לתפארת מדינת ישראל: אזרח ערבי שעונה בכלא הסורי מואשם שנשבר בחקירה

12/01/2015 ב- 21:35 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על לתפארת מדינת ישראל: אזרח ערבי שעונה בכלא הסורי מואשם שנשבר בחקירה

יוסף נסראללה, אזרח ישראלי תושב קלנסווה ובן 20, שהוא ערבי ומוסלמי, ביקש להצטרף לשורות המורדים באסד. בחודש אפריל 2014, כמה ימים לאחר שנכנס לסוריה, נתפס נסראללה בידי השלטונות. הוא הועבר למודיעין הצבאי הידוע לשמצה, ושם עונה כמיטב המסורת הסורית. כמו כל שבויי צה"ל לדורותיהם, מלבד הללו שבחרו ליטול את חייהם בגבורה עילאית, גם רוחו של נאסראללה נשברה בחקירה. כמו שבויי צה"ל, כמו המרגל אלי כהן בימיו האחרונים, גם הוא מסר לידי שוביו כל מה שהיה ידוע לו: סודות, רשמים, ואפילו בדיות. הכול היה מוכן לעשות כדי לרצות את חוקריו. הסבל היה רב מנשוא עבורו.

על פי ההגדרה הדקדקנית, אומנם לא נפל בשבי, מפני שטרם הספיק להילחם בצבא אסד, אולם אותם הייסורים שחוו שבויי צה"ל, חווה גם הוא על בשרו. הוא פטפט ככל שהשתוקקו החוקרים לשמוע, ככל שפיו יכול היה לדבר, באותו אופן ממש שפטפטו שבויי צה"ל. מבחינה מעשית, על פי ראות כל אדם הגון, אין הבדל ביניהם. נסראללה לא פטפט כי רצה להזיק למדינה, אפילו לא פטפט כדי להציל את עורו. כל מה שהתאווה לו היה שיחדלו לענותו.

לאחרונה שוחרר ושב ארצה. לחוקרי שב"כ סיפר את כל קורותיו. לפרקליטות יש את הזכות והחובה להעמידו לדין על כך שנסע לסוריה על מנת להילחם שם, בניגוד לחוק הישראלי. אולם, עתה החליטה הפרקליטות להאשימו במסירת מידע לאויב. חיילי צה"ל שחזרו מהשבי הסורי לא הסתירו שפטפטו את עצמם לדעת בפני האויב, ושוחררו לביתם. איפה ואיפה נוהגים כאן. אין דין אזרח יהודי כדין אזרח ערבי. הערבי מופלה לרעה שלא בצדק. הצדק שבוי בידי מערכת המשפט, ואין מי שיזעק לשחררו גם כן, לבושתנו הגדולה.

מודעות פרסומת

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com.
Entries וכן תגובות feeds.