פרשת האסיר איקס: הקללות, חומרי החיטוי, והאמת שצצה פתאום

13/03/2013 ב- 10:52 | פורסם בהמדור לשירות הציבור | סגור לתגובות על פרשת האסיר איקס: הקללות, חומרי החיטוי, והאמת שצצה פתאום
תגים: , ,

מאז שנודעה פרשת האסיר איקס והתחלתי לעסוק בבירורה, התקבלו בתיבת הדואל שלי עשרות דברי נאצה. המון אנשים כתבו לי שאני "בוגד מסריח". יש כאלה שזועמים כי חשפתי לכאורה שיטות פעולה של המוסד, ויש אחרים שבטוחים כי בן זיגייר הוא שליחו של השטן, וניסיונותיי להוכיח שלא היה כזה ממש מרתיחה את דמם.

רבים מהם עדיין כועסים עליי שהוכחתי כי כתבת "הפטריות החכמות" היתה בליל של שטויות. מחוסרי השכלה עודם מאמינים בנכונותה, אולם אפילו אם הם אינם מבינים מאומה בביולוגיה, אי אפשר להתכחש לעובדה הזאת: למרות שהיו להן מאות אלפי קוראים אדוקים, חדל כלכליסט לפרסם את כתבות ההשראה המטופשות. איש שם אינו רוצה שידור חוזר של המקרה. הם עדיין מזועזעים מכמעט שבעת אלפים שיתופים למאמר שלי בפייסבוק!

במשך פעילותי רבת-השנים ברשת האינטרנט צברתי אויבים וירטואליים, אשר ודאי יכולתי להיות ידיד אמת שלהם במציאות אילו הכירו אותי. כך אני מוצא עצמי עד להכפשות מטורפות כאלה ואחרות אודותיי, שאין ביניהן לביני אפילו קמצוץ של דבר. לפעמים, אני מביט משועשע בטירוף המשתולל ולפעמים אני ממש נדהם מן הרוע המוחלט שטבוע בבני האדם.

איש אחד כתב לי השבוע: ישנן טענות שלפיהן אתה מגלומן, נרקיסיסט, פרנואיד ובעל כשל כלשהו בהבנת המציאות. ומי טען אותן? אנשים שמעולם לא ראו אותי בעיניהם. הם הצליחו לאבחן את הליקויים הללו אך ורק באמצעות התבוננות במסך המחשב, ואותו איש סבור באמת ובתמים כי להתבוננות הזו ישנו משקל. איש מהם, כמובן, לא הצליח לאבחן תכונה חיובית אחת.

פעם אחר פעם נתלים היצורים ברשימה ההיתולית אודות מציאת השורש הריבועי שפורסמה בטעות ושלא על דעתי באתר YNET. אני מעולם לא חשבתי להסירה מן הבלוג, ואפילו הוספתי עליה רשימה חדשה (ומי מסוגל להפריכה? אין אפילו אדם אחד כזה!). זוהי דרכי להוכיח עד כמה מסוגל הטמטום לגרום לאנשים מסוימים להיות קטנוניים עד אימה. קוראיי הנאמנים הרי יודעים כי זהו הבלוג היחידי בעברית שבו תמיד מופיעים מראי מקום אל המקורות ששימשו אותי. ואם אני מפנה אותם למקור בלשון זרה להם, דוגמת נורבגית, הם יכולים להשתמש בגוגל טרנסלייט ולבחון במידת האפשר האם אני נאמן למקור. לפעמים, המקור עצמו שגוי מבלי שידעתי, ולכן אני ממעט לקשר אל גורמים בלתי מוסמכים.

אולם, מה קורה כשהמקור המוסמך הוא שקרי במכוון?

בן זיגייר עלה לישראל ב-21 במאי 1996 יחד עם כמה מחבריו האוסטרליים. אני הספקתי לשוחח עם אחד מהם, יש ברשותי העתק של מכתב שהוא שלח למלבורן מישראל בשנת 1996 בספרו על קליטתו בארץ, ולמרות זאת, הן בישראל והן באוסטרליה ממשיכים להופיע דיווחים רשמיים כי הוא היגר אלינו רק בשנת 2000.

למי תאמינו?

בן זיגייר נעצר ב-10 במרץ 2010. אני יודע זאת, המדינה יודעת שאני יודע זאת, אבל בישראל ובאוסטרליה ממשיכים להופיע דיווחים רשמיים שבית המשפט שלח אותו למעצר ב-31 בינואר אותה השנה. ואילו אני יודע היכן הוא לן ב-3 במרץ. זהו ידע מאומת.

ישנן לא מעט דוגמאות כאלה. אין לדעת האם ישראל משקרת לאוסטרליה או שהאוסטרלים יודעים את האמת ומשקרים לעצמם, אבל מה שחשוב עבורכם לדעת הוא שאני מתבסס על המקורות המהימנים ביותר. וכשאני לא יודע מהי האמת, אינני נבוך מלהביע את חששותיי ביחס למידע שמצוי ברשותי. כך ראוי לעשות.

ולפעמים, אפילו אם יונחו בפניי כל המקורות המהימנים ביותר, עדיין לא אצליח לברר את האמת. זאת אומרת, האמת אינה מוסתרת היכן שהוא מפנינו, אלא לא נעשה שום מאמץ להתוודע אליה. חקירת נסיבות המוות של בן זיגייר טויחה. גם אם אהיה ראש הממשלה לא אצליח להשיג בהוראה אחת את כל חלקי הפאזל. גורם כלשהו לא רצה שהפאזל הזה יתהווה. הפאזל פשוט אינו קיים. אל המסקנה הזאת הגיע גם אורי משגב, עיתונאי 'הארץ', עימו אני משתף פעולה מתוך רצון לחשוף את העוול הבלתי ייאמן שנגרם לבן זייגיר ושהביא למותו. נגרם לו עוול עצום. אני יודע זאת. המדינה יודעת שאני יודע זאת, ובינתיים היא מסתפקת בצנזור הדו"ח המטויח, ובשליחת איומים מפורשים כלפי מי שבידיהם פיסות בודדות מן הפאזל. אולם, כפי שכתב המשורר מאיר ויזלטיר:

יש אנשים שאמצעי-חיטוי כנגד האמת הם פרנסתם: הם ממליצים להשתמש בהם בוקר צהריים וערב, כי האמת, בדומה לנמלים ולמקקים, עשויה להתגלות במפתיע, בכל זמן ובכל מקום, כאילו יש מאין.

בינתיים, תוכלו לקרוא אצל אורי משגב חלק מן הפרטים החדשים שאספנו בשבוע החולף ומתפרסמים היום בבלוג שלו באתר 'הארץ'. למרבה התדהמה, משגב ראיין את שר החוץ האוסטרלי ב-14 בדצמבר 2010, יום לפני מותו הבלתי מפוענח של זיגייר. משגב שאל אותו בעניין היחסים הבעייתיים בין המוסד ואוסטרליה, והשר קווין ראד השיב: 'זו הייתה בעיה מהסוג שצץ פתאום. אתה מטפל בה, וממשיך הלאה".

אבל אינני מתכוון להמשיך הלאה בחיי מבלי שאטפל עוד בפרשת האסיר איקס. גם אם לא אכתוב עליה במשך חודשים רבים, היא תרבוץ תמיד לפתחי, ואני אארוב להזדמנות הראשונה כדי לשים את ידי על מידע חדש. ביום מן הימים, תהרהרנה כל מיני דמויות שמא שתיקתן היתה ארוכה מדי, ואז אצוץ שם כדי לעשות לה סוף, לשתיקה הפושעת הזאת.

קראו גם את רשימותיי:

הסיפור האמיתי אודות האסיר איקס: כרוניקה של מוות ידוע מראש

בלעדי: גילויים חדשים בפרשת האסיר איקס

הסיפור שלא ידעתם: כך גויס האסיר איקס למוסד הישראלי ונתפס

תעלומה אמיתית: האם האסיר איקס בדה את א' מליבו כסיפור כיסוי לפעילות במילאנו?

הותר להביע: נתבררה אשמתו של האסיר איקס

מדוע חידת מותו של האסיר איקס לא רצתה להתברר?

מה היו הכשלים בפרשת האסיר איקס?

כיצד שר האוצר יאיר לפיד קשור אל האסיר איקס?

מה אינני יודע על האסיר איקס?

דר שפיגל יצא מדעתו: האם האסיר איקס הוא הבוגד הגדול בתולדות המדינה?

חיוכו המבויש של האסיר איקס ואז הוא נעלם

בלוג בוורדפרס.קום.
Entries וכן תגובות feeds.

%d בלוגרים אהבו את זה: