פרשת בקבוקי הבירה במעון ראש הממשלה

29/01/2015 ב- 11:24 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על פרשת בקבוקי הבירה במעון ראש הממשלה

ההבדל העיקרי באמת בין מדינות נאורות לבין אלה שאינן, הוא אי-השימוש בפחית מתכתית לשתייה, ועל כן, שמחתי כשהחליטה ישראל לצאת מפיגור ממושך מדי ולפסוע צעד אחד קטן קדימה, שהוא צעד גדול לסביבה. מאז ההחלטה ועד ימינו מחויבת רכישת בקבוק זכוכית בפיקדון כספי, שניתן לקבל את החזרו כשהוא ריק או כשנותרו בתוכו כמה טיפות מבוזבזות. בשיטה זו מופחתת הפסולת בפחי הזבל, ואין צורך לשנע אשפה מיותרת במשאיות צורכות דלק ומזהמות אוויר. בשיטה זו ניתן לייצר בקבוקים חדשים באנרגיה פחותה מייצור זכוכית בתולית, וגם לא נגרע חול הדרוש לה מהסביבה. ובשיטה זו נאלץ הציבור להרים את עצמו מהכורסא, להזיז רגליו ולאמץ זרועותיו בשל המשא המכביד בדרך לקבלת הכסף. כך חוסכת מערכת הבריאות ממון רב מפני שאינה צריכה עוד לטפל בכל אלה שסבלו מתעוקת לב-ריאה.

והבוקר נוספה שורת מחץ לעלילות הבקבוקים. אודה כי בתחילה, לפני שהצצתי בכתוב, סברתי כי זוהי עוד קפריזה של שרה, שמא צרחה על כולם בשלוש בלילה, בגלל שמישהו שכח להחזיר את הפקק לבקבוק. אבל עיתון 'הארץ' מספר אחרת. הוא מדווח שמישהו המקורב לראש הממשלה דרך בניו, שלשל לכיסו את כספי המחזור, ורק לאחר סיעור מוחות במשפחה והתעשתות כללית ונוקבת, הושב הכסף במלואו לקופת המדינה. וכך נכתב: "בחודש מאי 2013 העבירה משפחת נתניהו ביוזמתה המחאה בסך 4000 שקלים לחשבות משרד ראש הממשלה. הסכום הנ"ל תואם את הערכות חשב המשרד, על סמך צריכת בקבוקי השתייה במעון הרשמי מאפריל 2009".

אז קודם כול, טוב ויפה שהגברת נתניהו דואגת להשיב למערכת המחזור את כל הבקבוקים הריקים, במקום לאגור אותם במחסן של אבנר עמדי. המעשה המבורך מסייע מאד לשמירת הסביבה, וגם מעיד על חוש מפותח לניקיון וסדר בבית. אחרים יטענו שהשיגעונות שלה מפריעים לתפקודו של ראש הממשלה, שנאלץ להשקיע זמן יקר וקשב רב לטיפול בזוטות מעין אלה, במקום להקדיש את כל מאמציו וחיוניותו למען העם שבחר בו למשרה הרמה. לכאורה, יוצא שכר המדינה בהפסדה, מפני שהנזקים הכלכליים שנגרמים לה, בעטיים של היבטים מוזרים בהתנהלות משפחת נתניהו, הם גדולים יותר לאין שיעור מכל רווחי המחזור בארץ הזאת במשך שנה שלמה!

אולם אנוכי, שמרווה את צימאונו מממטרות עירוניות בדרך כלל, ולפעמים גומא מים תחת הברז, מבקש להפריך את הטענה התמוהה שצצה היום בקולות הרחוב לפיה מדובר בבקבוקי בירה, שהרי מן המפורסמות ששרה מכורה לאלכוהול. כל בקבוק בירה, הן ידוע, מחויב בפיקדון של 1.2 שקלים. משפחת נתניהו החזירה 4000 שקל לקופת המדינה, לאחר שגבתה בדרך חלקלקה את כספי הפיקדון לעצמה; זאת אומרת 1000 שקל לכל שנה. ובמילים אחרות, המשפחה צרכה כ-833 בקבוקי בירה בתריסר חודשים, או כ-2.28 בקבוקי בירה ביממה. האם זה נשמע סביר בעיניכם? כפי שאין שומעים דרך העיניים, ברי כי זוהי רכילות מרושעת. שרה שותה לפעמים מים.

מודעות פרסומת

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com.
Entries וכן תגובות feeds.