ברוטאליות שאין כדוגמתה: שתי פעילות פרו-פלשתיניות נאנסו באכזריות לנגד עיני אביהן

29/03/2013 ב- 09:52 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על ברוטאליות שאין כדוגמתה: שתי פעילות פרו-פלשתיניות נאנסו באכזריות לנגד עיני אביהן
תגים:

בפברואר 2010, לאחר שפלוני העביר לערוץ 10 את החשדות המיוחסים למשורר יצחק לאור, התחלתי לחשוף ב'תיבה הלבנה' את אונס הפעילות הפרו-פלשתיניות בגדה המערבית. הביקורת שהופנתה כלפיי היתה קשה ביותר. גורמים שונים ניסו לקעקע את אמינותי, טענו שאני לוקה בדמיון מזרחי, שאינני נטוע במציאות, ועיקר הזעם התפרץ ברשתות החברתיות לאחר שחשפתי את תלונתה של אחת המותקפות במשטרה הפלשתינית, על אף שמחקתי את שמה. בתירוצים של "מעשה שלא ייעשה" ניסו רבים להשתיק אותי, אבל מניעיהם היו פוליטיים. כיום ידוע לכול כי הפעילות הפרו-פלשתיניות סובלות מאלימות מינית שמופגנת כלפיהן מצד אלה שעליהם באו לגונן. את תלונתה של הכמעט-נאנסת הסרתי לבקשתה.

נאנסת שבדית אחת פגשתי בתל-אביב בקומונה הסקנדינבית שמתקיימת בעיר. הבהרתי לה כי מוטב שתפסיק לנהל חיי מין מופקרים ברמאללה. אומנם זו זכותה, אבל ישנם פלשתינים שאינם מפרשים נכונה את התנהגותה. היא התנפלה עליי בבכי ובצעקות כשסיפרה כי מי שגרם לאותם פלשתינים להתנהג ברוע כלפיה והפך אותם למפלצות הוא הכיבוש האכזרי. קרי, הפשיעה המינית שמשתוללת בשטחים המוחזקים היא באשמת ישראל. כשנרגעה לבסוף, סיפרה גם כי נאנסה בדנמרק בצעירותה, וביקשה להסביר כי יכולה היתה להיאנס בכל מקום, ואין קשר בין חווייתה הקשה לתרבות הערבית.

מאז ועד היום נתקלתי בפעילות פרו-פלשתיניות אחרות שדיווחו כי נאנסו בצעירותן. כולן היו מלאות תיעוב כלפי גברים באופן כללי, להוציא את הפלשתינים. לטענתן, הערבים הם קרבנות של היהודים, והן מזדהות באופן מוחלט עם תחושת הסבל שלהם. אם נאנסו על ידם הן מוכנות למחול להם כי ברור מאין יצאה החייתיות הזאת – מעוולות הכיבוש הישראלי.

שוחחתי פעמים רבות אודות הסוגיה הנוראה עם פעילות פמיניסטיות מן השמאל הרדיקלי. לדבריהן, הסטטיסטיקה מצביעה כי אשה שנאנסה בעבר גבוהים סיכוייה להיאנס שוב בעתיד, בהשוואה לנשים אחרות באוכלוסיה. לכאורה, ההסבר לריבוי אונס פעילות "השלום" נעוץ במקרי האונס שעברו עליהן בארצותיהן קודם לכן. הן איבדו את מנגנוני ההגנה להימנע מאונס לאחר שלא פעלו בפעם הראשונה. מדוע דווקא מרובות הפעילות הפרו-פלשתיניות שחוו בעברן תקיפה מינית? גם לשאלה הזו מצאו הרדיקליות תשובה: בהיותן קרבן בעצמן הן מזדהות עם תחושות הקרבן והסבל של הפלשתינים.

אלא שהתיאוריה הפמיניסטית הרדיקלית היא מופרכת. פעם אחר פעם אני נתקל בידיעות על תקיפות מיניות ברחבי העולם הערבי בסדר גודל שלא ידוע במערב. אינני מסתיר את דעתי כי סיבת הדבר היא היחס הבהמי לנשים שם. חלק מקוראיי רשאים לקרוא לי שקרן, מטורף, הזוי, גזען, אבל אני אמשיך לפרסם את האמת הזאת: התרבות המוסלמית מעודדת את האונס, בכך שאינה מכירה באשה כשוות-זכויות לגבר, ובהתייחסות אליה כרכוש בלבד, ולא כיצור חי ונושם.

אתמול דיווחה סוכנות הידיעות הצרפתית כי שתי פעילות פרו-פלשתיניות נאנסו בברוטאליות אל מול עיני אביהן. היה זה אונס קבוצתי שבוצע בידי חמישה גברים. אשה נוספת שהיתה עימן הותקפה מינית גם כן. כולן הן פקיסטניות החיות בבריטניה. פעילות אלו נשלחו על ידי ארגון IHH האסלאמי להיכנס אל עזה דרך מצרים, כדי לדווח משם על "פשעיה" של ישראל. במקום לשלוח אוניות למסע שקיצו ידוע מראש, בוחרים הטורקים את נתיב המדבר המסוכן – שם לא ייתקלו בחיילים ציוניים.

אחת ממכרותיי, גרמניה ממוצא פקיסטני שגרה בישראל, היתה מזועזעת לגמרי כשסיפרתי לה אודות האונס המרושע. מה תאמרנה עתה הפמיניסטיות הרדיקליות? האם גם הפקיסטניות לא היו בתולות? האם גם הן נאנסו בילדותן? איזה הסבר יומצא עכשיו כדי ללבן את הטרגדיה האיומה?

איך יתכן כי נערות מצריות שמגיעות לכיכר תחריר כדי להפגין למען חירותן, מוצאות דווקא שם את הסכנה הכי גדולה לחילול תומתן? עשרים וחמש מהן נאנסו בשבועות האחרונים תוך עידוד של המטיפים הסלפיים. מדוע הפציפיסטיות הלונדוניות בטוחות מפני הרוע? מדוע אף אחת לא נאנסה במשכנות האוהלים שצצו בתל אביב?

הטמנת ראש היענה בחולות המדבר לא תפתור את הבעיה. במקום להתעלם, חייבות הפמיניסטיות הרדיקליות לומר בקול צלול, ומבלי להצטדק, כי בתרבות המוסלמית ישנה אפליה וכפייה נגד האשה. ואין להתבלבל, זכויותיה קודמות לזכויות הפלשתינים.

מודעות פרסומת

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com.
Entries וכן תגובות feeds.