האם צחי הנגבי יירש את נתניהו בשבוע הבא?

14/03/2015 ב- 08:22 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על האם צחי הנגבי יירש את נתניהו בשבוע הבא?

קשה להפריז בתחושה המצמררת ששרפה את עיניי בהביטי אל תוך קרביו של הרקולס בפעם הראשונה. רגליי רעדו מרוב אימה. הרגשתי כמי שדורך על מים בוערים. מה שקרה אחר כך ייזכר כאחד הרגעים המופלאים ביותר בתולדות חיי. ואין בדבריי הגזמה: הקשתי על קירות האווירון לבדוק חוסנו, ובלי משים התחלתי לתופף תוך כדי זמזום את 'יונתן הקטן' וכולם הצטרפו לשירה. זה היה ניגון של מלאכים שעמלו קשה מאד בלילה ההוא בשמי אוגנדה. מאוחר יותר הצדענו התשעה לציפור המתכת החומה והלכנו משם.

מה חשבו לעצמם ניצולי השואה החטופים כשהתברר להם מי היו חוטפיהם? מדוע פושע המלחמה הנאצי, האוסטרי קורט ולדהיים, ששימש אז מזכ"ל האו"ם, הגדיר את מבצע החילוץ כתוקפנות משוועת?

יצחק נבון, הזקן במנהיגי ישראל שעודם חיים עימנו, ומי שהיה באותם ימים יו"ר ועדת חוץ וביטחון, הפטיר בקול צרוד: "זהו זה".

יוני נתניהו נהרג ביום השנה המאתיים לעצמאות ארצות הברית. הרבה מאזרחי ישראל סבורים שבנימין נתניהו נבנה על תהילת אחיו המת, ואינם יודעים כי היה זה שהמליץ לצרפו לסיירת מטכ"ל, ולא להיפך. שנה לאחר הטרגדיה המשפחתית שב לישראל. ואיזו שנה היתה: הליכוד בראשות מנחם בגין עלה לשלטון, מכבי תל אביב בכדורסל זכתה לראשונה באליפות אירופה, אנואר סאדאת נחת בישראל. בנימין נתניהו בנה את כוחו הפוליטי באמריקה, כציר ישראל בו'ושינגטון, וכשגריר ישראל במנהטן. ידועה מן השנים ההן בעיקר פעילותו המוצלחת לחשוף את עברו האפל של קורט ולדהיים.

מה עלה בגורלו של המטוס שהביא את אנואר סאדאת ללוד? ומדוע מבקש אני לראותו? את מי זה מעניין בכלל מלבדי?

ועל מה הרהר הנשיא המצרי כשמחבלים פלשתיניים רצחו בקפריסין את חברו הטוב, הסופר יוסף אל-סיבאי, שהיה מתומכי השלום עם ישראל? האם תכנן פשיטת קומנדו על האי בהשראת מבצע אנטבה?

שנה לאחר ההתנקשות החל צחי הנגבי את פעילותו נגד השלום עם מצרים, שהגיעה לשיאה בהתנגדותו לפינוי ימית. בשנת 1988 כבר נבחר בצוותא עם בנימין נתניהו לכנסת. פעילותם הפרלמנטרית החלה יחדיו. יצחק נבון היה שר החינוך. נתקלתי בו, שלא במסגרת לימודית. שאלתי אותו שאלה משונה באמת.

אלה היו ימים מוזרים. חיפשתי בכל מקום אפשרי את זהותו של האיש אשר אמר: "אני הייתי האדם הכי עשיר בתבל והזהב הרס אותי". מישהי זכרה סרט של ז'אן-פול בלמונדו. היה לנו בבית וידאו מתוצרת SABA הגרמנית. הבאתי מספריית הסרטים בפסאז' את 'האיש מריו', על אוסקר נימאייר. הוא האדריכל שתכנן את מגדל מזכירות האו"ם. ובגלל כך הגעתי לבניין הכנסת למצוא את בנימין נתניהו. לא איתרתיו. מי שהיה שם היה צחי הנגבי ובפיו התשובה. אמרתי לעצמי: באתי לחפש את האתון ונמצאה המלוכה.

זו היתה שנת ההרקולס שלי.

הנשיא סאדאת שלח כוח קומנדו מצרי לנמל התעופה של לרנקה כדי לעצור את המתנקשים מבלי ליידע את הרשויות הקפריסאיות. כמה אנשים בישראל יודעים היום על "מבצע אנטבה המצרי"?

מיהו האדריכל שתכנן את הטרמינל? מה עלה בגורלם של מטוסי הקרב הישראליים שליוו את מטוסו של סאדאת בדרך חזרה למצרים?

התחלתי להתעניין בתכנון נמלי תעופה לאחר חיבור מאמרי על להקת 'מתנקשי החזה הגדול', שטרם פורסם. שאלתי בליבי כמה תאונות מטוסים כרוכות היו בתכנון לקוי של נמלי תעופה. האם ניתן לתכנן אותם באופן כזה שיקשה על חוטפי אווירונים? זהו תחום-דעת חדש לחלוטין.

אנו בפתחו של עידן רווי-סכנות בתעופה. כבר ניתן להרכיב שתלי חומר נפץ בחזה של מחבלת מתאבדת. בקרוב אפשר יהיה להשתלט על מטוסי נוסעים מן המחשב הביתי, ללא צורך בטכנולוגיה פורצת דרך.

מטוסי קרב מלווים מטוס נוסעים מתוך הדרת כבוד ליושביו או מחשש כי חוטפים השתלטו עליו.

צחי הנגבי הסתבך לאחר שורה של מינויים פוליטיים בלתי חוקיים. התנועה לאיכות השלטון קראה לאריאל שרון להדיחו מהממשלה. באותו היום ממש ליוו מטוסי קרב איטלקיים מטוס נוסעים בדרכו למילאנו בגלל החשד שנחטף. אתם אינכם מדמיינים לעצמכם מי נכלל ברשימת הנוסעים במטוס ההוא. ולפתע נודע שצחי הנגבי משעה עצמו מתפקידו כשר לביטחון הפנים. ומי שלא רצה אותו בממשלת הליכוד, יקבל אותו בקרוב כראש המפלגה.

ואז התעוררתי.

מודעות פרסומת

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com.
Entries וכן תגובות feeds.