מדוע הפסיקו ילדי אנגליה לשחק ברחובות הערים?

01/04/2015 ב- 13:05 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על מדוע הפסיקו ילדי אנגליה לשחק ברחובות הערים?

אחד השקרים הנפוצים ביותר במאה ה-21 מסופר כל ימות השנה, ולא רק באחד באפריל. על פי שקר זה, חדלו הילדים במערב לשחק ברחובות בגלל האצת המודרניזציה: טלוויזיה רב-ערוצית, משחקי מחשב עם גרפיקה תלת-ממדית ורשתות חברתיות באינטרנט. לכאורה, מבכרים הילדים לבלות את עיתותיהם הפנויות בדברים מעין אלה, ואין להם כבר זמן לצאת החוצה ולשחק עם חבריהם מחוץ לבית. כביכול, זהו סדר העדיפויות בימינו. אלא שזו אינה האמת בכלל.

בארצות הברית חדלו הילדים לשחק ברחובות הערים עוד לפני שבא פק-מן לעולם. כותבי מאמרים משנות ה-70 של המאה הקודמת מסבירים עובדה זו כתגובה חריפה לעליית הפשיעה במרחב האורבני. ההורים אסרו על ילדיהם לשהות מחוץ לבית ללא השגחתם, ואילו הילדים עצמם נרתעו מכך מפני שהיו אחוזי אימה לאחר שמע של דיווחים בלתי מצונזרים. הלשון הנקייה של התקינות הפוליטית נולדה רק אחר כך.

הסיבה האמיתית לכך שילדי אנגליה אינם משחקים ברחובות הערים היא בשל ההגירה הנרחבת ממזרח אירופה, מזרח אסיה, המזרח התיכון ומזרח אפריקה, עד כי מכל תושבי בריטניה בימינו רק כ-83 אחוזים הם ממוצא נוצרי או יהודי, והשיעור הזה הולך ופוחת משנה לשנה. האיים הבריטיים שהעניקו לאנושות את שני חכמי המדע החשובים ביותר בכל הזמנים – אייזק ניוטון וצ'ארלס דרו'ין – ומעולם לא קם להם מתחרה על התואר הזה, הופכים אט-אט אך בעקביות להיות קונפדרציה רופפת של מאורות חשוכות, שהקשר היחידי ביניהן הוא פשיעה: פשיעה אזרחית, פשיעה כלכלית, פשיעה דתית, פשיעה חברתית ופשיעה מדינית.

נייג'ל פרג', מגדולי ידידיה של ישראל, אינו מתבייש לקרוא לילד בשמו (Let’s cut migration so children can play in streets). הוא קורא לציבור הבוחרים בבריטניה להשיב את החיים עצמם שאיבדו ילדיהם: לעצור את ההגירה הבלתי נגמרת ולעזוב את האיחוד הגרמני לאלתר. אכן, איחוד גרמני ולא "אירופי". שוב יש לקרוא לילד בשמו. מלבד גרמניה, אף אחד באירופה אינו זקוק לאיחוד הזה. ביום שיתפרק ויוחזר המארק הגרמני למחזור המטבעות, יחול בו ייסוף בשיעור כה עצום, עד כי איש לא יחשוב פעמיים ויוותר מיד על רכישת התוצרת הדויטשלנדית. וכששער החליפין של הליש"ט מול המארק יהיה לרעת הראשון, תשוב בריטניה להיות היצואנית המכובדת שהיתה עד הולדת האירו. זוהי התקווה שמציע פרג' לדור הבא של הבריטים. אין תקווה גדולה מזו.

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com.
Entries וכן תגובות feeds.

%d בלוגרים אהבו את זה: