במקום שבו מפלים לרעה יהודי מזרחי, שם יהפוך הערבי לתת-אדם

30/01/2015 ב- 11:20 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על במקום שבו מפלים לרעה יהודי מזרחי, שם יהפוך הערבי לתת-אדם

יש להודות כי אף אני הרמתי גבה וחצי (המחצית האחרת נתלשה לפני שבוע כדי לטפל בחתך שותת דם) כאשר דווח על שילובו של אלי אוחנה ברשימת 'הבית היהודי'. אומנם הוא אדם דעתן עם תפישת חיים מגובשת, אולם סלידתי מאופנת הסלבריטאים גברה על כל שיקול דעת אחר. וכי מה לו ולפוליטיקה פתאום?

ואז חשפה ח"כ איילת שקד בתום ליבה כי מר בנט הנכבד צירף אותו למפלגה, מפני שהיה דרוש "בעל תווי פנים מזרחיים שנולד בבית מרוקאי עם סכינים ומופלטות… והוא גם אינטליגנט". כך, מכל מקום, נודע לה מפי שמועה. בבת אחת צנחו כל שערות גבותיי. נחנקתי כשפרוסת עוגה בגרוני. לעזאזל, אמרתי בקול מגעגע, הכיצד נולדתי בבית הבלתי נכון?

ואז פרצה סערה סלאח-שבתית משום מקום, ולאחר שטאטאה את השטיח ונודע מה הסתתר תחתיו, התברר כי הבית היהודי אינו אלא בית לבנבן, שבראשו עומד צמד צפונבונים מרעננה ומת"א, וכל אלה שמשובצים אחריהם אינם מסוגלים, בפשטות, לשבת ליד המזרחי. לא מעמד השריון הציק לעיניהם. אף אחד לא קם כשהשדרן ינון מגל התיישב בחיקם. אך כשכהה-העור הצטרף, כולם קמו מיד, ולא מתוך הדרת כבוד, אלא בגלל יצרים אפלים של הנפש.

עתה ידוע לכול כי הציונות הדתית עודה נגועה בתפישה חשוכה, שעברה מעולמם של בני תרבות, ואולי דרך כך ניתן לבאר הכיצד יחסה לערבי הוא כה מזוויע: דתיים ציוניים אינם מוכנים לשבת באוטובוס ליד שכניהם הערבים. הם אינם מוכנים שיהודיה תחיה עם ערבי. והם שורפים, שוברים ומנתצים בתי ערבים, מקומות תפילה של ערבים, ובתי ספר שלומדים בהם ערבים. לא ארחיק לכת כמו הסופר עמוס עוז ואכנה מקצת מהם ניאו-נאצים עבריים. לא זו דרכי. יהודים הם. אחיי הינם. אולם מוטל עלינו, בני העם הזה, לזכור מה עשה לנו עמלק על אדמת אירופה. לזכור ולא לשכוח: ערבי הוא בן אנוש כמותנו, לא תת-אדם. ואומר במפורש, יהודי שמפלה לרעה אחר בגלל מוצאו, הוא בן תת-תרבות. וזו תת-תרבות שיש להוקיע ולהקיא מתוכנו.

מודעות פרסומת

בלוג בוורדפרס.קום.
Entries וכן תגובות feeds.