הערכת המודיעין שממשלת ישראל מסתירה מציבור הבוחרים

06/03/2015 ב- 12:02 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על הערכת המודיעין שממשלת ישראל מסתירה מציבור הבוחרים

השבוע זכיתי שוב להתמוגג מנאומו של נתניהו בפני הקונגרס האמריקני. מלאכת הנאום האמיתית אינה במנעד הקולי שבין הטנור לבס או במילים הנאמרות. היא נמצאת בפאתוס הנלווה להשמעתן, ובהשהיה המכוונת לפני משפט שמבקש הרטוריקן שנשים לב אליו. ונתניהו מכיר את המלאכה היטב, יותר מכל מדינאי אחר בדורות האחרונים, למעט אחד. ההשוואה בינו לבין ו'ינסטון צ'רצ'יל עושה עוול לראש הממשלה הישראלי. אבל שניהם נחותים בכושר שכנועם ביחס לנואם המשובח מכולם – אדולף היטלר.

לאחר נאומו של נתניהו פרסם הבית הלבן הודעה תמוהה: "ראש הממשלה הישראלי טוב בהשמעת מילים, אבל לא במעשים". הצורר הנאצי הצליח באמצעות השמעת מילים בלבד להניע את המעשים הגדולים ביותר בתולדות האנושות. ב'מיין קמפף' הדגיש את עליונותה של המילה הנאמרת. לא מה שנכתב בדומיה אלא מה שנאמר בקול היה לדבריו הכוח שמאחורי כל האירועים המכריעים בהיסטוריה. והוא צדק. אפילו ההגעה לירח לא הצליחה להאפיל על המבצע להחרבת אירופה. את ההסבר לכתיבת הספר נימק בהרחקתו בכוח מבימת הנואמים משום שנידון למאסר. על כן, את ספרו היחיד כינה "הספר הנאמר". והיטלר האוסטרי היה נואם גרמני מצוין. נתניהו הישראלי הוא נואם אמריקני מצוין. נאומיו בעברית נופלים בהרבה מאלה של מנחם בגין, יליד רוסיה הלבנה. לכל אומה מותאם נואם משלה, שלאו דווקא נולד בה, ולרוב אי אפשר להחליף נואמים בקהל שומעיהם.

נאומו של בנימין נתניהו לא יסיט אפילו במעט את דפוס הצבעתי. "רק לא ביבי" היא סיסמת בחירות ותו לא. הצרה אינה בו, אלא במפלגת השלטון כולה. הליכוד חותר למדינה דו-לאומית, ואילו אני אדם ציוני. אני מבקש לחיות במדינה שמתאפיינת ברוב יהודי. אם לא תהיה כזו, מדוע שלא אעקור לבולוניה? העיר חמה כתל-אביב בקיץ, ידעה הפצצות מסיביות במלחמותיה, והתרחשו בה פיגועים מזוויעים. כך שלא איאלץ להתגעגע יותר מדי לישראל. ובכל זאת, תמכתי ברצונו של נתניהו לנאום בו'ושינגטון. כמותו, אני סמוך ובטוח כי אם תהיה לאייתולות הזדמנות להשמיד את עיר הולדתי, הם לא יחשבו פעמיים. ההססנות מאפיינת אדם ספקן, ומי שדתי אין לו ספקות באשר לציווי האלוהי המוטל עליו.

הדרך היחידה למנוע מאיראן מלהרהר על אודות יכולת גרעינית צבאית היא רק באמצעות תקיפת מתקניה האסטרטגיים. אסור להסתפק בהפצצת מתקני הגרעין בלבד. ואין זה משנה הרבה לאזרח הישראלי אם ארה"ב תתקוף באיראן או שצה"ל יבצע זאת לבדו. בשני המקרים נספוג אש תופת מלבנון וניאלץ להשמיד חלקים נרחבים בה. אולי ביירות לא תדמה לנגסאקי אחרי כן, אך בינה ובין גרוזני יימצאו הבדלים ניכרים לעין, וחבל. אי אפשר יהיה לשקם את לבנון אחרי המלחמה. סוריה תשוב לשלוט בה, מפני שלא יהיה עוד בכוחה למנוע זאת. והשיעים יישחטו בידי הסונים במספרים רואנדיים. חזבאללה אינו חושש מתוקפנותו של צה"ל. החרדה הקיומית שלו נובעת מאימת הצבא העיראקי שעזרה טורקיה להקים מחדש. הצבא הזה ישלוט במרחב העיראקי-סורי-לבנוני עוד שנים הרבה, ויאיים כל העת על איראן. כמו טורקיה, גם ישראל נהנית מהישגי הצבא הזה, בעוד בנות בריתן במערב מנסות למגר אותו. הן לא תצלחנה. המזרח התיכון כבר מצוי בנקודת האל-חזור. הג'נוסייד השיעי בוא יבוא. האייתולות סבורים בטעות כי בעלותם על פצצת אטום תשלול מהם את העתיד האיום הזה. האיראנים אינם תופשים כי חיים אנו בתקופה דטרמיניסטית החוזרת על עצמה, ואם יש כאוס, הוא פועל בכיוון אחד. לקח מרד בר כוכבא לא נלמד בטהרן, כפי הנראה.

לנשיא אובמה נותרו שלוש אפשרויות כדי להאיץ את הג'נוסייד השיעי, מבלי שיהיה מודע להשלכותיהן: א. לשלוח את המפציצים האמריקניים לאיראן. ב. לסייע בתיאום עם סעודיה את מעבר המטוסים הישראליים מעל שטחה. ג. להגיע להסכמה פושרת עם האייתולות כדי לעכב את ריצתם אל פצצת האטום. והם רצים אליה מהר יותר מאשר יוסיין בולט שרודף אחריו נמר. האיראנים מבקשים לשרוד. אך אין להם סיכוי. האמריקנים לא רק יעכבו את ריצתם. אובמה גם מתכנן לכתוש את הצבא האיראני במלחמה קרקעית נגד הצבא העיראקי המחודש. אף אחד אינו מצליח לראות זאת כיום, אבל אני כבר תופש כיצד פועל האיש מתוך תת-הכרתו. וגם הנורבגים מבינים. לא לשווא החליטה ממשלת נורבגיה להדיח השבוע את האחראי להענקת פרס נובל לשלום לברק אובמה. אני ממליץ לאזרחי ישראל לסמוך בעיניים עצומות על הנשיא האמריקני. ראו נא מה עולל למצרים ומי יודע אימתי תשתקם. האיש יודע לדבר כמעט כמו נתניהו, אבל בניגוד אליו, יכולת השכנוע שלו היא כמעט היטלראית.

אין אפשרות רביעית לאובמה. הערכת המודיעין גורסת כי משטר הסנקציות העולמי על איראן עומד לקרוס. אם לא ייחתם השנה הסכם עם האייתולות, רוסיה וסין עלולות להחליט כי המערב אשם באי-ההגעה אליו, והן תשובנה על דעת עצמן לסחור עם האיראנים. רוב בסנאט האמריקני יוכל למנוע מאובמה לחתום על ההסכם הזה, אבל ולדימיר פוטין לא יושפע אפילו אם הסנאט יורחב למאתיים חברים וכולם יצביעו פה אחד על הקשחת הסנקציות. ביבי נתניהו יודע זאת, אבל לא מספר דבר לציבור הישראלי. הנאיביים שבינינו סבורים באמת כי אמריקה שולטת בעולם. הנאיביים שבינינו מונים כמה פעמים נעמדו חברי הקונגרס והריעו לכבודו של נתניהו, אבל פוטין אינו נאיבי. ואיש אינו חושד כי הנהגת סין אינה ערמומית.

כואב הלב על המחיר האסטרונומי ששילמה ישראל תמורת צוללות דולפין למען "המכה השנייה". טילי קרקע-אוויר מדגם S-300 מסוגלים ליירט בקלות מפחידה את כל טילי השיוט שחיל הים ישגר לעבר איראן. אין לשום צבא בעולם טיל שיוט שמסוגל להטעות את מערכת הנ"מ הרוסית. היא מסוגלת להפיל טילי טומאהוק כמו זבובים. וכשתוסרנה הסנקציות מעל איראן בקרוב, אי אפשר יהיה למנוע ממוסקבה למכור את מערכת הנ"מ הזו לאיראנים. מה שנותר לישראל הוא להצטרף לברית צבאית כמו נאט"ו כדי להמשיך ולהתקיים במאה ה-21. את ברית נאט"ו הקימה נורבגיה. מזכ"ל נאט"ו הוא הנורבגי ינס סטולטנברג. קלושים הסיכויים שיבקש לקדם את הכללתה של ישראל בברית הצפון-אטלנטית כשהליכוד בשלטון. גם נתניהו יודע זאת. עכשיו גם אתם יודעים זאת.

אל תהיו פסימיים. יש דרך אחת להיחלץ מהמבוא אל הנורא מכול. ישראל חייבת לתקוף את איראן מיד לאחר חתימת ההסכם בינה לבין המעצמות. אדם פחדן כמו נתניהו לא יורה למטוסים להמריא בדרך לשם. לא משום הסתייגות מחולשת המילה הכתובה – שהיטלר כבר עמד על טיבה, כאמור – אלא בגלל חולשת אופיו של נתניהו, קבע הבית הלבן: "ראש הממשלה הישראלי טוב בהשמעת מילים, אבל לא במעשים". אין אמת גדולה מזו. אם אתם הולכים לקלפי החודש, הצביעו נא למנהיגות אמיצה! גורל המדינה בידיכם!

הערה: על הקשר בין מערכת S-300 וסיכול המכה השנייה התחלתי לכתוב לפני שנתיים.

עדכון (13 באפריל): כפי שסברתי כי כך יקרה, פוטין החליט היום כי בעקבות הסכמות לוזאן כבר רשאית רוסיה למכור לאיראן מערכות נ"מ מדגם S-300.

 

בלוג בוורדפרס.קום.
Entries וכן תגובות feeds.

%d בלוגרים אהבו את זה: