קבר מגונה: האשה שירכיה הפשוקות נגלו מעל מצבתה

31/03/2013 ב- 17:49 | פורסם בדברים מעניינים יש בעולם | סגור לתגובות על קבר מגונה: האשה שירכיה הפשוקות נגלו מעל מצבתה

אחת מקוראותיי הפנתה אותי לסיפור הבא:

בבית עלמין עירוני ברומניה נתקלים המבקרים במראה בלתי שגרתי. ליד אחת המצבות ניצבים בגאון שני פסלים מוזרים בסגנונם. אלה עמודי בטון מעוצבים שיכולים לעורר בקלות את הדמיון כי מייצגים הם צמד איברי מין זכריים. רק מעטים יודעים שלפסלים הללו היה עבר בוטה מזה.

Phallic-1

סיפורו של הקבר מתחיל בהולדתו של בונהו בשנת 1912. קריירה ארוכה עשה קונסטנטין בצבא עד שנישא לבחורה שצעירה ממנו ב-17 שנה. שירותו הממושך היה מרחיקו מן הבית לעיתים קרובות, והרעייה המתגעגעת התקשתה להחזיק מעמד. מוצאת היתה נחמה בזרועות החברים של בעלה בכל פעם שהיה נעדר זמן מה.

התנהגותה המשונה עוררה את חשדותיו, אבל תמיד ידעה להרגיעו ולהסביר כי לחששות שלו אין יסוד. גם כשיום אחד שב הביתה והריח ניחוח של בושם זר, הסתפק בשבועתה. ילדם הראשון נולד בשנים ההן והשמחה בבית גדלה, אך קונסטנטין נותר רדוף ספקות. המחשבה שאשתו בוגדת בו לא הותירה לו מנוח. הוא היה חוזר הביתה בשעות בלתי מקובלות, נתקף באותה אובססיה לגלות מה יש בחיי אשתו, רק כדי למצוא אותה יום אחד במיטה עם קצין מהגדוד שלו. זוג הנואפים הופתע פתאום. בדמעות ביקשו את סליחתו וסיפרו כי נתקפו בחולשה. הם הודו על טעותם והצטערו עליה מאד.

קונסטנטין מחל על גאוותו הגברית והסכים להישאר עם האשה למען בנם. למשך זמן מה, נראה היה כי הנישואים הולכים ומשתפרים. אולם, אשתו לא איבדה לרגע את תשוקתה אל גברים אחרים. תמיד מצאה כל מיני תירוצים להיעדר, וקונסטנטין נטה להאמין לה בלית ברירה. בשנת 1969 קרה אסון. אשתו קיפחה את חייה בתאונת דרכים. ליד ההגה ישב המאהב שלה, שמת גם כן. האמת יצאה החוצה בדרכה המשונה, ובקונסטנטין ניצת רצון עז לנקמה.

לאחר קבורת הרעייה, הורה קונסטנטין לסתת מצבה מיוחדת במינה. מעל הקבר, במקום צלב, היו רכונות שתי רגליים של אשה בפישוק רחב ובתנוחה מגונה. ואילו מצד ימין ומצד שמאל הזדקרו שני עמודים בצורת איבר מין. בדרך מוזרה זו ביקש הבעל להנציח את בגידותיה של אשתו.

Phallic-2

המראה המגונה מעל הקבר עורר מבטים משתאים של עוברים ושבים, ואולי רגשות זוועה, אך אף אחד לא עשה דבר עד שנת 1985, כאשר פעיל בכיר במפלגה הקומוניסטית קבר בסמיכות את אשתו וציווה להחריב מיד את המצבה המשוקצת. ארבע שנים אחרי כן, לאחר ההפיכה ברומניה, טען קונסטנטין בפני השלטון החדש כי המצבה נהרסה באופן לא חוקי, והיתה היא ביטוי אומנותי לגיטימי. הוא הורשה לשקם אותה מחדש, אבל משפחתו הפצירה בו שיניח לאשה המתה. קונסטנטין נעתר ועידן את השחזור. הוא הסתפק בהצבת שני עמודים בצידי המצבה. בשנת 1993 נפטר ונקבר ליד אשתו. שניהם שוכבים עתה יחדיו.

תודה לד' שסייעה בתרגום.

החודש פרסמה רשות העתיקות כי בצומת אחיהוד נמצא פסלון דמוי איבר מין זכרי מן האלף ה-5 לפנה"ס. אם נשליך מן ההווה אל העבר נוכל לומר כי פסלונים דומים לו, שמוצאים הארכיאולוגים מעת לעת, שימשו לצורך פולחן טקסי. שמא נשים היו סוגדות לפסלה של אלת הפוריות כדי להתעבר. עם זאת, ארכיאולוגים אחרים חולקים על התפישה כי מדובר בחפץ טקסי. מקובל אצלם לחשוב כי היה זה אביזר שימושי ששירת נשים בהיעדרם של גברים. אם תרצו, אלה היו צעצועי המין של נשות תקופת האבן.

Phallic-3

חפץ זה נתגלה בצומת אחיהוד בישראל.

Phallic-4

חפץ זה נתגלה בשבדיה.

Phallic-5

חפץ זה נתגלה במרילנד.

מודעות פרסומת

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com.
Entries וכן תגובות feeds.