מדוע מחוררים עליו של צמח הגבינה השוויצרית?

19/01/2013 ב- 11:31 | פורסם בהספרייה המדעית | סגור לתגובות על מדוע מחוררים עליו של צמח הגבינה השוויצרית?

מונסטרה יפה (Monstera deliciosa) הטרידה את דעתי פעמים רבות בכל עת שנשאלתי מדוע מחוררים עליה. הבריות שמגדלות אותה בביתן תוהות מהי סיבת הדבר: האם עודף דשן, השקיה מרובה או מחלה חשוכה. אני לא ידעתי את התשובה. סברתי כי החורים נוצרים בעלה בגלל ליקוי גנטי ולא בשל השפעה סביבתית, אבל נעלמה מבינתי המחשבה כי אין זה פגם כלשהו אלא יתרון בעל ערך. בסופו של דבר נתברר לי כי זהו טיבו של מין זה, ולכן הוא ידוע גם בשמו העממי 'צמח הגבינה השוויצרית'.

השערות אחדות ניסו לבאר את המראה יוצא הדופן של העלים המחוררים. אחת מהן גורסת כי הנקבים הללו מאפשרים לצמח לעמוד בפני סופות הוריקן, כיוון שהרוח עוברת דרכם מבלי להזיק. השערה שניה טוענת כי הנקבים מאפשרים למים הנקווים על פני העלה לצנוח מטה עד לשורשים. ואילו השערה שלישית רומזת כי הנקבים משמשים לצורך הסוואה ומסתירים את העלים מאוכלי עשב.

מין זה מתקיים ביערות הגשם הטרופיים באמריקה, שם שוררת אפלה בגלל צילם של העצים הגבוהים. אילולא כתמי שמש שמופיעים חליפות לא מסוגל היה הצמח ללכוד קרני אור החיוניות לו כאנרגיה בתהליך הפוטוסינתזה. לפיכך, הוצעה השערה חדשה לפיה העלים מנוקבי החורים מאפשרים לצמח ללכוד את אור השמש באופן משופר. אומנם, העלה המנוקב מפסיד מעט מן האור מפני שקרני השמש מסתננות דרך חוריו, אך עלים ללא חורים, עם אותו שטח פנים, תופסים פחות מקום בחלל היער, ולכן קטנים סיכוייהם לזכות מן האור המזדמן, שחודר פה ושם דרך צמרות העצים. החירור, אפוא, הינו אדפטציה שהתהוותה כדי להתגבר על מגבלה זו בתנאי הסביבה.

Swiss_cheese_plant

לקריאה נוספת:

Christopher Muir. 2013. How Did the Swiss Cheese Plant Get Its Holes? The American Naturalist. Vol. 181, No. 2: 273-281

מודעות פרסומת

בלוג בוורדפרס.קום.
Entries וכן תגובות feeds.