נתניהו נעל את עצמו בתוך הקוקפיט

30/03/2015 ב- 20:55 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על נתניהו נעל את עצמו בתוך הקוקפיט

מזה כמה ימים נחשפים אזרחי העולם כולו למתקפה משולחת רסן של ראש הממשלה נגד העמים החזקים בתבל. מלבד הטענה שקנוניה של זקני אנטי-ציון רוקמת תכנית להעתקת מדינת ישראל אל לב הים, כבר שמענו מפיו הכול: איראן היא גרמניה הנאצית. הסכמות לוזאן הן הסכם מינכן. ברק אובמה הוא נוויל צ'מברליין. ישראל היא צ'כוסלובקיה. עלי ח'אמנאי הוא אדולף היטלר. אולם, שום דבר מאלה אינו נכון. והזמנים הם אחרים לגמרי.

הסכם לוזאן ההולך ומתגבש בין המעצמות לאיראן הוא הרע במיעוטו. אבל אפילו היה הנורא שבנוראים, מהי מידת התבונה לתקוף באופן בוטה ופומבי את המדינות שנושאות ונותנות עם האיראנים, ואשר עימן נהיה חייבים לשתף פעולה אחר כך כדי להתגונן מפני אויבינו הרבים, וביניהם גם איראן? היכן טמונה התועלת בכל צווחות ההיסטריה הזו?

איזו מדיניות היא "לא משחקים, שוברים את הכלים", מלבד הפיכתה של ישראל לילד הסורר בכיתה? מדוע בנימין נתניהו הולך עם הראש בקיר, כשהקיר חזק ממנו ולא יזוז מילימטר? מאיזו סיבה אינו מוכן להיות קשוב ליועציו? האם אינו רואה לנגד עיניו כיצד התבטאויותיו תכפינה עלינו בידוד מדיני, מפני שלאחריהן לא נמצא שוב אוזן קשבת אצל מנהיגי העולם באשר לסכנות המתרגשות עלינו? כיצד איננו תופש כי כל אמירה עוינת מפיו מרחיקה מאיתנו ידידות אמיתיות, כמו חלינו בצרעת, ומקרבת אותן אט-אט לחיקה של איראן?

מה שנדרש לעשות כעת הוא לשתוק. ומה שהיה צריך לבצע מלכתחילה, היה לגרום ייסורי מצפון למעצמות, בשל הכורח שלהן בהסכם הזה, כדי שתתחנפנה אלינו בגללו, והיינו קוטפים מהן את הפירות המדיניים. עתה, נותרנו קירחים מכאן ומכאן, ללא יכולת השפעה עתידית על שאר הדברים החשובים לנו, ואיראן היא רק אחד מהם ומצויה בשוליהם. נחוצה מדיניות של עשייה מאחורי הקלעים ושל שיתוף פעולה סמוי, על פני זעקות שבר של מי שנתפש כקוזאק הנגזל בעיני אחרים.

נתניהו הוא הקברניט במטוס הקרוי מדינת ישראל, ובידיו האחריות המלאה לשלומם של הנוסעים. במקום לנווט אותנו אל עבר נחיתה רכה מטיסת האימים בשמי המזרח התיכון, החליט ראש הממשלה לנעול את עצמו בתא הטייס, אוזניו אטומות לקריאות שבוקעות מעבר לדלת, ואין מי שיודע מלבדו לאן מועדות פניו. מי ידע מה יהיה בסופנו?

בלוג בוורדפרס.קום.
Entries וכן תגובות feeds.

%d בלוגרים אהבו את זה: