חברת החשמל יגאלו אותן מן החשיכה. לא היה להן עבור מה לצפות. באופן יזום, מתוכנן ומחושב מראש ייחלו העובדים להפסקת חשמל רבתי כדי לפתוח ב"שביתה איטלקית". על גבי סבלם של רבבות אזרחים אומללים ניסו עובדי החברה לזרז את המו"מ על תוספת ניכרת למשכורת העתק שלהם. אחד התושבים תיאר את חוויותיו: הרגשתי כאדם חסר אונים במיטת בית חולים, גפיי מגובסות, וזר נכנס לחדר, מביט בי, וגונב את ארנקי לנגד עיניי.

בנובמבר 2015 שודר סרטון פרסומת של חברת הבנייה 'באמונה', שמקימה בתי מגורים לציבור הדתי-לאומי. הפרסומת הציעה לצופיה לרכוש דירות בשכונת מגורים בקריית גת שתהיה על טהרת האשכנזים בלבד, ללא שכנים מזרחיים. בסרטון נראית משפחה אשכנזית דתית חוגגת בשלווה את חג החנוכה, ולפתע פתאום מהלומות עזות נשמעות מכיוון דלת הכניסה. שכנים עם מבטא מזרחי כבד וכובעים בסגנון שבט דב המערות, התפרצו פנימה והחריבו את החגיגה. מפניהם של דיירי הבית נשקפה אימה וחלחלה. אחר כך דממה, ואז נשמע הקריין: גם אתם חולמים על בית משלכם? רוצים שכנים כלבבכם? לסרוגים יש בית חדש – הצטרפו היום לקהילת כרמי גת. צופה אחת הביעה את דעתה: יוליוס שטרייכר נח על משכבו בשלום. קמו לו יורשים.

בדצמבר 2015 יצאו לרחובות אלפים מתושביה של עפולה למחות נגד הרשויות. קול מחאתם לא נשמע כאשר המדינה עשקה את לחמם בדרכי רמייה; כאשר הממשלה החריבה את החינוך של ילדיהם; כאשר העירייה הזניחה את רווחת הנזקקים מביניהם. בהליך חוקי לחלוטין, במכרז תקין לגמרי, זכה מספר מצומצם של ערבים ברישיון לבנות את בתיהם בעיר. ביפו ובחיפה מפרידה רק דלת דקה בין שכנות טובה של יהודים וערבים. בעפולה יחצוץ ביניהם כביש רחב. יום לאחר ההפגנה הסוערת שאל ערבי פלוני כדי להתריס: אתם לא רוצים שהחיידקים הפרימיטיביים האלה ידביקו את הבנות שלכם בדת של רוצחים? כן! ענתה לו בהסכמה אחת המבוהלות בכנות מצמררת. כן!

זו היתה השנה שהיתה.

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com.
Entries וכן תגובות feeds.

%d בלוגרים אהבו את זה: