חנופת הממשלה השבדית למען קולות המוסלמים תוליד משטמה בין-דתית

08/01/2015 ב- 08:19 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על חנופת הממשלה השבדית למען קולות המוסלמים תוליד משטמה בין-דתית
תגים:

אדם מן היישוב, אזרח הכפר הגלובלי, יתקשה לתפוש עד כמה הסכסוך הישראלי-ערבי היווה משקל נכבד במערכות הבחירות האחרונות שידעה סקנדינביה הרחוקה. וכי מה לאנשי הצפון עם תושבי הלבנט ישאלו כולם, שלא בצדק. ובאמת, התהייה אינה במקומה.

נורבגיה, בזכות עושרה העצום, יכולה היתה להרשות לעצמה מדיניות חוץ פרטית משלה, נטולת כבלים של האיחוד האירופי, מגובה במעמד של משכינת שלום בפרסים, ובעלת תודעה אנטי-יהודית מובהקת מנימוקים נוצריים בלבד. היא אירחה בבירתה את הדיונים שקדמו להסכמי אוסלו, בחשה בסוגיות פנים ישראליות, מימנה ארגונים פרו-פלשתיניים, אפילו יזמה הקמתם של כמה, וקינחה בקשירת ידיו של נשיא המעצמה החזקה בעולם. צהלותיה נשמעו מקוטב עד קוטב, הקיפו את תבל ומלואה, עד שהמוסלמים החליטו להפר את השלווה הנורדית הקסומה. במשך תקופה לא ארוכה נאנסו נערות רבות מספור רק בשל בתוליהן. קמה זעקה גדולה בציבור, טבח נורא התרחש בעקבותיה, ומפלגת הימין הבטיחה למצביעים טרם הבחירות דבר עיקרי אחד: אנו מתחייבים לא לעסוק יותר משצריך בענייני המזרח התיכון לאלתר. נקדיש את כל פועלנו כדי למגר את הפשיעה. המפלגה נבחרה בקלות, ומה שהבטיחה – קיימה. וראו איזה פלא: משהונהגה יד קשה נגד המוסלמים, ירד שיעור הפשע באוסלו בתוך שנה אחת.

שבדיה איננה נורבגיה. אכן, גם בה ישנם הרים, רבים הבלונדינים, והשפה היא דומה, אבל – ימחלו לי הנורבגים – אוכלוסייתה אינה מורכבת מצאצאי דייגים וחוטבי עצים. השבדים פיתחו את כלכלתם באמצעות עבודה קשה ושימוש בשכלם. לכן היו למאושרים כל כך, לכן תמצאו אותם מצחקקים עד לב השמיים, והצחוק כידוע טוב לבריאות, אך משפיע על פעירת האישונים. העפעפיים מתכווצים ככל שהפה מתרחב, נאטמות העיניים ככל שהמוח מתרחק מהצרות. השכן רומס את הדשא הירוק, ולמי אכפת.

בלית צרות, האומה השבדית השתעממה למוות. בניגוד לשכנותיה, היא היחידה שבעיית השתייה החריפה הכתה בה בעוצמה, גרמה לאובדן חיים שוב ושוב, עד שהוגבלה מאד הרכישה בחוק מיוחד. חדוות ימי אתונה השתלטה במדינה, וכשהתפכחה לרגע, לא מתוקף הצו אלא בעטייה של השעה, גילתה פתאום האומה השמחה שחבלי ארץ שלמים נשלטים על ידי זרים. מלמה, לשם הדוגמה, היא עיר אסלאמית למהדרין. הכיבוש שלה היה קצר, יעיל ומחושב. כשביקרתי בה לראשונה היתה מקום פרוע וחופשי. היום אבחר לתייר בטהרן.

אם בתחילה איש לא נבהל מהאורחים וממנהגיהם המוזרים, והאזרחות השבדית ניתנה להם ביד רחבה, הרי שלאחרונה מספרם העצום הכריע את הכף, והמוסלמים הפכו להיות פקטור משמעותי באוכלוסייה. כוחם האלקטוראלי נעשה דבר שיש להתחשב בו. מי שרוצה לזכות בשלטון, צריך להאיר פנים לנטע הזר. ואכן, כולם היו נחמדים ולא קיימו את התחייבויותיהם, עד בוא הבחירות האחרונות. או אז ביצעה מפלגת השמאל פנייה מאין כמותה והבטיחה למצביעים דבר עיקרי אחד: נכיר במדינה פלשתינית מיד לכשנקים ממשלה. והיא ניצחה, זכתה באמון הפרלמנט, והדבר הראשון שעשתה – הדבר הראשון באמת – היה להכריז על אותה הכרה, ואף לאזכר את ירושלים מבלי אזכור ישראל.

המאורע הפעוט הזה היה מוזר בעיניי. הן ידוע שיחסי הכוחות בשבדיה הם לטובת האנטי-אסלאמיים, והם גדלים ביחס ישיר למספר הרעלות. כבני אדם אין המוסלמים מפחידים את החברה השבדית. הנהירה שלהם אל הדת היא המאיימת עליה. מארץ חילונית לגמרי הפכו רחובותיה למחזה שנלקח היישר מפקיסטן.

הימין הודח מהשלטון לפני כמה חודשים, ומפלגת השמאל עלתה במקומה אך ורק מפני שהתחנפה למוסלמים, ואלה מימשו בהמוניהם את אזרחותם ותמכו בה. אומנם, הממשלה התחלפה אך העם נשאר. שבדיה היתה ונותרה ערש לגזענות ממארת. נאצים רבים ברחו אליה לאחר המלחמה הגדולה והתערו בקלות בבנות העם השבדי עד כדי חרפה. הניאו-נאצים בני ימינו הינם לאומניים במידה כה מסוכנת עד שחלק ניכר מהם מבקש לכבוש את נורבגיה ולשלוט בה מחדש. בחודש יולי שעבר טיפסה קבוצה שבדית על פסגת הר נורבגי, נשבעה אמונים לאדמה, והניפה שם את הדגל הניאו-נאצי השבדי. וכמו כן, מפלגת הימין הקיצוני, שתובעת לעצור את שטף המהגרים המוסלמים, התחזקה במידה ניכרת בבחירות האחרונות. ברצותה תיפול הממשלה, ברצותה תתקיים.

ברם, למרות שיחסי הכוחות אינם לטובתה, והקואליציה פריכה ונתונה לגחמות אופוזיציוניות, מתעקשת ממשלת השמאל השבדית, לאחר ההכרה הנמהרת במדינה פלשתינית, להמשיך ולהעניק זכויות-יתר למוסלמים, וגם להימנע מביטול הקצבאות עתירות הממון לילודה מוגברת, במקום שתגביל אותה, כדרישת הלאומנים. לכאורה, כל מוסלמי שייוולד הוא קול בטוח לשמאל, על פי הטענה. הפריבילגיות המופלגות שנועדו למען הנוצרים, לעודד את רבייתם, לפתע משמשות נגדם. תגובת הרחוב לא איחרה לבוא. עדים אנו בשבועות האחרונים לגל של הצתות מסגדים ברחבי שבדיה, ועתה חוששים האזרחים התמימים מתגובת נגד של קיצונים אסלאמיים. בצל החשש מתחנפת שוב הממשלה למוסלמים, מבקשת להיטיב עימם עוד יותר, לפייסם, על מנת שיהיו מרוצים ולא יציתו מהומות, וחנופה זו מביאה את הניאו-נאצים לזעום ולהשתולל, ולהפר את הסדר הציבורי. הכעס בשני הצדדים מזין זה את האחר, ערבוביית האינטרסים כבר אינה ברורה, ואפשר לצפות להתפרצות גדולה. זו המציאות העגומה של שבדיה.

ראו גם:

שבדית ישראלים אינם מדברים

בלוג בוורדפרס.קום.
Entries וכן תגובות feeds.

%d בלוגרים אהבו את זה: