רוויזיה באו"ם: ישראל מקדמת בחשאי חילופי מקומות בין צרפת להודו במועצת הביטחון

28/01/2015 ב- 11:51 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על רוויזיה באו"ם: ישראל מקדמת בחשאי חילופי מקומות בין צרפת להודו במועצת הביטחון

כמעט 200 מיליון מוסלמים חיים בהודו. רק באינדונזיה חיים יותר מוסלמים מכל מדינה אחרת בתבל. ולמרות זאת, ישראל הזעירה מקדמת בשיחות סגורות את סילוקה של צרפת מן המושב הקבוע במועצת הביטחון של האו"ם, והושבת הודו במקומה. לעניין זה אין רק חשיבות מדינית. יש גם חשיבות דתית מן המעלה הראשונה. צרפת מהווה פה יחיד ל-1.1 מיליארד קתולים במועצה. מספרם רב יותר מאשר מספר ההינדים בעולמנו, אך ישראל וששת מיליון יהודיה חפצה לסלק אותה משם. אין מדובר בפרוטוקולים חדשים של זקני ציון. דיפלומטים ישראליים אינם מביעים התנגדות לצירופה של ברזיל למועצה. וכידוע, זוהי המדינה הקתולית המאוכלסת ביותר, חשובה יותר מצרפת בזירה הבינלאומית, כלכלתה גדולה יותר, והיא גם חזקה ממנה מבחינה צבאית. אלא שפעילותה של ישראל לדחיקת צרפת החוצה מתקיימת ביודעה שארצות הברית מתנגדת בינתיים לצירוף ברזיל. ו'ושינגטון תומכת רק בצירופן של הודו ויפן, אך לא על חשבון אף אחת מן החברות הקבועות במועצת הביטחון. היא ממליצה שתהיינה שבע.

מדוע ישראל אינה מיישרת קו עם ארצות הברית? המנצחות הגדולות במלחמת העולם ה-2 נטלו לעצמן מושבים קבועים במועצה בהקימן את האו"ם: ארצות הברית, ברית המועצות, סין הלאומנית (להבדיל מסין הקומוניסטית), בריטניה, והמליציות הצרפתיות של שארל דה גול. כשנה לפני פלישת בעלות הברית לנורמנדי כבר התנגדה ברה"מ למתן הפרס לצרפתים. הסובייטים ראו בהם משתפי פעולה עם הנאצים שראויים להוקעה ולא למתנות. הם סברו כי די בארבע מעצמות עולמיות כדי שייווצר האיזון ביניהן (תת-היבשת ההודית היתה אז תחת שליטת האימפריה הבריטית המתפוררת). רוסיה, יורשתה של ברה"מ במועצה, עדיין דבקה בסברתה כי הפלנטה אינה זקוקה לכוחות עולמיים מרובים מדי. מוסקבה מכירה בחשיבות הבינלאומית של הודו, אך ממאנת שזו תהיה חברה ששית קבועה במועצת הביטחון. הרוסים מציעים את צירופה רק במקומה של צרפת. ירושלים תומכת בצעדיה של מוסקבה. לתמיכת ישראל אין קשר להשפעת המיעוט המוסלמי בצרפת על ההצבעות השערורייתיות של פאריס נגדנו במוסדות האו"ם. צרפת עומדת להיות מדינה מצורעת מבחינת היהודים. זו רק שאלה של זמן עד שהלאומנים האנטישמיים יתפסו את השלטון בארמון האליזה. כמו במקרה האוסטרי, כאשר מזכ"ל האו"ם לשעבר נעשה הקנצלר במדינתו, לא תהא ברירה לישראל אלא להשהות את היחסים הדיפלומטיים עם צרפת. הניתוק בעתיד הוא בלתי נמנע.

חרף הידיעות על הידוק הקשרים בין ירושלים לטוקיו היא אינה תומכת בצירוף יפן למועצה. אך גם לא מתנגדת. אותו היחס מקבלת גרמניה מאיתנו, וגם ברזיל, כאמור. אז מדוע דווקא הודו? הדיבורים על סילוקה של צרפת ממועצת הביטחון נעשו גלויים מאז איחודה של גרמניה בין מזרח ומערב. ברי לכול כי גרמניה היא המעצמה האירופית החשובה ביותר. רק תימהוני יטען כי צירופה למועצה אינו בר-הגיון. אלא שסין, רוסיה וארה"ב מתנגדות לצירוף מדינה שלישית ממערב אירופה אל מעגל המושבים הקבועים. לפיכך, הכנסת גרמניה תבוא על חשבון הצרפתים. ועתה, כשכולם מדברים על הוצאת הצרפתים כמו עובדה מוגמרת, שועטים קדימה כל האינטרסים הסמויים. למה גרמניה במקום צרפת ולא מדינה אחרת? כאמור, ו'ושינגטון מבכרת את הודו ואת יפן על פני הגרמנים. גם לרוסיה העדפות דומות, אם כי ביחס ליפנים מתגברים גמגומיה. גם סין אינה רוצה את הגרמנים, ולבטח לא את יפן, האויבת המושבעת. באשר להודו אין לה התנגדות. ומה עושה ישראל? קופצת על העגלה שאמורה לנצח כדי להפיק דיבידנדים עתידיים. אומנם ארצנו זעירה, אבל ההודים מחשיבים אותה בעיניהם הרבה מעבר לגודלה. ומי לא בעצם, מלבד הצרפתים?

אז מה יהא על הקתולים? אל חשש, בדרכה המיוחדת תצליח ארצות הברית לבסס רוב קתולי בין גבולותיה. והמוסלמים? עוד לפני שפתחו במלחמת העולם ה-3 נגד האנושות, ואפילו בטרם החלו ללחום בהינדים, הם כבר נוצחו. וכבר למדנו מן ההיסטוריה: המפסידים אינם חולקים בשלל.

מודעות פרסומת

בלוג בוורדפרס.קום.
Entries וכן תגובות feeds.