פתאום טוב למות בעד ברלין

07/10/2013 ב- 07:45 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על פתאום טוב למות בעד ברלין

אמש מצאתי עצמי משוטט ליד בסיס האנטנות (גבעת הרדאר) אשר מעל חוף תל ברוך. הבסיס היה ונעלם וכבר איננו שם. צה"ל פינה אותו ועזב. ניתן לשער כי ראש העירייה רון הורדוסאי כבר חוכך ידיו בהנאה. מפעלות הבנייה שלו החריבו כל חלקה נאה בעיר, ומי ידע אילו מגדלי ענק יצוצו במקום הבסיס הצבאי. ואז שאלתי עצמי מדוע ישנם ישראלים המתפלאים כי פתאום נוהרים מיטב בנינו אל ברלין. בחוף תל ברוך מצויה התשובה: במקום לבנות במחיר מוזל משכנות לצעירים בפריפריה, ממשיכה המדינה להקים ארמונות פאר לעשירים, ומי שכספו אינו בכיסו מוזמן לרדת מן הארץ.

מצוקת הדיור בישראל תלך ותחריף כל עוד ביבי נתניהו ויאיר לפיד עומדים בראשה. את שני הטיפוסים הללו יש להפיל במהפכה. הדמוקרטיה שלנו נכשלה ונדרש תיקון על מנת להחדיר מורא אצל מנהיגינו. וכי אם רע כל כך כמעט לכולם ובאמת רע, איך שוב ושוב נבחרים הרעים לשרת את טובת עשירי ארצנו?

סמי פרץ מ'דה מרקר' צודק. אם כל אלה שהמתינו לקנות קפה בחמישה שקלים, היו עומדים לפני משרד ראש הממשלה, ביבי היה נתקף בהלה. כמי שבא ויצא מתוך הבניין הירושלמי, אוכל לספר כי בשנים האחרונות ביצרו אותו הן מבחוץ והן מבפנים. מישהו שם חושש ואנו, האזרחים, לא למדנו לנצל זאת.

עת לשתות קפה ועת לעשות מהפכה.

מודעות פרסומת

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com.
Entries וכן תגובות feeds.