היכן נשכן את יהודי אמריקה?

07/04/2015 ב- 20:10 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על היכן נשכן את יהודי אמריקה?

אחת האמירות המופרכות בתולדות עם ישראל הומצאה לאחר כינון המדינה. יהודים שששים להישאר בגולה מתרצים את החלטתם בספרם כי בימינו נעשתה הארץ המקום המסוכן ביותר ליהודים. בני עמנו מקפחים את חייהם במולדתם ההיסטורית במספרים רבים יותר ביחס לאחינו שקבעו את ביתם הרחק מכאן. אולם זהו רק חציו של הסיפור. אילולא היתה קמה המדינה, ואלמלא היו בניה מחרפים נפשם למענה, מצב היהודים בעולם היה גרוע הרבה יותר משהוא היום. הבית הלאומי של היהודים מגן על כל בני עמנו שבנכר. עוצמתו הכבירה היא המגן מפני התוקפנות החוזרת ונשנית שידעו אבותינו לאורך ההיסטוריה העקובה מדם שלנו. אם לא היתה ישראל, המצב המזוויע היה שב לקדמותו ביתר שאת.

ברם, הדברים לעיל אינם מדויקים ביחס ליהדות ארצות הברית. רק שם בימינו התפתחה קהילה שמצליחה לשגשג בינות לגויים, להתבולל ביניהם מבלי מפריע, ולחיות חיים נורמליים. זוהי עוד התפתחות חשובה בדברי ימי עמנו, אך זוהי התפתחות זמנית כי לא לעולם חוסן. ארצות הברית יורדת מגדולתה בגין הפרה קבועה ומכרעת במאזן הדמוגרפי שלה. שיעור הילודה של הפרוטסטנטים נמוך מזה של המהגרים ההיספאנים, ובמשך הזמן הזה ממשיכים להסתנן אל תוך ארצות הברית עשרות אלפי היספאנים מדי חודש בחודשו. והיספאנים אלה הינם אנשים נחמדים למדי ואני מחבב אותם מאד, אולם הם קתולים ולטינים. רובם מאמין באמת ובתמים שישו היהודי היה נוצרי והוא נצלב בהשפעת היהודים. והלטינים הללו מטבעם התרבותי אינם חרוצים ואינם משכילים כמו האמריקני הוותיק. אם לא ישתנה האופי הנטוע בהם, משמע הדבר הוא שפריון העבודה בארצות הברית ילך וירד פלאים. וכלכלתה תידרדר לתהומות עמוקים עוד יותר משהיא שקועה בהם כיום.

באווירה של שנאה דתית ליהודים ושל עוינות חברתית לאליטה, אשר בארצות הברית שניהם התממשו לישות אחת, ברי שארצות הברית ההיספאנית לא תהיה עוד מקלט בטוח לצאצאי עם ישראל. ההורים לעתיד יעזבו אותה בהמוניהם, אבל לא לאן שתישא אותם הרוח. הם ירצו לטוס לישראל הקטנה והצפופה. הם יבקשו להם איכות חיים ורמת חיים שארצנו הקטנטונת אינה מסוגלת להעניק לאיש מהם. בניגוד לעולי חבר העמים שהגיעו ארצה מאימפריה שקרסה מבחינה כלכלית, ומספרם נאמד במיליון נפש, הרי שמארצות הברית יברחו עוד בטרם תקרוס, וכמות הנמלטים עשויה לכלול אפילו שלושה מיליונים. היכן נשכן אותם? איך יוכלו לזכות בקרבנו לתנאים מופלגים בטיבם אליהם הורגלו במרוצת הדורות?

אין מנוס מפיתרון רדיקלי במקרה זה. יש להקים מדינה נוספת לעם היהודי. בשל הלחץ הבינלאומי לשוב לגבולות 1967, ובעקבות המדבור שהופך שטחים מוריקים לשממה, הולכת ארצנו המיושבת ומצטמקת והיא אינה מסוגלת לאכלס בתחומה את כל יהודי אמריקה. דאעש אפילו מכריז שהכותל המערבי לא יעמוד על תלו לעד. הארגון גמר אומר לנתץ את הקיר העתיק ולפוררו לאבק. האם לא כך נהגה המפלגה הנאצית בשנת 1930 כשניצחה בתורינגיה והוציאה צו להשמדת ציורי הקיר של אוסקר שלמר עבור הבאוהאוס בוויימאר? זהו העתיד העגום שמצפה לעולים האומללים. אבל היכן נקימה מדינה נוספת למענם? היש שטח פנוי ביבשת כלשהי למען עם ישראל?

גם היבשות הולכות ומצטמקות בשל עליית פני הים. האנושות לא תוכל לחמוק אף היא מפיתרון רדיקלי. הצפת החופים היבשתיים משולה לימי המבול שידע נח. על כן מציע אני תוכנית להקים מדינה צפה על פני האוקיינוס למען עמנו ההולך ומתרבה בשיעור עצום. המדינה הצפה לא תתייסר מאפקט החממה. יהיו בה כורים גרעיניים לייצור אנרגיה. בעזרתם יותפלו מי הים. ובחממות הבנויות זו על זו כגורדי שחקים שקופים ילבלבו הגידולים החקלאיים. במקום עדרי בקר הרועים באחו, ייפטרו היהודים ברי המזל מנגע הכולסטרול. יוכלו לאכול מדגת הים המזינה והבריאה כאוות נפשם. אינני הוזה. אני מביט אל המחר. גם את הרצל כינו הוזה, והיום מוכר הוא לכולנו כחוזה. חייבים אנו לחשוב קדימה בכל עת. והזמן דוחק.

ראו גם: יהודופוביה, אנטי-לאומיות והפרת הסדר הקיים

בלוג בוורדפרס.קום.
Entries וכן תגובות feeds.

%d בלוגרים אהבו את זה: