האם גל של הקטנת חזה עומד להטביע את נורבגיה?

25/12/2014 ב- 14:23 | פורסם בהמדור לשירות הציבור | סגור לתגובות על האם גל של הקטנת חזה עומד להטביע את נורבגיה?
תגים:

כמו כל הישראלים, או לפחות המעטים מבינינו שקוראים ספרים, גם אני למדתי על ניתוח הקטנת חזה מהרומן 'חיי נישואים' של דוד פוגל, והשתאיתי. ידעתי כי זו שפונה לניתוח פלסטי שכזה, מגדילה אותו. ודאי שלא מקטינה. והדבר ברור מאליו: על פי הנתונים העולמיים, נשות ארצנו יכולות להתגאות במידת החזייה B. רק במזרח הרחוק קטן יותר החזה הנשי מאשר אצל הישראלית הממוצעת. מנגד, בארבע מדינות בלבד מידת החזייה בממוצע גדולה מ-D. אלה הן רוסיה, פינלנד, שבדיה ונורבגיה. מן הסתם, גם שם מתבצעים ניתוחים להגדלת חזה בקרב נשים שמקנאות בחברותיהן. זהו הטבע האנושי.

לרוב, אנו שומעים על ניתוחים אסתטיים להקטנת חזה, מכל הסיבות האפשריות. לניתוחים רפואיים להקטנת חזה שמבוצעים בנשים בריאות איננו מתוודעים בישראל, והסיבה ידועה: אין כמעט ישראליות גבוהות מאד, ואילו גופן של יוצאות הדופן השקיע את כל משאביו להשגת הגובה על חשבון הגדלת החזה. בדרך כלל, הוא נותר אצלן קטן-מידות. בצפון אירופה מרובות הנשים הגבוהות, ולפיכך שיעור מסוים בקרבן מסוגל להצמיח חזה גדול ביותר בשלבי הטיפוס אל-על. אלא שחזה ענק וראש המצוי בשחקים אינם מצליחים ללכת ביחד, כך מדווחות הגבירות התמירות. מדוע?

החזה הנשי מושפע מכוח המשיכה של כדור הארץ. בעוד אשה נמוכה מסוגלת לשאת חזה ענק מפני שמרכז הכובד שלה נמוך יותר (התפתחנו מקופות הולכות על-ארבע, כזכור) ומפני שביכולתה להרחיב את חלציה באופן בלתי פרופורציונאלי לגופה, הרי שאשה תמירה מאד נכשלת בדרך כלל. מפני שהיא גבוהה, מרכז הכובד שלה מוגבה יותר, ואפילו יתרחבו חלציה, הם יישארו פרופורציונאליים ביחס לגופה (בשפת העם, משקל-יתר אינו מורגש עליה). ללא חלציים מסייעים, שריריה מתקשים לשאת את החזה הענק, היא סובלת מכאב גב כרוני, ורק הקטנתו מסוגלת להושיע אותה.

חרף התלונות, נשים רבות העדיפו את הסבל על פני הקטנת החזה. הן ראו בחזה הגדול שלהן מתנה מבורכת משמיים, בבחינת "איזו משוגעת תוותר עליו". אולם אצל נשים שולטים מטבע תרבותן חוקי האופנה. אם אחת מתחילה את השינוי, היא מסוגלת לסחוף אחריה את כולן. הפסיכולוגיה המסובכת של נשים נחקרת היטב ביחס לשינויים במסגרות המשקפיים, הן לראיה והן להגנה מפני השמש. כמעט כולן משנות אותן כשנקבע להן לעשות כן. הגברים הרבה יותר שמרנים ביחס לשינויים אופנתיים. רוב הגברים עלי אדמות מגלחים את פניהם בתבנית דומה. רק מיעוט מושפע מאופנת הפאות, השפמים והזקנים. הגברים אינם מתעניינים ביופי שלהם כמו בסיכוייהם לשאת חן בעיני נשים. המראה השגרתי מגדיל אותם. זו שחובבת מזוקנים תבלה את עיתותיה גם בחברת מגולח למשעי. זו שסולדת ממזוקנים תימצא רק במחיצת גבר מגולח פנים.

באופן אישי, מכיר אני נורבגית אחת שהקטינה את החזה שלה מפני שבן זוגה מיאן לעסות את שרירי גבה הדואבים מדי ערב. כמה אפשר? בתחילה סירבה להצעתו וטענה כי מקנא הוא בבחורים שנועצים בה מבטים. לבסוף נכנעה לו ולעצמה. נורבגיות אחרות שעשו כמותה הבינו מיד שלא הגיע סוף העולם. הבחורים עדיין נועצים בהן מבטים, ולא רק בגלל היותן כה יפות. זהו טבעם של גברים. כאמור, הם אינם מתעניינים כל כך ביופי כפי שמתאווים הם לבלות בחיק אשה כלשהי. וכשהשד אינו נורא, נורבגיות נוספות משתלבות במעגל המחשבות השייקספירי "לעשות או לא לעשות", ואחריהן, כפי שנאמר בתוכנית רדיו שדנה השבוע בסוגיה, הסחף ילכוד את כולן.

sleeping_cousin

הדודנית שהחליטה לשים קץ לבעיה התורשתית במשפחתה.

מודעות פרסומת

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com.
Entries וכן תגובות feeds.