החיים עצמם – העובדות

14/03/2015 ב- 20:49 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על החיים עצמם – העובדות

"הון-שלטון-עיתון": אי אפשר לנתק את כלי התקשורת מן החיבור המדכא הזה. ערוץ 2, ידיעות אחרונות, כלכליסט, גלובס, ומעריב לעת קצרה, פעלו באמת נגד האינטרסים של הצרכן הישראלי בזמן מחאת האוהלים. וממשלת הליכוד שיתפה פעולה עימם ועם הטייקונים. הפוליטיקאים במפלגות הימין הם הבובות של הטייקונים ועושי דברם. ואילו כלי התקשורת תלויים מבחינה פיננסית בתקציבי הפרסום של בעלי ההון. המתח בין בנימין נתניהו לידיעות אחרונות אינו טבעי. לשניהם אותה אג'נדה חברתית-כלכלית. אם היה נבעט החוצה העיתון ישראל היום בהסכמת ראש הממשלה צפויים היו ליישר את ההדורים ביניהם, ואז לא היו פוגשות עינינו את הדיווחים הבלתי פוסקים, מדי יום ביומו, באתר YNET על מצוקת האזרח בישראל.

"השמאל יחלק את ירושלים": הפוליטיקאים ממחנה השמאל הציוני שואפים לבטל את הסיפוח של שטחים מרובי אוכלוסיה ערבית ממזרח לעיר. הם לא היו חלק ממנה בכל תולדותיה, עד שנכבשו מידי הירדנים ובאה ממשלת אשכול וצירפה אותם אליה בהינף קולמוס. ודאי שאין שום כוונה לוותר על השטחים מצפון לירושלים ומדרום לה שסופחו אל העיר ונבנו עליהם שכונות יהודיות. ואילו העיר העתיקה של ירושלים תישאר בריבונות ישראל לאחר הסכם שלום עתידי. בגלל התעקשות זו של השמאלנים קלושים הסיכויים להשגתו, יש לומר. הדרך היחידה שקיימת לפנינו היא במסגרת הסדר אזורי ולא במשא ומתן דו-צדדי בין ישראל לפלשתינים.

"מערכת הבריאות קורסת": אי אפשר שלא להשתומם מכך שעדיין אין בית חולים בעיר אשדוד, שהיא החמישית בגודל אוכלוסייתה בישראל. מאז שנות ה-90, בעקבות העלייה ההמונית מחבר העמים, היא התפתחה בתאוצה, ואיש מן הפוליטיקאים לא עשה אז דבר כדי לקדם את בניית התשתית הרפואית לתושביה. כשביררתי מהי סיבת הדבר השיב לי שר בממשלת ברק: "דרכם של הרוסים תהיה להשתמש בבית החולים כשמרטף להוריהם הזקנים בסופי השבוע. הם יאשפזו אותם לכמה ימים בזמן שיבלו בחוץ לארץ" (עדכון: אותו מנהג מבזי מתחולל גם בליל הסדר).

"משבר הדיור": קיימת בועת נדל"ן במשק הישראלי. היא מרחפת מעל אי-השוויון בין היצע וביקוש. רוצה לומר, גם אם יגדל ההיצע בשוק, יגדל עוד יותר הביקוש. אך כשתעלה הריבית בבנקים, יקרסו הרבה משקי בית מפני שלא יוכלו לפרוע את המשכנתאות, ורק אז הבועה תתפוצץ. לא לפני כן. מי אשם בדבר? הקפיטליזם החזירי של הבנקים נותני ההלוואות, שאינם מפוקחים היטב על ידי הממשלות.

"איראן": לאף מדינה בעולם אין טכנולוגיה בטוחה לשגר טילי קרקע-קרקע עם ראש נפץ של אורניום. לכן עברו כולן לייצור פלוטוניום, וכך נוהגת גם ישראל (על פי פרסומים זרים). אסור לאפשר לאיראנים לייצר פלוטוניום. אפילו לא ישגרו פצצת אטום לעבר ישראל, כל פעולות הטרור שלהם נגדנו ייהנו ממרחב החסינות הגרעיני, ואנו לא נוכל לעשות דבר. נהיה לאומה משותקת. אין להקל ראש באזהרותיו של בנימין נתניהו בנוגע לאיראן. הן נכונות בעיקרן.

"יוקר המחיה": אין ספק שהישראלים השאירו מאחור את החזון הקיבוצי והפכו להיות תאבי בצע. פעם רצו להרוויח. היום רוצים להרוויח ובגדול. אבל לממשלה יש יכולת אבסולוטית לבלום את המחירים הגואים אם אך תרצה. לשם כך צריכה היא להתערב בשווקים ולפעול נגד הכוח הרומס. מהות המשנה הקפיטליסטית היא להימנע מהתערבות זו, והמייצג האולטימטיבי שלה בישראל הוא ראש הממשלה שלנו. אם זה תלוי רק בו, חלקנו נגווע ברעב.

"מערכת החינוך חולה": אין לחשוד בדנמרק כי לא מתקיימת בה חברה שוויונית. והנה, הסיבה העיקרית שזוהי מדינה מוצלחת היא מפני שיש הרבה יותר מורים משישנן מורות בבתי הספר הדניים. אי אפשר להילחם בטבע האנושי, ודאי לא בגיל הנעורים הנודע כמורד. הגבר מוכר כסמכותי יותר בכיתה משנחשבת האשה, ואם רוצים שיבוא ללמד, צריכה מדינת ישראל להעניק לו שכר גבוה, כפי שהיא משלמת לקצינים בצבא. אין פיתרון קסם אחר ולא יהיה. אנו תוצר אבולוציוני בן מיליוני שנים.

מודעות פרסומת

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com.
Entries וכן תגובות feeds.