צב שנשכח בקופסה נתגלה בתוכה חי ובריא כעבור שלושים שנה

02/02/2013 ב- 15:04 | פורסם בדברים מעניינים יש בעולם | סגור לתגובות על צב שנשכח בקופסה נתגלה בתוכה חי ובריא כעבור שלושים שנה

לפעמים, מרוב שהמציאות עולה על כל דמיון, היא עצמה מיטשטשת והופכת לפלא של ממש. אנו מחפשים הסברים על-טבעיים לנסים שמתרחשים בעולמנו מפני שההוויה נתפשת כמוגזמת מדי ובלתי אפשרית. פלא אמיתי כזה נחשף בריו דה ז'נירו לפני ימים אחדים.

הפרשה המוזרה החלה לפני יותר משלושה עשורים, כשלניטה אלמידה העניקה לאחיה הקטן, ליאנדרו, צב אדום-רגל כחיית מחמד. הילד נהג לשחק עמו מדי יום ביומו והשגיח עליו בקפידה, אך בוקר אחד, בשנת 1982, נעלם לו הצב באופן מסתורי. לאחר חיפושים קדחתניים שלא העלו דבר, הניחו כולם שהזוחל חמק החוצה בזמן שהדלת נשכחה פתוחה על ידי עובדים ששיפצו אז את הבית.

בחודש שעבר נפטר ליונל אלמידה, אב המשפחה. המנוח נהג לאחסן ציוד אלקטרוני בקומה השנייה של ביתו, ומשהלך לעולמו החליט ליאנדרו לרוקן את החדר מתכולתו. בין שאר הדברים שהשליך לרחוב היתה קופסת עץ ישנה. אך לפני שהגיעה המשאית לפינוי אשפה קרא אליו שכנו ושאל האם הוא זורק גם את הצב. ליאנדרו הביט פנימה אל תוך הקופסה שהיתה מונחת על המדרכה, ראה בה פטיפון ישן ופתאום נגלה לעיניו הצב שלו, שנעלם לפני כשלושים שנה. באורח פלא היה הצב עדיין חי. ליאנדרו נעשה חיוור כולו ונותר במקומו כלא מאמין. לבסוף התעשת, סיפר לכול את דבר המעשה, ומיד צבאו על ביתו עיתונאים מקומיים וסקרנים רבים. אחריהם הגיעו גם מומחים לזוחלים שנותרו אובדי עצות. מקרה קיצוני כזה לא תועד מעולם.

Manuela

נשאלת בכל זאת השאלה כיצד הצב שרד שם?

צבים, כמו זוחלים רבים, מסוגלים לשרוד בטבע ללא מזון במשך שנתיים-שלוש. גופם מכיל רזרבות שומן ייחודיות שהם צורכים בעתות קשות, ובה בעת גם יכולים להוריד את טמפרטורת הגוף, להאט תהליכים פיסיולוגיים שמתקיימים בתוכם, ולהישאר במצב השהייה במשך חודשים ארוכים. ברם, שלושים שנות צום הן בלתי אפשריות. זו תקופה ממושכת מכדי שזוחל יוכל לשרוד לאורכה. קרוב לוודאי שהצב שרד על ידי אכילת טרמיטים וחרקים קטנים אחרים שנקלעו לקרבתו, ובאמצעות ליקוק דופנות הקופסה כשהתעבו מים על פניהן בשל הלחות הגבוהה באזור.

על אף ההסבר לכאורה, זהו סיפור מופלא באמת!

יצירה של אתר חינמי או בלוג ב־WordPress.com.
Entries וכן תגובות feeds.

%d בלוגרים אהבו את זה: