מילה טובה על ביבי

13/03/2015 ב- 06:53 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על מילה טובה על ביבי

פעם יחידה הופל השלטון בכוח בישראל, כשנרצח רא"ל יצחק רבין, משחרר ירושלים. ומי שהרוויח מבחינה פוליטית מן ההתנקשות הזו היה ביבי נתניהו. זהו אותו ביבי שמתלונן היום ש"כוחות אדירים" מנסים להפילו מכס השלטון. זהו אותו ביבי ששכח כי רק קליעים מסוגלים להפיל ארצה ראש ממשלה. "הכוחות האדירים" מבקשים להחליפו, כנהוג בדמוקרטיה.

אותו ביבי מלין כי "נרקמה קנוניה" להפילו. יומם וליל הוא שב וחוזר ואומר אותן המילים, עד ששכח כי מי שיזם את הקדמת הבחירות לכנסת היה הוא בכבודו ובעצמו. מאז תם השרב הגדול בקיץ האחרון הוא זמם להפיל את הממשלה של עצמו. בכל הסקרים שנערכו לאחר חגי תשרי הוביל גוש הימין בפער גדול על מחנה השמאל. העובדה הברורה שציפי לבני תחבור לבוז'י הרצוג נמלטה רק מעיניו של זה "שאינו רואה משם את מה שרואים מכאן". אני עיינתי בסקרי הליכוד כבר בחודשי הסתיו, ותמהתי. לא היתה בהם שום התייחסות לבוז'י+ציפי. החיבור הזה הוא המהלך המנצח בבחירות הקרובות. בלעדיו, ביבי לא היה מזיע כל כך בימים האחרונים. בלעדיו, היה מנצח בקלות.

צודק ביבי באומרו שממון רב הושקע כדי שמחנה השמאל ינצח ב-17 במרץ. מדובר בסכומי עתק שהזירה הפוליטית שלנו לא ידעה כמותם מעולם. אבל ביבי משקר בנוגע למקורות הכסף. הוא מאשים את כל הנדבנים הבלתי קיימים בזמן שהוא יודע במדויק מי גייס את ההון הזה. הוא יודע בוודאות, מפני שהשגתי את המידע הזה מלשכתו: הקהילה המוסלמית בארצות הברית היא הנדבנית הגדולה. לא ממשלות אירופיות, לא קרנות שבדיות, לא סעיף נסתר בתקציב הסעודי ולא המתבוללים ביהודי אמריקה. נוח לביבי להאשים את כל הבלתי אשמים מפני שלא ייטב לו אם יפנה אצבע לעבר ארגונים אמריקניים. מותר להם לתרום על מנת להגדיל את שיעור ההצבעה בישראל. זו התרומה שלהם לדמוקרטיה.

צודק ביבי כשהוא מביע את דאגתו בהזדמנויות רבות מהמוני מצביעים במגזר הערבי. ככל שיגדל שיעור ההצבעה לכנסת הבאה, כך יגדל הסיכוי שארבעת המנדטים הצפויים של ברוך מרזל ייכחדו להם בקלפיות ואובדנם יעניק גוש חוסם נגד ביבי. אז הוא יושב על כיסאו בירושלים ומסית משם נגד חמישית מאוכלוסיית המדינה, שרשאית על פי החוק לבחור לכנסת ולהיבחר אליה. "הם יבואו בהמוניהם להצביע", הוא שב וחוזר ואומר, כאילו מדובר במתקפת חגבים שיש להדבירם מבעוד מועד. אלה אינם חרקים מעופפים. אלה הם אזרחים שווי זכויות כמותו. ובמימון ערבי-אמריקני הם יגרשוהו אל שולי ההיסטוריה. כי זו הדמוקרטיה, אדון ביבי.

צודק ביבי, מבחינה גיאוגרפית, כשהוא טוען כי הבחירות הקרובות לא תוכרענה לכאן או לשם בגלל המצב הכלכלי-חברתי. ציבור ערבי ענק ועצום יקום להצביע כדי לסיים את הכיבוש הצבאי בגדה המערבית. וביבי צודק בהחלט בספרו שציפי לבני תסכים להעניק בירה לפלשתינים ממזרח לירושלים. אכן, ממזרח לירושלים, מכיוון שכל הכפרים הערביים ממזרח לה מעולם לא היו חלק מהעיר, עד שלוי אשכול סיפח אותם אליה בהינף קולמוס. ציפי לבני תדחק החוצה רבע מיליון תושבים פלשתיניים מבירת ישראל. הם אינם אזרחים, להזכיר. הם ברי הדחקה.

יש להריע לכל מי שמבקש לדחוק את הפלשתינים בחזרה לגבולותיהם. ויש לגנות את אלה שמבקשים לספח אותם אל מדינתנו הקטנטונת. ביבי רוצה לספחם. ביבי רוצה להעניק להם אזרחות ישראלית. ביבי רוצה לתת להם רשות לבחור לכנסת ולהיבחר אליה, ובה בעת הוא מלין על "תעוזתם" של ערביי ישראל ללכת בהמוניהם לקלפיות בניסיון להעיף אותו לכל הרוחות.

איש רב-סתירות הוא ביבי נתניהו. ולמרות שלא התכוון שנאמר זאת עליו, נהיה חייבים להודות לו. הדרך לגן עדן רצופה כוונות רעות. ביבי רצה להרע לנו בהקדימו את הבחירות לכנסת, והודות להן אנו נפטרים מעולו. אנו נפטרים מהצרה הצרורה הזו. לא רק מחצית מהציבור ישמח, אלא כולנו כאיש אחד. הליכוד ראוי להנהגה אחרת. הליכוד ראוי להנהגה של חמלה במקום של ראוותנות. הליכוד ראוי שנביט אליו בהערכה. הליכוד ראוי שנהנה ממנעמי שלטונו. הליכוד יהא ראוי לשוב לשלטון לאחר שילמד דרך ארץ. היא קדמה לתורה. היא קדמה לארץ ישראל השלמה. היא קדמה לכל הדברים, אבל לא לעיקר אחד בלבד: הזכות לחיות בכבוד. הליכוד בראשות ביבי רמס את זכות היסוד של בני אנוש בארץ הזאת. ביום שלישי הקרוב נקבל אותה בחזרה.

מודעות פרסומת

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com.
Entries וכן תגובות feeds.