בלעדי: ישראל מתכוונת לגרש את אזרחי סודן בחזרה לארצם דרך דרום-סודן

08/01/2014 ב- 17:26 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על בלעדי: ישראל מתכוונת לגרש את אזרחי סודן בחזרה לארצם דרך דרום-סודן

כהרגלי, אני מספק לקוראיי את המידע החדשותי לפני כלי התקשורת כולם. בחודשים האחרונים חשפתי לראשונה את הקשר הנרקם בין ישראל וערב הסעודית, את תוצאות הפגישה בבית הלבן בין נתניהו ואובמה, ואת התוכנית ליישב את המסתננים האפריקניים באוגנדה. את חשיפותיי ניתן לבחון באמצעות הרשת החברתית. אי אפשר לערוך בה תוכן וזמן. זוהי קפסולת אמינות מאין כמותה. רק אחרי שרשמתי את הדברים, הם התפרסמו גם במדיה המסורתית. לא לפני כן.

היום נודע לי כי רשויות ההגירה מתכוונות להטיס אל דרום-סודן, מדינה ידידותית לישראל, את אזרחי סודן שהסיגו את גבולנו הדרומי עם מצרים. מדרום-סודן יועברו האנשים הללו אל סודן שהיא ארץ אויב. בניגוד לאריתראים שדיקטטור מרושע שולט במולדתם, אין מניעה לגרש את הסודנים. אלה מדרום-סודן כבר הוחזרו אל ארצם לאחר שזכתה בעצמאות. עתה מתכוונת הממשלה להוציא אל מחוץ לגבולות ישראל גם את הצפון-סודנים. ההחלטה התקבלה בחודש שעבר, עוד לפני הפגנות הענק בהשתתפות רבבות מסתננים בימים האחרונים. ברם, לא ברור כיצד תיושם בקרוב מפני שבדרום סודן פרצה לפתע מיני-מלחמת אזרחים אחרי ניסיון הפיכה, והמצב הפנימי במדינה הצעירה מעורער למדי. ביקשתי לברר האם עומדים לגרש גם את האריתראים למדינת מקלט, כמו אוגנדה, ונאמר לי כי ישראל טרם קיבלה התחייבויות מספקות דיין שתבטחנה את שלומם של אזרחי אריתריאה בביתם העתידי החדש.

באופן אישי, אתגעגע לידידיי הסודנים. אלה שהכרתי הם טיפוסים חביבים מאד. אכן, היותם מוסלמים ודוברי ערבית אינה בהכרח הופכת אותם לאויבים. ניתן להתרשם מהם במגרש הספורט שבבית הספר 'רוגוזין' בתל-אביב. פעמים רבות הסברתי שאי אפשר לנצח במשחק הכדורסל ללא ביצוע עבירות, התחננתי שיעשו פאולים, אבל החבר'ה הללו, כמעט גבוהים כמותי, נמנעו וספגו סלים לחובתם. אדיבותם מרשימה ממש. אל יופיין של הסודניות התמירות אתגעגע גם כן. אולם, בניגוד אליהם, האריתראים שהכרתי נוהגים כחבורת פושטקים, תמיד מתבוננים בסביבתם במבטים מאיימים וכרוכים אחר הטיפה המרה. אלה שהכרתי מקרוב לא יחסרו לי. על אלה שלא הכרתי לא אוכל להעיד.

ברם, אני חש אמפטיה כלפי המסתננים באופן כללי, וכעסי מופגן אך ורק כלפי השמאל הרדיקלי שבטיפשותו האינסופית עומד לסכל שוב את בחירתה של ממשלה בלתי ימנית בישראל. מפגני הענק של האריתראים יבריחו מצביעים פוטנציאליים ממפלגות המרכז והשמאל המתון, ואנו ניאלץ להישאר עוד ארבע שנים עם ביבי וחשבון המים התופח שלו. פעילותם ארוכת השנים של אזרחים כמותי למען שינוי כלכלי-חברתי שוב תופרע רק מפני הנאורות הצדקנית לכאורה של השמאלנים הקיצוניים. שוב הם ינחילו לנו תבוסה בקלפי. שוב נפסיד בגללם.

אינספור פעמים הבעתי את דעתי כי כיהודים מחויבים אנו לסייע לפליטים, וכמותם יש הרבה מעבר לגבול עם סוריה. אלה הם הפליטים האמיתיים. אלה הם האנשים שמצויים באמת בסכנת חיים מיידית. ודאי שלא האריתראים בהשוואה אליהם. כל ניסיונותיי להידבר עם ארגוני זכויות האדם בישראל כדי ללחוץ על הממשלה לשנות את מדיניותה ביחס לפליטים הסוריים נתקלו בחומה אטומה. אחד מפעילי השמאל הרדיקלי המוכרים לכול אמר לי במפורש: ומה יקרה אחרי שתרגענה הרוחות בסוריה, האם הפליטים יחזרו אליה? אם כן, אז מה עשינו? הרי המטרה שלנו היא לאזרח בארץ כמה שיותר לא-יהודים.

האם התבדח מתוך רצינות או היה רציני מתוך בדיחות? אני יודע. חלקכם תמים מכדי להאמין כי אלה הינן מזימות השמאל הרדיקלי. בשל הנאיביות הזאת עלולים כולנו לשלם ביוקר.

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com.
Entries וכן תגובות feeds.

%d בלוגרים אהבו את זה: