נתניהו, לבני והמנהיג החדש של סוריה יקבלו את פרס נובל לשלום

22/12/2012 ב- 19:52 | פורסם בענייני דיומא | סגור לתגובות על נתניהו, לבני והמנהיג החדש של סוריה יקבלו את פרס נובל לשלום

מיד לכשתסתיים ההצבעה לכנסת הבאה, לאחר השעה 22:00, ישוחח ברק אובמה עם בנימין נתניהו. בניגוד לסברות שנאמרו פה ושם, לנשיא האמריקני אין שום כוונה להתערב בתקופת הבחירות. הוא יודע כי הדרך היעילה ביותר להשפיע על המערכת הפוליטית בישראל היא בזמן הרכבת הקואליציה, לא לפני כן ולא אחר כך. בשיחת הטלפון ביניהם יבהיר אובמה כי הוא מצפה שלבני תכהן בממשלתו החדשה. נתניהו ודאי ישתוקק לשמוע את הבקשה המפורשת הזו. למעשה, ניתן להעלות על הדעת כי בקשתו של נשיא ארה"ב תהא מתואמת עימו. נתניהו מצוי במבוי סתום מבחינה מדינית, והוא תופש כי רק מינויה של ציפי לבני לשרת החוץ יוכל לחלץ אותו מן המצוקה. כמו כן, לבני תשמש משקל נגד האופוזיציה הימנית בליכוד ותאפשר לראש הממשלה גמישות רבה יותר בניהול ענייני המדינה מבלי שייאלץ לתת שימת לב מיוחדת לח"כים הקיצוניים במפלגתו. לאחר שיבקש אובמה לחבור ללבני, יסביר נתניהו למקורביו כי אין בפניו ברירה אחרת. הוא יתרץ ויאמר כי השיקול האסטרטגי גובר על חישובים טקטיים כאלה או אחרים.

ציפי לבני הודיעה אינספור פעמים כי תהא מוכנה לחבור לנתניהו בתנאי שיקים קואליציה שתנהל משא ומתן לשלום עם הערבים. אולם, מי יהיו הערבים הללו? הולך ומתברר כי גורלם של הפלשתינים מתאווה להיות מגורשים בסופו של דבר. כך ירצה עם ישראל היושב בארצו, כנראה, ולא תימצא דרך לעצור זאת אם נדע התפתחויות הרות אסון באזורנו. אם עבדאללה בן חוסיין יסולק מכס מלכותו, ישתלטו הפלשתינים על עבר הירדן. מעת שכך יקרה, זו רק שאלה של זמן עד שערביי הגדה המערבית ימצאו את עצמם בגדה המזרחית אם רובם יהפכו להיות דתיים ולאומניים. אחת מן ההתקוממויות שלהם תנוצל עד תום לצורך זה. ומי יוכל לסכל זאת? אי אפשר להטיל אימים על מדינה שמחזיקה מאות פצצות מימן (לפי מקורות ישראליים בפרסומים זרים). העולם יתיישר לתכתיב הישראלי בלית ברירה, כמו במקרה של קוריאה הצפונית. אין צמד אלטרנטיבות: שתי מדינות לשני עמים או מדינה דו-לאומית. יש אלטרנטיבה שלישית, או שמא אחת בלבד: מדינה יהודית בארץ ישראל כולה.

הטרנספר, אם יתחולל מתישהו, לא יתרחש בקדנציה הבאה של נתניהו. להיפך, הוא יפעל לטובת הסוגיה הפלשתינית ביודעו שאין לה פיתרון. גם מבלי עצתה של לבני הוא יחנוק מרצונו התנחלויות מבודדות, אך לא יוותר על אף פיסת שעל. הוא יציג לעולם ממשלה מתונה כשבליבו מפעמת התפישה שלא ייכון שלום עם הפלשתינים. היהודים לעולם לא יוותרו על ירושלים העתיקה וכמותם ינהגו גם הערבים. אירופה יכולה לדבר יומם וליל על כך שהכותל המערבי הוא שטח כבוש. אבל לעת עתה, אין על פני כדור הארץ צבא יחיד שמסוגל לעקור את ישראל ממקומה. גם לא ארצות הברית של אמריקה. מי שיסכן את קיומה של ישראל לא יתקיים, אמר דוד בן גוריון כשהקים מתפרה ליד דימונה. אמר וצדק. ירושלים היא סלע קיומנו, אמר בנימין נתניהו. אמר וצדק. רוב מוחלט בישראל יהא מוכן להקריב את נפשו למען בירתו הנצחית. אפילו צפונבונים שמחזיקים בדרכון של דויטשלנד מכירים בעובדה זו.

נתניהו יפנה תחילה לפלשתינים רק כדי לעשות "אחורה פנה" כמו ראשי הממשלות לפניו ואחריו. הוא יודע שהעולם נכסף לתהליך שלום במזרח התיכון והוא יחדש את השיחות בערוץ הסורי באמצעות ציפי לבני. הערבים בוטחים רק ביושרתה. בכהונתו הראשונה הסכים נתניהו לנסיגה עד קו המצוקים ברמת הגולן. עתה, כשימיו של אסד ספורים, והולך ומתרקם שלטון חדש בסוריה בחסות המערב, גדלים הסיכויים לחתימת הסכם שלום בינינו לבין השכנה מצפון. רבין, פרס, נתניהו, ברק ואולמרט הסכימו בעבר לנסיגה ברמת הגולן. אין שום כוח פוליטי בישראל שיוכל להתנגד לה וימנע אותה עתה. ודאי לא בהזדמנות הייחודית הזאת, כשהשלטון החדש בסוריה ישווע להשקעות עצומות ולא לשכשוך רגליו בכינרת. שלום אזורי ימנע סיכונים מיותרים למשקיעים הזרים. ישראל תרוויח יוקרה בינלאומית ושקט ממושך שיניב שגשוג רב. נתניהו, לבני והמנהיג החדש של סוריה יקבלו את פרס נובל לשלום. ואובמה? גחמות של מנהיגים מניעות את ההיסטוריה. כל מה שמעניין אותו באמת הוא דברי הימים – שלא ייכתב חלילה כי קיבל את פרס נובל לשווא.

שלום לך, רמת הגולן.

מודעות פרסומת

בלוג בוורדפרס.קום.
Entries וכן תגובות feeds.