חשש בקרב פעילי 'מרץ': המרוקאים שיעלו מצרפת ימליכו את ביבי לשנים ארוכות

12/01/2015 ב- 17:01 | פורסם בהמדור לשירות הציבור | סגור לתגובות על חשש בקרב פעילי 'מרץ': המרוקאים שיעלו מצרפת ימליכו את ביבי לשנים ארוכות

הבוקר הזדמן רח' הארבעה בת"א בדרכי לפגוש טכנאי מרשות השידור. לשמע משרוקיות וצפצופים קצובים ממקור עלום כלשהו, הסטתי רגליי לכיוון השאון. לנגד עיניי נחשף במלוא כיעורו גברתן שהדף בבוטות כמה צעירים, ואחר כך השתררה המולה. ניצלתי את הרגע הקט כדי לתהות במה דברים אמורים, שמא אצטרף גם אני. פתאום כולם אצו לעבר מגדל המילניום, ורק שני בחורים נותרו מאחור, יחד עימי, אוחזים כל אחד בטלפון של רעהו מחמת הבלבול. שאלתי אותם מיהם. זה עם הזקן הארוך הפטיר: מרץ, אלא מה. יחדיו רצנו והצטרפנו לשאר המפגינים, וחגיגת הצעקות היתה בעיצומה. מישהו שלף מגאפון מאחורי גבו וכולם הרימו את הטלפונים הניידים וצילמו מעל ראשיהם את פיהם קורא להפסיק את המחדל. איזה מחדל? עדיין לא התברר לי.

זה עם הזקן הארוך וזה עם הזקן הקצר עדיין היו איתי. מה יהיה על יוקר המחיה, שאלתי. ומתוך התגרות הזכרתי להם שביבי קרא לכל היהודים לעלות ארצה. מה נשתה ומה נאכל, המשכתי לתהות בחיוך ערמומי. שני המזוקנים הסבירו לי שהבעיה האמיתית אינה קשורה בכלל לעליית המחירים. הבעיה היא שהצרפוקאים הם יותר מרוקאים מאשר צרפתים – זאת אומרת פרימיטיבים, לא מכבר ירדו מהעצים – ומי שיהגר לישראל (הם השתמשו במונח הגירה ולא עלייה) יצביע בוודאות לכל מושחתי ביבי. זה עם הזקן הארוך גם הבהיר לי: אנו מפגינים נגד השחיתות, האם זה ברור לך?

התעקשתי להבין: ארץ ישראל היא מולדת העם היהודי. על פי חוק השבות זכאים כל היהודים וצאצאיהם בואכה הדור השני לעלות ארצה, ודאי הללו שנרדפים בארצותיהם. ואז הסתכלו עליי שני פעילי 'מרץ' הללו כאילו הייתי משוגע שירד מהגג וזנחו אותי שם לאנחות. עוד נשארתי כמה רגעים ברחבת הבניין מנופף דגלים קומוניסטיים שתקעו בידיי מפגינים אחרים, כמעט כולם מזוקנים, והיתה ג'ינג'ית מוזלית אחת שהחזיקה בכתפי כששוב הגיח הגברתן, עצבני יותר מתמיד. ניצלתי את התקרית לחמוק בזריזות לעבר החניון הסמוך ולהמשיך הלאה בחיי. הנכם מוזמנים לבקש למעני אצל באי ההפגנה את התמונה. צעיף צחור היה כרוך סביב צווארי. כובעי הצמרירי – שחור. עיניי חומות, כמובן. כמו אוצי, איש המערות שנמצא בקרח.

לא תמו תלאותיי משהגעתי הביתה. התברר לתדהמתי שבירושלים הציבה הנהלת הסינמה סיטי פסל של האדם הקדמון בדמותו של מרוקאי ידוע, עמיר פרץ שמו – כולל השפם והמשקפת המפורסמת – עוטה על גופו פרווה שנלקחה היישר ממערת לה מוט שבצרפת.  אסתפק באבחנה פשוטה: יש אשכנזים שהשתגעו בארץ הזאת. אין סרט אחר.

Australopithecus_Peretzus

לאחר שבוע הדמים בפאריס, האם כולנו שרלי הבדו? האם יש גבולות לחופש הביטוי?

מודעות פרסומת

בלוג בוורדפרס.קום.
Entries וכן תגובות feeds.