חשש בכנסת מ"תסמונת דודו טופז" אצל ראש הממשלה

22/01/2015 ב- 11:44 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על חשש בכנסת מ"תסמונת דודו טופז" אצל ראש הממשלה

חברת כנסת מוכרת, אותה פגשתי השבוע במהלך סיור בחירות באחת מערי ישראל, הביעה דאגה ביחס למצבו של נתניהו. האם מצבו בסקרים, שאלתיה. אחרי נשימה ארוכה ענתה ש"ביבי לא יעמוד בזה". ש"אי אפשר לדעת איך יתנהג אם תתממשנה התחזיות", ש"אין לדעת מה יקרה לו אם יפסיד את הכיסא לבנט או לבוז'י וציפי". כפי הנראה, שותפים לדעתה רבים בכנסת. ואכן, החשש הוא גדול, והחרדה מתעצמת מיום ליום ומשעה לשעה. "זה לא ביבי שהתרגלנו אליו", אמרה בייאוש.

גורם בכיר בליכוד עימו שוחחתי לילה אחד לפני כחודש סיפר כי חלפו הימים ש"ביבי היה מסתכל לך בעיניים ומשקר". ונאנח והסביר כי "אפשר כבר לראות בעיניו שהשלים עם האמת", והוסיף ש"הפעם לא יוכל לברוח ממנה". אז הסתכל בי מקרוב ואמר: "סליחה, התבלבלתי בינך לבין מישהו אחר".

לכאורה, אין שום דבר חריג אצל ראש הממשלה. הפצצות בסוריה – כרגיל. מזמין עצמו לנאום בפני הקונגרס האמריקני – כרגיל. אין שום דבר חדש באמת. אולי למעט אותה המתנה מתישה ומייגעת לאוטובוס המאובטח בפאריס, שבמהלכה תקף אותו הרהור, שייסר את נשמתו, שמא בעוד כמה חודשים, יהיה אזרח ככל האזרחים; שתהילתו מצויה בעברו. ואולי אין שם תהילה בכלל.

עוד לא ידוע מה ביבי יעשה אז. אולי המשטרה תפתח בחקירות בענייניו, והוא ינמק בכלא לשנים ארוכות. ויתכן גם כי איכשהו יצליח להיחלץ, וזכאי יימצא מחמת ספק שברירי כלשהו. כל זאת, כאמור, עדיין אינו ידוע.

אולם ניתן לשער מה ביבי יעשה עד אז. כחוקר מכרסמים לשעבר, אוכל להעיד כי חולדה שנדחקת לפינה היא הכי מסוכנת. לכן, אין לפסול בכלל אפשרות שביבי יחרחר איזו מלחמה.

מודעות פרסומת

בלוג בוורדפרס.קום.
Entries וכן תגובות feeds.